Discover
Fractal

Elektrické mestské coupé PEUGEOT FRACTAL je perspektívny koncept, ukazujúci cestu, ktorou by sa v budúcnosti mohol uberať PEUGEOT i-Cockpit®. Inžinieri Peugeot sa zamerali na ďalší zmysel. Po zraku, symbolizovanom vyvýšeným prístrojovým panelom; hmate, ktorý bol stimulovaný kompaktným volantom a dotykovým displejom, teraz obohacuje Peugeot zážitok z jazdy aj o sluchové vnemy.

DOKONALO OBKLOPENÝ ZVUKOM

PEUGEOT FRACTAL ponúka vonkajšiu a vnútornú zvukovú identitu po prvýkrát vyvinutú v spolupráci so zvukovým dizajnérom Amonom Tobin. Táto perspektívna štúdia PEUGEOT i-Cockpit® prikladá sluchovému vnemu rovnakú dôležitosť ako zraku a hmatu. V meste sa tak Fractal pohybuje v harmónii so svojim okolím.

ZISTITE VIAC O ZVUKOVEJ IDENTITE

100% MESTSKÝ

Mesto je pre PEUGEOT FRACTAL prirodzeným prostredím. Je veľmi tichý a to vďaka elektromotoru spolu s tichými pneumatikami Tall&Narrow.

ZISTITE VIAC

ZOSILNENÉ ZMYSLOVÉ VNÍMANIE

ZOSILNENÉ ZMYSLOVÉ VNÍMANIE

PEUGEOT i-Cockpit® bol po prvýkrát predstavený v roku 2010 v koncepte SR1. V roku 2012 bolo predstavené prvé sériovo vyrábané auto s touto inováciou - Peugeot 208 a odvtedy sa predalo 1,8 milióna automobilov s touto výbavou. PEUGEOT i-Cockpit® ponúka vďaka svojej inovatívnej ergonómii inštinktívne riadenie a dodáva mu úplne iný rozmer. 

VIAC PEUGEOT I-COCKPIT®

LABORATÓRIUM NÁPADOV

PEUGEOT FRACTAL funguje ako laboratórium nápadov, ktoré skúma nové postupy výroby a dizajnu. Viac než 80% plochy kabíny prestavujú diely vytvorené 3D tlačou. Plochy pohlcujúce zvuk boli vytvorené generatívnym dizajnom, proces, ktorý umožňuje vytvoriť ideálne diely.

VIAC O POUŽITÝCH INOVÁCIÁCH

VIDEÁ