Novinky

Predchádzajúci Nasledujúci
Novinky | 27 08 2013
Peugeot na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte : Svetová premiéra nového PEUGEOTU 308 a nový ekologický náskok

intro

Vo svojej expozícii na 65. Autosalóne vo Frankfurte PEUGEOT odhaľuje nové tromfy svojej ambície a posun značky smerom k  prémiovým  kategóriám automobilov. Značka prezentuje nový model PEUGEOT 308, čo predstavuje významnú udalosť na autosalóne, a vystavuje obnovenú ponuku modelov 3008 a 5008 ; modely BlueHDi (exkluzívna technológia spĺňajúca emisnú normu Euro 6 pre naftové motory), ponuka hybridnej dieselovej technológie HYbrid4, predvádzací model 208 HYbrid FE a koncept 2008 HYbrid Air potvrdzujú technologický a ekologický náskok značky v súčasnosti i do budúcnosti. S modelom RCZ-R, konceptom ONYX a dvoma už úspešnými pretekárskymi verziami 208 nakoniec PEUGEOT potvrdzuje, že  odhodlanie vštepiť automobilu emóciu bude vždy prvoradým poslaním značky.

 

Medzi 30 vystavenými modelmi  a konceptmi v expozícii PEUGEOT o ploche 2 900 m² vo Frankfurte, budú môcť návštevníci odhaliť nový PEUGEOT 308, ktorý bude prezentovaný 9timi reprezentatívnymi exemplármi zo svojej uvádzacej ponuky.

 

308_smallNový PEUGEOT 308: elegantný dizajn a inovatívny kokpit pre úplne nové pocity z jazdy

Nový PEUGEOT 308 je súčasťou hlavného trhu v strategickom trhovom segmente C (ktorý predstavuje viac ako tretinu európskeho trhu všetkých automobilov), pričom silueta hatchback predstavuje 43 %.

S cieľom naplniť vysoké ambície značky vytvorili dizajnéri a inžinieri odvážny, intuitívny a moderný hatchback  s čistým a ušľachtilým dizajnom, pričom kládli veľmi vysoký dôraz na kvalitu.   

Nová modulárna platforma EMP2 (Efficient Modular Platform 2) umožňuje novému PEUGEOTU 308 byť najľahším modelom vo svojej kategórii  vďaka zníženiu pohotovostnej hmotnosti o 140 kg a najkompaktnejším modelom vo svojom segmente (dĺžka 4,25 m), zatiaľ čo jeho zmenšené previsy garantujú dynamický postoj a veľkorysý vnútorný priestor.  

Čistý a technologický interiér nového PEUGEOTU 308 s vysokokvalitnými textíliami a materiálmi sa odlišuje svojim inovatívnym riadiacim modulom PEUGEOT i-Cockpit, ktorý sa inšpiroval konceptom SR1. PEUGEOT i-Cockpit, ktorý tvorí kompaktný volant umožňujúci ešte intenzívnejšie pocity z jazdy, head-up displej na ideálne čítanie informácií, vysokú centrálnu konzolu a 9,7’’ palcovú dotykovú obrazovku pomáhajúcu pri intuitívnom riadení, sa rezolútne odlišuje od konkurencie..

Jeho 5 benzínových a HDi motorizácií s nízkymi spotrebami, ktoré budú k dispozícii pri spustení predaja, a jeho optimalizovaná aerodynamika (Cx : 0,28, Scx : 0,63), povoľujú emisie od 93 g/km CO2 (1.6 HDi 92). Od jari 2014 bude nový PEUGEOT 308 vybavený novými technológiami, ako napr. 3 valcový benzínový turbo motor (1.2 e-THP), verzie BlueHDi - s rekordnou ponukou emisií v segmente na úrovni 82 g/km CO2 – a 6 stupňové automatické prevodovky novej generácie, ktoré vozidlu poskytnú širokú škálu výkonných motorov s nízkou spotrebou.

Nový PEUGEOT 308 poskytuje úplne nové pocity z riadenia : využíva celé know-how značky PEUGEOT stelesnené v nových hnacích nápravách zníženej hmotnosti a v systéme dynamickej kontroly stability (ESP) poslednej generácie, ktorý využíva veľkoryso dimenzovaný brzdový systém. V spojení s výhodami novej platformy (nižšia hmotnosť, menšie previsy, znížené ťažisko, elektrický posilňovač riadenia)  novému Peugeotu 308 zaručujú referenčné dynamické správanie,  v ktorom sa snúbi obratnosť, komfort a držanie na ceste vysokej úrovne.

