Novinky

Predchádzajúci Nasledujúci
Značka | 12 09 2012
Peugeot na svetovom autosalóne v Paríži

Svetová automobilová výstava „MONDIAL PARIS“ ponúka bezpochyby najnovšie novinky vo svete automobilizmu.

 

V stánku novej architektúry vystavuje značka Peugeot tromfy svojej obnovenej ofenzívy: Značka vyhradila osobitne významné miesto pre nový Peugeot 208, opäť potvrdzuje svoju politiku zvyšovania úrovne produktového radu a zaručeného potešenia z jazdy, znovu dokazuje svoju inšpiráciu a svoje know-how prostredníctvom konceptu ONYX a s modelmi 301 a 2008 Concept potvrdzuje urýchlenie svojej stratégie internacionalizácie.

 

Medzi 40 sériovo vyrábanými automobilmi a konceptami, vystavenými v expozícii značky Peugeot na ploche 3 900 m2 na svetovom autosalóne v Paríži, vystavuje Peugeot nie menej ako 10 reprezentatívnych exemplárov modelu 208: toľko rôznych variácií modelu, ktorý sústreďuje jedinečné know-how Značky v kategórii mestských vozidiel a stelesňuje re-generáciu značky Peugeot.

 

So spustením služby Peugeot Connect Apps vo vozidle Peugeot pri príležitosti svetového autosalónu posilňuje značka Peugeot svoje vedúce miesto v ponuke mobilných služieb.

Ponuka Peugeot Connect Apps poskytuje užívateľovi úplne novú skúsenosť z využívania mobilných služieb: desať aplikácií uľahčuje každodenný život svojho majiteľa vozidla tým, že ho informuje o cenách paliva na čerpacích staniciach, o voľných miestach na parkoviskách a poskytuje mu množstvo ďalších užitočných informácií…

 

Zvyšovanie úrovne produktového radu a zaručené potešenie z jazdy

 

Peugeot odhalil na ženevskom autosalóne dve koncepčné vozidlá, 208 XY a 208 GTi, ktoré  sú vystavené v Paríži v ich definitívnej podobe šesť mesiacov pre ich spustením do predaja. Peugeot 208 spôsobil prevrat v ponuke vo svojej kategórii. 208 XY a 208 GTi výrazne posilňujú segment Premium.

 

208gti.jpg 208xy

 

V oboch prípadoch ide o trojdverové verzie modelu s výrazne identickými prvkami vonkajšieho vzhľadu, špecifickými maskami chladiča, svetelným podpisom prednej časti, exkluzívnymi 17“ diskami kolies, dômyselne spracovanými materiálmi a farbami a jedinečnými  vyhotoveniami interiéru : už pred zapnutím zapaľovania, model 208 XY – mestský, elegantný a exkluzívny automobil, a 208 GTi, ktorý oživuje legendu, priťahujú spoločne pohľady.

Modely 208 XY a 208 GTi sú novinkami a jasnou ilustrujú stratégiu zvyšovania úrovne produktového radu Značky.

Táto stratégia prináša svoje ovocie : v prvom polroku tohto roku bolo vo svete predaných 161 000 vozidiel Premium Značky, čo predstavuje 20 % z predávaných objemov a nárast v porovnaní s prvým polrokom 2011.

 

Predaj modelu 508, vyrábaného vo Francúzsku a v Číne, vzrástol v prvom polroku o 21 %  (69  000 predaných vozidiel), crossover 3008 (62 000 predaných vozidiel za toto obdobie) pokračuje vo svojich excelentných obchodných úspechoch, modely 207CC a 308 CC patria medzi lídrov v tejto kategórii v Európe; pritom netreba samozrejme zabúdať na coupé RCZ, ktoré potvrdzuje svoj charakter na jasne viditeľnom úzko špecifickom trhu.

 

V stánku Peugeot budú môcť návštevníci svetového autosalónu objaviť nový Peugeot RCZ, ktorý odhalí niekoľko mesiacov pred jeho spustením do predaja obnovené tromfy kompaktného športového kupé.

 

RCZ R Concept, ktorý oslávi svetovú premiéru v Paríži v povrchovej úprave z čiernej matnej medi, ohlasuje príchod RCZ R, verzie symbolizujúcej radikálny športový charakter, ktorá uzrie svetlo sveta koncom roku 2013. Model RCZ R bude vybavený novým motorom 1.6l THP s maximálnym výkonom 260 koní, čím sa z neho stane najvýkonnejší sériový model v histórii značky Peugeot.

