Novinky

Predchádzajúci Nasledujúci
Značka | 23 02 2012
Peugeot na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve

Vo svojej expozícii na 82. autosalóne v Ženeve značka Peugeot odhalí so svojimi piatimi svetovými premiérami svoju produktovú ofenzívu na rok 2012.  Značka uvádza model 208, znovu potvrdzuje svoju stratégiu zvyšovania úrovne modelového radu a prostredníctvom troch modelov hybridných automobilov s dieselovým motorom HYbrid4 potvrdzuje svoj technologický a environmentálny predstih. S modelom 4008 odhaľuje Peugeot dodatočný článok vo svojej globalizačnej dynamike. 

 

Hlavná udalosť na autosalóne Ženeva 2012: medzi 30 sériovo vyrábanými vozidlami a koncepčnými vozidlami vystavenými v expozícii značky Peugeot o ploche 2 700 m2 , bude môcť  700 000 očakávaných návštevníkov autosalónu odhaliť v priestore vyhradenom pre model 208 nie menej ako 10 reprezentatívnych exemplárov ponuky, ktorá uvádza novú ikonu Značky.

Peugeot 208 : RE-GENERATION

Po historickom úspechu svojich predchodcov – viac ako 15 miliónov vozidiel „série 200“ vyrobených v priebehu posledných 30 rokov - model 208 aktualizuje estetické kódy značky vo svojom segmente s jedným jediným cieľom: znovu získať vedúce postavenie vo svojej kategórii v Európe.

Na vytvorenie automobilu schopného očariť a zjednotiť rôznorodú klientelu očakávajúcu zásadné zmeny si projekt  „Ag“ hneď na začiatku vymedzil také ambiciózne zadávacie podmienky, s akými sa Značka doteraz nestretla. Cieľom bolo vytvoriť automobil, ktorý bude predstavovať skok o jednu generáciu. .

 

208,  „ RE-GENERATION“ 

  • RE-GENERATION z pohľadu architektúry uvádza do súladu kompaktnosť vozidla (dĺžka: 3,96 m), jeho zníženú hmotnosť (– 110 kg v priemere v porovnaní s modelom 207) a zväčšený vnútorný priestor,
  • RE-GENERATION z pohľadu dizajnu sa vyznačuje novými estetickými kódmi a dynamikou dvoch rôznych karosárskych verzií,  
  • RE-GENERATION z pohľadu ergonómie sa prejavuje v úplne novom riešení miesta pre vodiča, v intuitívnej konektivite pomocou veľkej dotykovej obrazovke a  v modernom vycibrenom interiéri,
  • RE-GENERATION z pohľadu ochrany životného prostredia, ku ktorej prispieva ponuka desiatich výkonných a striedmych hnacích agregátov s rozšírenou e-HDi a prvé aplikácie novej generácie trojvalcových motorov
  • RE-GENERATION z pohľadu potešenia z jazdy vďaka novej syntéze jazdných vlastností, ktorá využíva celé know-how Značky, aktívnej a pasívnej bezpečnosti najvyššej úrovne, novátorským zariadeniam ako je funkcia Park Assist.

Peugeot 208 bude uvedený na trh v prvých jarných dňoch a obchodným cieľom je celosvetový predaj 550 000 vozidiel za jeden celý rok.

 

Popri „premiére“ modelu 208, Peugeot odhaľuje v Ženeve dve koncepčné vozidlá, ktoré jasne vyjadrujú zvyšovanie úrovne produktového radu Značky v kategórii super-kompaktných vozidiel: koncept  XY a  koncept GTi.

Vychádzajúc z 3-dverového modelu 208, obidva koncepty vyjadrujú svojou silnou, ale výrazne charakteristickou osobnosťou  skok generácie, ktorý zaznamenal model 208: koncept XY je určený pre mestských vodičov, ktorí hľadajú  vozidlo vycibreného štýlu ako znak odlíšenia sa, zatiaľ  čo koncept GTi  re-generuje legendu. .

Obidva koncepty sa vyznačujú exkluzívnou metódou aplikácie farieb a laku na karosériu, dokonale integrovanými dizajnérskymi a aerodynamickými prvkami a výrazne charakteristickým interiérom s bohatou výbavou.

 

Technológia HYbrid4 : predstih značky Peugeot

Značka pokračuje v znižovaní emisií CO2 vozidiel svojich modelových radov: priemerné emisie CO2 modelov Peugeot predstavovali 129 g/km v roku 2011, čím sa dostali pod úroveň 130 g/km, ktorú Európska komisia stanovila od roku 2015.

