Novinky

Predchádzajúci Nasledujúci
Novinky | 16 04 2015
Keď Lev stvorí Bistro, je to Foodtruck PEUGEOT

PEUGEOT predstavil v Paríži svoju víziu food trucku. Vozidlo v sebe inovatívnym spôsobom spája nové zážitky a kvalitné stravovanie na cestách.

PEUGEOT Foodtruck vymyslelo a navrhlo dizajnové štúdio Peugeot Design Lab značky PEUGEOT a nazvali ho Le Bistrot du Lion. Nová reštaurácia na kolesách sa 14. apríla usídli v Miláne na Milan Design Week  2015 a potom sa pripojí k francúzskemu pavilónu na Svetovej výstave EXPO 2015, ktorého témou bude „Živiť planétu, energia pre život“.

 

História značky PEUGEOT začala pred viac ako dvomi storočiami vo Francúzsku, v krajine známej svojou gastronómiou a automobilovým priemyslom. A nie je tomu tak náhodou, obidve tieto oblasti vyžadujú presnosť, alchýmiu a inovácie. Už v roku 1810 sa rodinný mlyn PEUGEOT premenil na výrobňu pílových kotúčov. Priemyselné dobrodružstvo sa vyvíjalo rýchlo a v roku 1840 sa objavil prvý mlynček na kávu PEUGEOT. Potom, v roku 1874, prišiel prvý mlynček na korenie PEUGEOT s doživotnou zárukou na jeho mechaniku.  V roku 1882 sa objavil prvý dopravný prostriedok PEUGEOT - velociped Grand Bi a vo veľmi krátkom čase nasledoval ďalší vizionársky stroj - prvý automobil PEUGEOT. Od vtedy PEUGEOT vyslal na cesty po celom svete viac ako 65 miliónov vozidiel.

V roku 2015 je PEUGEOT jedinou značkou na svete, ktorá stále vyrába predmety pre stolovanie a zároveň navrhuje a vyrába dopravné prostriedky pre jednotlivcov. Automobily, bicykle a skútre sú vyrábané v miliónoch kusov.

 

Tieto dve storočia plné nápadov, vynaliezavosti a dizajnu sa spojili so súčasnosťou a zrodil sa tak inovatívny koncept food truck: jedinečná vízia značky PEUGEOT o  reštaurácii na kolesách, ktorá poskytuje pohodu a potešenie zmyslov.

 

 

Pre úspešný recept treba tie najlepšie ingrediencie  

 

Foodtruck PEUGEOT je kompaktný a výborne prispôsobený na jazdu v meste. Predné a zadné previsy umožňujú dobrú manévrovateľnosť a dlhý rázvor ponúka veľký nákladný priestor.

Keď príde Foodtruck PEUGEOT na miesto určenia, rozvinie svoje krídla, zdvojnásobí svoju veľkosť a premení sa na skutočný amfiteáter.

 Bistrot du Lion sa skladá zo zóny určenej na prípravu jedla, na stravovanie a občerstvenie, pričom je rozšírený o priestor hudobného mixpultu - digitálnej platformy PEUGEOT MUSIC, ktorú značka nedávno uviedla na trh a ktorá ponúka web rádio a exkluzívny playlist (http://peugeot.music.com).

 

Foodtruck PEUGEOT ponúka všetko potrebné, aby mali hostia maximálne potešenie z chvíle strávenej v tejto reštaurácii. Viac ako 30 hostí môže stolovať vonku a pohodlne v blízkosti Bistrot du Lion: k dispozícii sú príbory, taniere, barové stoly a slnečníky UMBROSA. A to všetko so zodpovedným prístupom, pretože v Bistrot du Lion neostane žiadny odpad po konzumácii. Ten bude recyklovaný.

 

Gurmáni môžu sledovať každý pohyb šéfkuchára na 46-palcovej obrazovke a počuť, čo robí, cez sadu 8 MEDIUM a 32 Tweeter reproduktorov značky FOCAL rozmiestnených medzi vanom a prívesom. Tieto prvky FOCAL prenášajú s maximálnou vernosťou aj najmenšie praskanie potravín na varnej doske... taktiež naplno prenášajú zvuky z mixážneho pultu  Bistrot du Lion, ktorý prvýkrát použili francúzsky dídžeji Adriano a The Reflex.

 

 

Peugeot Design Lab sa obrátil na EUROMAG, špecialistu na food trucky, aby bol Foodtruck PEUGEOT plne funkčný a rešpektoval všetky štandardy homologizácie a hygieny. Použité materiály v zóne prípravy jedla a v kuchyni sú profesionálne a zámerne univerzálne, aby vyhovovali inšpirácii a talentu všetkých šéfkuchárov a každému typu kuchyne: zážitková gastronómia, fúzia alebo molekulárna gastronómia. 

K dispozícii majú dve grilovacie platne, štyri indukčné varné dosky a jednu fritézu. Ventilačný systém zabezpečuje kvalitu vzduchu, zatiaľ čo v spodnej časti je 400-litrový chladiaci priestor, ktorý je zárukou čerstvosti potravín. Chladiaca skriňa s objemom 350 litrov udržiava nápoje chladené a profesionálny stroj značky ROCKET ESPRESSO ponúka lahodné espresso.

 

Pri slávnostnom predstavení Foodtrucku PEUGEOT velí v Bistrot du Lion šéfkuchár Sven Chartier

 

PEUGEOT zveril prvé kulinárske použitie Bistrot du Lion  tomuto talentovanému francúzskemu šéfkuchárovi. Sven Chartier pracuje pre reštaurácie Saturne a  Le Clown Bar v Paríži. Je to ideálne spojenie prvej mobilnej reštaurácie značky a šéfkuchára, ktorý rešpektuje miestne zdroje a ekologické poľnohospodárstvo.

Šéfkuchár Sven Chartier bude používať úplne nové mlynčeky na soľ a korenie nazvané MILAN, ktoré boli navrhnuté do foodtrucku PEUGEOT, aby ho sprevádzali na kulinárskych cestách. Duo MILAN je najnovšou poctou značky aliancii kulinárskeho umenia a dizajnu.

Sú to prvé mlynčeky, ktoré sú navrhnuté v Peugeot Design Lab a budú vyrábané pre širokú verejnosť. Toto duo MILAN bude najprv dostupné exkluzívne vo francúzskom pavilóne počas svetovej výstavy EXPO a potom bude distibuované do predajných miest PSP Peugeot (Poivrières Salières Production - Výroba koreničiek a soľničiek).

Set MILAN je vyrábaný v závode PSP Quingey v regióne Doubs z bukového dreva z miestnych lesov Franche-Comté a môže sa pochváliť exkluzívnym systémom U-Select, ktorý umožňuje nastaviť presne veľkosť - a teda chuť - mletia vďaka 6 stupňom nastavenia.

Mlynčeky PEUGEOT sú vyvážané do celého sveta. Každý rok je vyrobených 2,5 milióna kusov a všetci kuchári ich oceňujú kvôli presnosti ich mechanizmu a pozoruhodnej  životnosti.

 

Prvá cesta Foodtrucku PEUGEOT vedie do Talianska

Foodtruck PEUGEOT bol predstavený v Paríži a 14. apríla sa usídli v stánku PEUGEOT na Milan Design Week 2015. Potom prejde niekoľko kilometrov a stane sa súčasťou francúzskeho pavilónu počas celého trvania Svetovej výstavy EXPO, kde sa určite stane jednou z kľúčových atrakcií tohto pavilónu.

 

#FOODTRUCKPEUGEOT

http://www.peugeotdesignlab.com/