Jeho efektívnosť bude referenciou s jedným z najvyšších špecifických výkonov na svete pre sériovo vyrábané vozidlo – viac ako 160 k/l – a s cieľom dosiahnuť emisie CO2  …155 g/km.

RCZ R sľubuje intenzívne dynamické pocity vďaka špecifickým podvozkovým častiam spojeným s diferenciálom s obmedzeným sklzom typu Torsen.

 

RCZ_R_concept.jpg

 

Tri modely HYbrid4 Značky sa svojim technologickým  a environmentálnym predstihom svojho plne hybridného dieselového pohonu podieľa na dosahovaní požiadavky zvyšovania úrovne produktového radu.

S technológiou HYbrid4, ktorá oslávila svoju svetovú premiéru s modelom 3008 HYbrid4 uvedeným začiatkom roku, poskytuje  Peugeot úplne novú ponuku z hľadiska environmentálnych služieb a pocitov z jazdy. Kombinovaný maximálny výkon 200 k, po spočítaní výkonu spaľovacieho  motora 2.0 HDi FAP a elektrického motora na zadnej náprave, umožňuje modelu 3008 HYbrid4 poskytnúť nové potešenie z jazdy  vďaka výberu zo 4 rôznych režimov (automatický režim „Auto“, režim s nulovými emisiami „ZEV“, režim „Sport“, režim 4x4 „4WD") a výnimočne úspornej spotrebe.

 

Ponuku vozidiel s plne hybridným dieselovým pohonom značky Peugeot doplnili v prvom polroku modely 508 RXH a neskôr 508 HYbrid4.

 

Inšpirácia: Koncept Onyx a Peugeot Design Lab

Náročnosť, emócie, vzhľad… V priestore expozície Peugeot na svetovom autosalóne 2012, v duchu tradície super-vozidiel Značky, nebude chýbať Onyx, ktorý poskytuje priestor pre predstavivosť návštevníkov.

 

Vzhľadom na bohaté skúsenosti z 200 rokov priemyselnej výroby a 120 rokov automobilovej výroby , prezentuje značka Peugeot na svetovom autosalóne prvé výsledky prác dizajnového štúdia Peugeot Design Lab, ktoré značka otvorila v júni tohto roku.

 

Peugeot Design Lab je dizajnové štúdio Global Brand Design, ktorého cieľom je vyvíjať silné a koherentné stratégie značky zamerané na posilnenie identity, hodnôt a kódov externých klientov. Jeho hlavnou úlohou je koncepcia produktov, služieb a poskytovanie skúsenosti z mimoautomobilovej oblasti.

 

Dizajnové štúdio Peugeot Design Lab pôsobí vo viacerých oblastiach: brand imaging (vytváranie imidžu značky), budovanie, rozvoj, industrializácia, komunikácia.

 

Peugeot Design Lab využíva úplne nový ľudský, technický a tvorivý potenciál ukrytý v dizajnových štúdiách značky Peugeot, ktoré sa nachádzajú v Paríži, čínskom Šanghaji a brazílskom Sao Paule.

 

Internacionalizácia: Peugeot zaraďuje vyššiu rýchlosť

Peugeot zaraďuje vyššiu rýchlosť a prezentuje na svetovom autosalóne dva hlavné tromfy zrýchlenia stratégie internacionalizácie: 301 a 2008 Concept.

 

Peugeot 301 v sebe integruje najnovšie štylistické kódy značky Peugeot a ponúka charakteristický dizajn, ktorý bol inšpirovaný emóciami na jednej strane a robustnosťou na strane druhej.

Vďaka svojim rozmerom (dĺžka  4,44 m) ponúkne svojim pasažierom veľkorysý vnútorný priestor – rekordný vo svojej kategórii na zadných miestach – a úctyhodný objem batožinového priestoru  640 litrov.

 

2008 Concept, mestský crossover. V Európe, Číne a Latinskej Amerike pracovali inžinieri a dizajnéri spoločne, aby vytvorili tento budúci kompaktný Peugeot, ktorý kombinuje  uznávané odborné znalosti Značky vo svete mestských vozidiel a know-how, o ktorých svedčí úspech modelu 3008 v oblasti crosseoverov.

 

2008 Concept je malé, kompaktné (4,14 m), obratné a viacúčelové vozidlo s jemným a charakteristickým štýlom, ktoré je určené pre mladých obyvateľov Sao Paula alebo Šanghaja, Paríža, Kuala Lumpur alebo Moskvy, ktorí majú radi mesto – ale radi takisto uniknú ruchu mesta…

 

Celá tlačová správa