 

Environmentálna politika Značky sa neustále zameriava na optimalizáciu spaľovacích motorov  (downsizing, stop&start e-HDi), a to vrátane zavedenia motorizácií novej generácie ako je rodina benzínových motorov vývojového radu EB (trojvalcové motory 1.0l a 1.2l).

 

Technologickým predstihom značky Peugeot, ktorý predstavuje silný environmentálny záväzok Značky v kontexte silno rastúceho trhu dieselových agregátov v Európe, je však hybridný diesel HYbrid4.

 

S technológiou pohonu HYbrid4 prichádza Peugeot s úplne novou ponukou z hľadiska ekologických prínosov a potešenia z jazdy.

Hybridný pohon, spájajúci dieselový motor 2.0 HDi FAP o výkone  163 koní poháňajúci predné kolesá a elektrický motor s výkonom 37 koní zabudovaný v zadnej náprave,  umožňuje zaručiť nové potešenie z jazdy – pohonom všetkých štyroch kolies, maximálnym výkonom 200 koní, režimom jazdy „nulové emisie“ – a spotrebou nižšou o 35 % v porovnaní so spaľovacím motorom porovnateľného výkonu.   

 

Tri modely vystavené v Ženeve ilustrujú všestranné použitie technológie  HYbrid4.

  • 3008 HYbrid4, v predaji od februára, sa odhaľuje v svetovej premiére.
  • V modeli 508 RXH, ktorý sa uvedie na trh o niekoľko týždňov neskôr, sa spája hybridná dieselová motorizácia s výrazne charakteristickým vzhľadom s cieľom poskytnúť originálnu víziu all road automobilov a obnoviť potešenie z jazdy.
  • sedan 508 HYbrid4, predstavený v svetovej premiére v Ženeve, sa dostane do predaja od leta 2012.

4008, nové SUV 4X4 Značky Peugeot

Model 4008, takisto predstavený vo svetovej premiére na autosalóne v Ženeve,  symbolizuje požiadavky kladené na zvyšovanie úrovne modelového radu a zároveň požiadavky internacionalizácie značky  Peugeot.

Vďaka svojmu charakteristickému a štýlovému vzhľadu, ako aj vlastnostiam SUV s pohonom 4 x 4, je model 4008,  ktorý sa bude predávať na viac ako 70 % mimo Európy, modernou odpoveďou  na požiadavky zákazníkov terénnych automobilov v segmente kompaktných SUV s vysokým rastom..

Ako výsledok spolupráce PSA – Mitsubishi, Peugeot  4008   je silnou osobnosťou, charakteristickou pre automobily značky Peugeot.

Misia teda  bola splnená, nové estetické kódy značky sú rozvážne použité, „bojovný“ charakter automobilu  bol podčiarknutý použitím zvislých línií na maske chladiča, chráničov spodnej časti karosérie a veľkoryso vykrojených lemov blatníkov pripravených prijať veľké kolesá. 

Interiér modelu 4008, umocnený výberom materiálov, bohatou ponukou zariadení a presklenou panoramatickou strechou, poskytuje cestujúcim exkluzívnu atmosféru.

Vďaka jeho kompaktnosti (dĺžka. 4,34 m), ktorá je zárukou dobrej ovládateľnosti a vďaka priestrannosti, je toto osobitne viacúčelové vozidlo vhodné pre každodenné použitie a pre voľný čas.  

4 motorizácie modelu 4008 (2 dieselové, 2 benzínové) budú v ponuke v Európe s pohonom 4X4 s elektronickým riadením.

So svojimi rekordne nízkymi emisiami CO2 vo svojej kategórii je Peugeot 4008 hodný svojho postavenia  moderného SUV a patrí mu miesto po boku sedanov  v centre našich miest.

 

Produktová ofenzíva

Ostatné modely Peugeot predstavené v Ženeve o nič menej svedčia o obnovenom modelovom rade a o ofenzívnom zameraní značky. Spomeňme model 508, ktorý zaznamenal v roku 2011 veľmi úspešnú penetráciu v Európe a v Číne, či modely 3008 a 5008, ktoré sú nepopierateľným úspechom, novú 107-ku, športové RCZ, nové modely PARTNER a EXPERT, vystavené v svetovej premiére.

 

W-508RXH_1107PC004

4008_2_th