Mnohé technológie na zabezpečenie bezpečnosti jazdy zvyšujú komfort riadenia: systém sledovania mŕtveho uhla, aktívny tempomat,  výstraha pri hroziacej kolízii a systém automatického núdzového brzdenia. 

Full Led svetlomety sú súčasťou sériovej výbavy vyšších verzií , čo je v danom segmente zriedkavé.

Nový PEUGEOT 308 sa bude vyrábať čo najbližšie k svojim zákazníkom: najprv sa začne vyrábať v Sochaux pre spustenie do predaja na európskych trhoch od 12. septembra a neskôr sa bude vyrábať v Číne pre miestny trh.

 

308R_small

V priestore vyhradenom pre nový Peugeot 308 je vystavené ultra-športové koncepčné vozidlo 308 R Concept, ktoré radikalizuje štylistickú čistotu a identitu sériového vozidla. So svojim zníženým postojom, širokými rozchodmi kolies a výraznými bokmi, usadeným na svojich kolesách na 19-palcových diskoch s vydutými lúčmi, koncept 308 R Concept nijak netají svoje športové poslanie a temperament dravca. Pod svojim dvojfarebným karbónovým plášťom ukrýva 4 valcový benzínový motor 1.6 l, z ktorého inžinieri PEUGEOT SPORT dokázali vyťažiť 270 koní, tedašpecifický výkon  na úrovni 170 k/l, čo predstavuje rekordný výkon vo svojej kategórii. Na využitie celého potenciálu je 308 R Concept vybavený prednou nápravou so samosvorným diferenciálom a naddimenzovaným brzdovým systémom.

 

 

 

 

 

3008_small

3008 a 5008:  pokračovanie úspechu

V roku 2009 PEUGEOT spustil do predaja dve ponuky, ktorých cieľom bolo významným spôsobom zvýšiť pozicionovanie značky v segmente C ; dve odlišné vozidlá so silnými a doplňujúcimi sa osobnosťami, určené pre rôznorodú klientelu, ktoré však zdieľajú vysoký obsah technológií, veľké potešenie zo života na palube, vnímanú kvalitu vysokej úrovne a bezchybné dynamické správanie.

O štyri roky neskôr dosahujú kumulované celosvetové predaje crossoveru 3008 a kompaktného monospacu 5008 bez problémov stanovené ciele predaja s počtom predaných kusov 506 000 pre model 3008 a 237 000 pre model 5008  (ku koncu júna 2013).

Najmä model 3008 dosahuje úspech, ktorý veľmi vysoko prekračuje stanovené ciele a to vďaka nadšeniu vyvolanému v Číne od jeho uvedenia na trh začiatkom roka a modelu  3008 HYbrid4, prvého dieselového hybridného pohonu, uvedeného v svetovej premiére v modeli 3008 Hybrid4 v roku 2012.

 

5008_small

Na nadviazanie na doterajší úspech sú modely 3008 a 5008 vystavené vo Frankfurte s ich prepracovanou prednou časťou a technologickými svetlometmi. Tieto súčasnejšie modely s náročnejšou vnímanou kvalitou preberajú nové štylistické kódy značky („plávajúca maska chladiča”, svetelný podpis…). V interiéri je zaintegrovaná laserom gravírovaná stredová konzola a nové zariadenia: cúvacia kamera a farebný Head-up displej.

 

 

 

 

 

PEUGEOT:  technologický a ekologický náskok

V roku 2013 značka opäť znižuje priemerné emisie CO2 svojich modelov pre európsky trh : ku koncu mája predstavovali116,3 g/km v porovnaní s 121,5 g/km v roku 2012.

Environmentálna politika značky sa prejavuje v neustálej optimalizácii spaľovacích motorov (zlepšenie účinnosti, downsizing, stop&Start…) a v zavádzaní motorov novej generácie, akými je rodina benzínových trojvalcových motorov 1.0 l a 1.2 l. 

PEUGEOT vystavuje vo Frankfurte svoju novú technológiu znižovania emisií pre dieselové motory BlueHDi v novom Peugeote 308 a v Peugeote 508 SW. Úplne novou kombináciou SCR (selektívnej katalickej redukcie) a filtra pevných častíc s aditívom umožňuje znížiť oxidy dusíka až o 90%, optimalizovať emisie CO2 a spotrebu a pritom zaručiť odstránenie 99,9 % pevných častíc z hľadiska počtu. Technológia BlueHDi  už spĺňa emisnú normu Euro 6 pre dieselové motory a od konca roku 2013 sa bude využívať vo všetkých dieselových modeloch značky, čím si značka posilní svoje postavenie technologického lídra v oblasti dieselových motorov. .

