Novinky

Predchádzajúci Nasledujúci
Novinky | 12 09 2012
Nový Peugeot RCZ: čistý výkon a emócie

Peugeot zvyšuje príťažlivosť a exkluzívnosť svojho športového kupé RCZ - zdroja snov a pocitov.

Zmyselný a ušľachtilý, športový a elegantný, jeho nový štýl naznačuje výkon a plynulosť, silu a jemnosť, a potvrdzuje svoju výnimočnosť medzi modelmi značky Peugeot.

 

Jeho expresívny zjav je umocnený paletou kombinácií farieb a materiálov zvonku i vo vnútri, ktorá umožňuje každému zákazníkovi vytvoriť si "svoj" RCZ.

Tento nárast emocionálnosti bude v nasledujúcom roku pokračovať ešte športovejšou verziou 1.6THP s 260 k, ktorej predchádza "Peugeot RCZ R Concept" odhalený na autosalóne v roku 2012.

 

Zrodenie emócií.

Potenciál pre zvádzanie

Koncepčný automobil, predstavený na frankfurtskom autosalóne 2007, nenechal nikoho ľahostajným a veľmi rýchlo nasledovalo rozhodnutie o jeho uvedení na trh. V apríli 2010 sa RCZ zmenil zo sna na realitu, teda v priebehu  iba dva a pol roka vďaka odhodlaniu, odvahe a know-how tímov pod značkou leva.

 

Peugeot RCZ naplno vyjadruje nový podpis Peugeotu: MOTION & EMOTION a stal sa najevidentnejším vyjadrením know-how značky:

- know-how "štylistické" s veľmi silným dizajnom;

- know-how "kvalitatívne"  s exkluzívnym postavením navrchu luxusnej triedy;

- know-how "dynamické" s jazdnými vlastnosťami na úrovni referencie.

 

Potvrdenie emocionálneho náboja

Peugeot RCZ začína svoju bohatú komerčnú, mediálnu a športovú kariéru. Veľa ráz bol ocenený odbornou verejnosťou a novinármi v rôznych krajinách pre svoj dizajn ako aj pre svoje parametre.

 

Už v roku 2010 bol upravený na preteky s dieselovým motorom HDi FAP s 200 k a 2 razy vyhral kategóriu D1T (diesel s 1700 až 2000 cm3) na pretekoch 24 hodín Nürburgringu.

V roku 2012 Peugeot Sport dokončil benzínový RCZ Racing Cup 1.6 THP s výkonom 200 k vo verzii "šprint" a s 260 k vo "vytrvalostnej" verzii.

 

Na národných šampionátoch vo Francúzsku a v Taliansku sa zúčastňuje približne dvadsiatka vozidiel. Ostatné európske krajiny, medzi nimi Španielsko, Dánsko a Nemecko, ho tiež zaraďujú, pričom v Nemecku sa znovu zúčastnil na 24 hodín Nürburgringu, tento raz v kategórii SP2T (preplňované benzínové motory 1600 cm3).

 

Nárast emocionálneho náboja

V tomto segmente na špecifickom trhu kupé nadšenci krásnych vozidiel s odlišným, dynamickým a športovým dizajnom veľmi citlivo vnímajú novinky. Hľadajú najnovšie atraktívne výtvory radikálneho kupé, preto je potrebné neustále vynovovať ponuku v závislosti od trendov na trhu.

Ani nie po 3 rokoch úspechov na trhu symbolické kupé značky Peugeot nadobúda novú osobitú identitu a viac ako kedykoľvek pred tým vyjadruje posun k luxusnejšej kategórii modelov a podpis Peugeotu MOTION & EMOTION.

Nový Peugeot RCZ sa začne predávať v priebehu 1. štvrťroka 2013.

 

Celá tlačová správa

 

 

novyRCZ4

novyRCZ1

novyRCZ

novyRCZ3