Novinky

Predchádzajúci Nasledujúci
Novinky | 08 01 2013
Peugeot 2008, nový mestský crossover: pripravený získavať zákazníkov po celom svete

Značka s modelom 2008 využíva svoje skúsenosti získané vďaka úspechu crossoveru 3008 a prichádza s doposiaľ nevídanou ponukou v segmente B. Nový Peugeot 2008 súčasne nadväzuje na dynamiku, ktorou úspešne odštartoval model 208.

 

Nový „crossover by Peugeot“ je prvým modelom značky, do ktorého vývoja sa zapojilo niekoľko kontinentov, na ktorých sa tento model bude predávať. Peugeot 2008 predstavuje vďaka svojim globálnym ambíciám nový impulz pre dynamiku značky, ktorá odpovedá jej stratégii rozvoja ponuky v oblasti crossoverov a získavania nových zákazníkov. Peugeot 2008 bude uvedený na trh na jar 2013.

 

Novátorský koncept

 

S nárastom urbanizácie vzniká celkom nová generácia zákazníkov. Dychtia po pohybe a dynamike. Sú pružní, rôznorodí, žijú na všetkých kontinentoch a hľadajú výrobky, ktoré sa hodia i ich imidžu.

Preto Značka vytvorila zadávajúce podmienky s ambicióznymi cieľmi. Od začiatku projektu vychádzala z vízie konceptu „crossover by Peugeot“, kombinujúc jedinečnú skúsenosť z jazdy, výrazný štýl a užívateľské výhody. Cieľom bolo vytvoriť na troch kontinentoch vozidlo určené pre celosvetovú klientelu.

Peugeot výzvu prijal. Nový crossover je kvalitný a dynamický a do segmentu B prináša bohatú a pestrú ponuku. Toto ibae 416 cm dlhé vozidlo v sebe výnimočne snúbi jazdu v hatchbacku a robustnosť SUV s priestranným interiérom, ktorej modeluarita a komfort nabádajú na využitie každej chvíle. Výsledkom je automobil vhodný do mesta i na ďaleké cesty a vďaka svojim funkciám ponúka väčšiu mobilitu.

Model 2008 sa bude vyrábať čo najbližšie trhom, na ktoré je určený: vo Francúzsku (Mulhouse), v Číne (Wuhan) a v Brazílii (Porto Real).


„S modelom 2008 získavá značka vozidlo, ktorým v Európe upevní svoje vedúce postavenie v tomto segmente a získa nových zákazníkov v Ázii a v Latinskej Amerike.“

Maxime Picat, generálny riaditeľ Peugeot


„Peugeot 2008 je pokračovaním produktovej ofenzívy. Značka využíva úspech modelu 3008 a ponúka nový, mestský, moderný crossover, s ktorým chce získať zákazníkov na celom svete.“

Xavier Peugeot, produktový riaditeľ Peugeot

Jedinečný štýl, v ktorom sa snúbia elegancia a robustnosť

 

Peugeot 2008 aplikuje štandardy objemných vozidiel v segmente malých automobilov. Tento moderný crossover dokáže spájať svety. Výrazný štýl potvrdzuje svoju identitu v službách praktickosti, priestoru a zážitkov z jazdy.

„Vytvoriť model 2008 znamenalo veľkú výzvu, ale mali sme presnú predstavu, aké vozidlo chceme zákaznikom ponúknuť. Vopred určený štýl si až do sériovej podoby nevyžiadal veľké zmeny. Už prvý ťah ceruzkou bol správny.“

Eric Dejou, manažér dizajnu modelu 2008 


„Vozidlom 2008 sa podarilo prepojiť rozdielne svety a kultúry a ponúknuť štýl presahujúci očakávania zákazníkov.“

Gilles Vidal, riaditeľ oddelenia dizajnu Peugeot

 

Model 2008 so zvýšeným odpružením spočíva na pneumatikách „Mud&Snow“ na 17’’ kolesách s diamantovým výbrusom a matnou úpravou. Špeciálny tvar oblukových podbehov kolies ukotvuje vozidlo 2008 k vozovke a súčasne mu dodáva ľahkosť. Čierne nárazníky a prahová lišta dokonale chránia vozidlo, dopĺňajú ich nerezové predné a zadné ochranné prvky a bočné lišty.

Predná časť preberá štylistické princípy značky. Jednotlivé prvky sú čo najtesnejšie späté s vozidlom, nedochádza k žiadnej nadbytočnej spotrebe materiálu. Z jemne prepracovanej kapoty sála bezpečnosť, robustnosť a ľahkosť celého vozidla 2008. Dizajn masky chladiča je vymodelovaný z kovu, je elegantný a súčasne budí dojem sily. Lem celkom nových svetlometov čo najtesnejšie prilieha k optike svetiel. Ich ostrý vzhľad dodáva karosérii výraz zreničky šelmy. Prepracované svetlomety vytvárajú s prednou časťou jeden celok a prepožičiavajú vozidlu expresívny, technologický a individuálny charakter. Pohľad ešte podčiarkujú denné svetlá s LED diodami.

Nový mestský crossover rovnako ponúka veľmi elegantný a sofistikovaný tvar blatníkov a bočných častí, ktoré poukazujú na jeho prirodzené športové vlastnosti. Veľké presklenné plochy vrátane panoramatickej strechy sú prísľubom priestranného interiéru otvoreného svojmu okoliu.

I zo zadnej časti vyžaruje robustnosť a dynamika. Nad batožinovým priestorom s nizkym nákladovým prahom presahuje dynamicky tvarovaná strecha, ktorá sa inšpirovala modelom RCZ. Široké zadné výklopné dvere sú lémované svetlami dokonale zasadenými do karosérie. Tri svetelné pazúry s LED diódami akoby sa vznášali vo vnútri reflektorov a vzájomne sa dotýkali.

Pri pohľade z profilu je zdôraznený dynamický a elegantný tvar strechy. Krivka strechy presahuje zadné sedadlá a dáva vyniknúť originálnemu zakončeniu hornej hrany dverí. Tie sú akoby zasadené do karosérie a zdôrazňujú predĺžené krivky až k zadnému spojleru, ktorý naväzuje na líniu strechy. Strešné nosiče majú dokonale prepracovaný dizajn a podčiarkujú dojem, že vozidlo 2008 je stvorené k rýchlej jazde a aktívnemu tráveniu voľného času.

Motory poslednej generácie dokonale využívajú ľahkosť a aerodynamický tvar vozidla a ponúkajú dosiaľ nevídané potešenie z jazdy a rekordne nízku spotrebu. Vďaka technológii naftových motorov e-HDi a trojvalcových benzínových motorov vyniká mestský crossover 2008 nad svojou konkurenciou emisiami CO2, ktoré začínajú na úrovni 99 g/km.

7731-1ca93e

 

7732-e90592

 

7733-343845

 

7734-ad1de9