Ďalším dôležitým príkladom ekologického náskoku a posunu smerom k luxusným typom automobilov značky PEUGEOT je hybridná dieselová technológia HYbrid4, odhalená vo svetovej premiére v modeli 3008 HYbrid4 a neskôr u modelov 508 RXH a 508 HYbrid4. PEUGEOT prináša úplne novú ponuku z hľadiska šetrného prístupu k životnému prostrediu a pocitov pri riadení. Tieto 3 modely HYbrid4 si už získali viac ako 28 000 zákazníkov.

V modeloch HYbrid4, ktoré využívajú kumulovaný výkon 200 koní motora 2.0 HDi FAP, ktorý poháňa prednú nápravu a elektrického motora na zadnej náprave, sa snúbi nová skúsenosť z riadenia vychádzajúca z výberu jedného zo 4 režimov  (automatický, nulové emisie ZEV, sport, 4WD) a emisie CO2 od 88 g/km.   

Na postupné dosiahnutie cieľa spotreby 2 l/100 km pre sériovo vyrábané dostupné vozidlo využíva PEUGEOT prevratné riešenia.

S technológiou HYbrid Air, ktorá znamená kľúčovú etapu k tomuto cieľu, sa značka PEUGEOT opäť prejavuje ako priekopník. Model 2008, určený na medzinárodné trhy, slúži ako prirodzený nositeľ tohto nového prevratného pohonu, ktorý v sebe spojuje benzínový motor a stlačený vzduch. Výsledkom je technológia s nízkymi prevádzkovými nákladmi, ktorá sa od roku 2016 bude používať tak u osobných ako aj ľahkých úžitkových automobilov v segmentoch B a C a bude si ju môcť dovoliť čo najširšia verejnosť na 5 kontinentoch..

 

2008_small

2008 HYbrid Air kombinuje dve energie s cieľom dosiahnuť čo najlepší výkon v najrôznejších situáciách: stlačený vzduch získaný vďaka rekuperácii energie pri brzdení a spomalení napomáha trojvalcovému benzínovému motoru poslednej generácie k najúččinejšiemu optimalizovanému chodu  alebo ho dokonca aj nahradzuje.  

Prevodový systém HYbrid Air, ktorého pneumatickú časť tvorí vysokotlaková nádrž v stredovom tuneli, nízkotlaková nádrž na zadnej náprave a motor s čerpadlom na prevode, nijako neuberá automobilu na priestrannosti a modularite a vodičovi ponúka tri prevádzkové režimy: Air (ZEV), Benzín a Zmiešaný režim.

Túto novú hnaciu sústavu HYbrid Air doplnia inovácie v ďalších oblastiach zamerané na dosiahnutie cieľa 2,0 l/100km.

Tieto doplnkové technológie využíva predvádzacie vozidlo 208 HYbrid FE.

 

208hybridFE_th

Spoločnosti PEUGEOT a TOTAL, ktorí sú partnermi už od roku 1995, spojili v projekte 208 HYbrid FE to najlepšie zo svojho know-how. Stála pred nimi ambiciózna výzva dosiahnuť nízke emisie a súčasne zabezpečiť radosť z riadenia: emisie 208 HYbrid FE sú iba 49 g CO2 /km- teda dvakrát menšie ako u veľmi úsporného motora 208 1.0 VTi –  ale z 0 na 100 km/h akceleruje za 8 sekúnd – ako u 208 GTi…

Ide o predvádzacie full hybrid non plug-in vozidlo, ktorého technologické základy chce PEUGEOT použiť v budúcich automobiloch.

Práce sa zamerali na niekoľko oblastí : optimalizácia aerodynamiky, zníženie hmotnosti o 200 kg vďaka masívnemu využitiu kompozitných materiálov a polykarbonátov, hybridný benzínový pohon, ktorý využíva trojvalcový benzínový motor s robotizovanou prevodovkou a elektrický motor s batériou používanou u automobilov, ktoré sa zúčastňujú vytrvalostných závodov, špecifické motorové mazivá, ktoré vyvinul Total.    208 HYbrid FE bude v predpremiére opatrený kompozitným nápravovým systémom, špecifickými pneumatikami a kolesami znižujúcimi valivý odpor.

