Novinky

Predchádzajúci Nasledujúci
Novinky | 12 09 2012
Peugeot 2008 Concept "Crossover the World"

Značka sa pustila do dynamickej ofenzívy v segmente B, pričom porušila kódy, ktoré boli až doteraz charakteristické pre modernizáciu jej modelov. Peugeot 208 bol skoncipovaný podľa ambicióznych zadávacích podmienok s cieľom re-generácie malého hatchbacku. Jeho predaj v Európe sa začal koncom marca a v roku 2013 sa začne vyrábať a predávať v Latinskej Amerike.

 

Na jar Peugeot v Pekingu predstavil čínskej verejnosti Urban Crossover Concept - štúdiu automobilu pre čoraz mestskejší svet.

 

Dnes značka na medzinárodnom autosalóne predstavuje Peugeot 2008 Concept. Toto koncepčné vozidlo je ďalším impulzom v súperení o medzinárodné trhy, ktorý zmobilizoval mnohé talenty. Inžinieri a dizajnéri spolupracovali v Európe, Číne a Latinskej Amerike, aby vytvorili tento budúci pôvabný model.

 

Mestá a Peugeot sa vyvíjajú súčasne

 

Od Sao Paulo po Šanghaj,  od Londýna po Kuala Lumpur, od Kapského mesta po Moskvu, mestá žijú, vyvíjajú sa, rastú. Ľudstvo sa stáva čoraz mestskejším a žije v rytme, ktorý história doteraz nepoznala. Rodí sa nová mestská generácia. Komunikujúci, zvedaví ľudia sa delia o mnohé túžby, kvôli ktorým sa zaujímavú o novinky objavujúce sa všade na našej planéte.

 

Peugeot zapojil viacero kontinentov do vývoja nového konceptu so zámerom jeho predaja medzinárodnej klientele. To vyústilo do toho, že dizajnéri v Paríži, Šanghaji a v Sao Paulo vytvorili mestský crossover Peugeot 2008 Concept. Vozidlo sa bude vyrábať čo najbližšie pri svojich zákazníkoch, najskôr vo Francúzsku (Mulhouse), potom v Číne ( Wuhan)  a neskôr v Brazílii (Porto Real).

Značka mobilizuje svoje skúsenosti

 

Vyše 15 miliónmi vozidiel série 200 sa Peugeot nezmazateľne zapísal do histórie v oblasti kompaktných vozidiel. K tomu prispela okrem iného nová 208-ka, ktorá re-generovala kódy segmentu.

Značka nedávno získala postavenie v oblasti crossoverov a zaznamenala komerčný úspech s Peugeotom 3008 a inšpirovala sa koncepčným vozidlom SXC na autosalóne v Šanghaji v roku 2011.  

 

V snahe spojiť tieto dve oblasti skúseností do nového automobilu Peugeot vyvinul Peugeot 2008 Concept - malé vozidlo kombinujúce šikovnosť, kompaktnosť, multifunkčnosť a sebavedomý štýl, určené pre mladých v meste, ktorí majú radi mesto a sú jeho súčasťou, a pritom radi z neho unikajú.

 

Jeho jedinečná identita sa zrodila zo spojenia elegancie a rafinovanosti hatchbacku, trúfalosti a šibalstva SUV  v kombinácii s multifunkčnosťou a priestrannosťou pozoruhodnou pre tento segment. Využívajúc proces re-generácie spustený pri Peugeote 208, Peugeot 2008 Concept presadzuje svoj mestský charakter optimálnymi rozmermi: dĺžka 4,14 m a šírka 1,74 m.

 

Jedinečný štýl spájajúci eleganciu a robustnosť

 

Peugeot 2008 Concept je prirodzene skrášlený estetickými kódmi značky. Imponuje svojou odvážnou karosériou s atletickými ušľachtilými líniami, ktorými v segmente malých vozidiel dosahuje a prekonáva normy typické pre väčšie vozidlá.

Je odetý do fluorescenčnej žltej s matným lakom Velvet. Je to veľmi jasná farba plná energie. Karoséria je ozdobená prvkami  Dark Chrome zdôrazňujúcimi modernosť a eleganciu tohoto konceptu.

 

Celkovým kompaktným objemom Peugeot 2008 Concept kombinuje rôzne dojmy. Predná časť je rafinovaná a zároveň plná energie, kapota a blatníky pôsobia upokojujúcim pocitom ochrany a robustnosti. Toto isté je cítiť zo zadnej časti, ktorej tvar spája spoľahlivosť s dynamickosťou.

Pri pohľade zboku je predná a zadná časť prepojená štíhlou plynulou líniou začínajúcou sa šikmým čelným sklom a spojitou líniou strechy pokračujúcou až po spojler. Výsledkom je profilovaná vysoko aerodynamická karoséria. Línie bokov v smere cesty evokujú živé, ušľachtilé a dynamické vozidlo.

 

Pri Peugeote 2008 Concept bola venovaná mimoriadna pozornosť spracovaniu detailov. Vznášajúca sa mriežka chladiča je akoby vyrezaná z kovu so sofistikovaným dizajnom v štýle nového loga značky.

Svetlomety s presným nezvyčajným dizajnom stelesňujú identitu Peugeotu. Sú tvarované tak, aby čo možno najtesnejšie priliehali k technickým častiam, vďaka čomu sa podobajú na prenikavú zreničku šelmy. Sú precízne navrhnuté a vyzerajú, akoby tvorili s prednou časťou jeden celok a dodávajú jej ešte expresívnejší a neobyčajnejší charakter.

 

Peugeot 2008 Concept predvádza zmyselný sofistikovaný tvar blatníkov a bokov, ktorý naznačuje jeho  prirodzené atletické vlastnosti. Veľké kolesá, dizajn podbehov a svetlá výška symbolizujú aktívny život bez zábran, čulý, mnohostranný a nenútený.

 

Krivka strechy pri bočnom pohľade zdôrazňuje dekoráciu hornej časti zadných dverí. Exkluzívna, vykrojená z kovu, vyzerá, akoby bola zapustená do karosérie. Táto rafinovanosť sa prejavila tiež v precíznom dizajne hliníkového spojleru a strešných tyčí, ktoré evokujú rýchlosť a zároveň praktické využitie vozidla pri cestovaní za záľubami.

 

Trojvalcový benzínový motor s turbodúchadlom

 

Pod ušľachtilou kapotou je Peugeot 2008 Concept vybavený trojvalcovým benzínovým motorom najnovšej generácie. V súlade s dynamickosťou a výkonom, ktorými toto koncepčné vozidlo pôsobí, je trojvalcový 1,2 litrový motor vybavený turbodúchadlom s priamym vstrekovaním. Vyvinie výkon 110 k a pritom je ľahký, čím prispieva k multifunkčnosti Peugeotu 2008 Concept. Vyznačuje sa nízkou spotrebou a emisiami  CO2.

Trojvalcové motory sú súčasťou stratégie down-sizingu Skupiny a umožňujú dosahovať prielom v oblasti spotreby a tvorby CO2 pri súčasne príjemnej jazde.

 

Celá tlačová správa

2008Concept

2008Concept_1

2008Concept_2

2008Concept_3