Zvyšovanie úrovne produktového radu a exkluzívne zážitky z riadenia

V expozícii PEUGEOT vo Frankfurte budú môcť návštevníci odhaliť ďalšiu ukážku know-how značky v oblasti dizajnu a pocitov z jazdy. Exkluzívny model RCZ R, táto „nadupaná” verzia športového kupé, ktorá už očarila viac ako 50 000 nadšencov, bude od začiatku roka 2014 najvýkonnejším sériovým modelom v histórii značky.

Jeho nový 1,6 l motor s výkonom 270 k – ktorý predstavuje rekordný špecifický výkon vo svojej kategórii – spĺňa normy Euro 6 a obmedzuje emisie CO2 na 145 g/km, čím model RCZ R radí medzi automobily s mimoriadnym výkonom a účinnosťou. Exkluzívny podpis a prísľub intenzívnych pocitov, znížená svetlá výška a 19-palcové kolesá zaručujú modelu  RCZ R ešte výraznejší postoj, riadiaci modul uvádzajúci vodiča do jemne elitárskeho prostredia. Vodič bude môcť využívať výkony motora vďaka špecifickým podvozkovým častiam a samosvornému diferenciálu Torsen.

 

ONYX, Inšpirácia: v rámci tradície superautomobilov značky vzbudí ONYX určite predstavivosť návštevníkov autosalónu vo Frankfurte.

 

Pod svojou výraznou vymodelovanou siluetou o dĺžke 4,65 m s kolesami na 20-palcových diskoch ukrýva ONYX srdce atléta: motor  V8 hybrid  HDi 3,7 l o výkone 600 koní so šesťstupňovou sekvenčnou prevodovkou, uložený v plášti z uhlíkových vlákien vzadu uprostred a hnacie nápravy sú výsledkom exaktných odborných znalostí pretekárskych vozidiel na najvyššej úrovni.

Karoséria na seba upozorňuje kontrastom materiálov a ušľachtilosťou patiny, ktorá sa vytvára na materiáloch postupom času a nárastom najazdených kilometrov: čistá meď pre blatníky a dvere, uhlíkové vlákna čiernej matnej farby pre ostatné časti karosérie. 

Presklená strecha s dvojitým zaoblením orámovaná hliníkovými strešnými dávajú vyniknúť karbónovej karosérii a úplne novému interiéru vyrobenému zo stlačenej a ťahanej plsti ako jeden celok: cestujúci splývajú v jeden celok s jednoliatou časťou. S modelom ONYX sa PEUGEOT pokračuje zamýšľať nad výberom materiálov: je to prípad materiálu Newspaper Wood vyrábaného z lisovaného použitého novinového papiera, z ktorého je vyrobená palubná doska.

Rok 2013 je rokom nárastu výkonu pre 208, ale aj superlatívov pre PEUGEOT SPORT s pretekárskymi verziami následníka ságy série 2 značky PEUGEOT !

Nikto nepochybuje o tom, že nemeckí návštevníci sa budú tlačiť okolo špeciálu  208 T16 Pikes Peak : 25 rokov po prvom víťazstve Ari Vatanena so svojim vozidlom 405 T 16   na mýtických amerických pretekoch, Sebastien Loeb rozdrvil rekord v 20 km pretekoch do vrchu na Pikes Peak za volantom už legendárnej 208 T 16 Pikes Peak, poslednej verzie 208 (dvojito preplňovaný V6 motor s objemom 3,2 litra, 875 koní pre 875 kíl, z 0 na 100 km za  1,8 sekundy…), pričom pokoril rekord  na legendárny kopec v čase 8 :13 :878. Dobrodružstvo ľudí a mechanickej zručnosti, ktoré odzrkadľuje snahu o dosiahnutie  excelentnosti  celej  značky.

Pri príležitosti uvedenia modelu 208 GTi na trh, ktorým ožíva mýtus, sa tri 208 GTi PEUGEOT SPORT zúčastnili náročných pretekov „24 hodín Nürburgringu”. Tieto 208-čky s magickými tromi číslami, vybavené benzínovým turbo motorom s objemom 1,6 litra a výkonom 300 koní, zaznamenali trojité víťazstvo. Jeden z týchto špeciálov bude vystavený v expozícii PEUGEOT vo Frankfurte.