3 DÔVODY PREČO
SI VYBRAŤ Nový 2008

1

ZVÁDZA PRÍŤAŽLIVOSŤOU SUV

ZVÁDZA PRÍŤAŽLIVOSŤOU SUV

Nový Peugeot 2008 vyžaruje príťažlivosť mačkovitej šelmy. Vzadu upúta nový svetelný podpis s tromi 3D LED „pazúrmi“ a vpredu zaujme nová kolmejšia maska s vertikálnymi chrómovými prvkami a veľkým znakom uprostred. Charizmatický vzhľad umocňuje horizontálna kapota, ktorá doslova vychádza z línie svetiel. Ak prejdete pohľadom od prednej kapoty nižšie, uvidíte čierne oplastovanie, ktoré chráni auto odolnými prvkami po celom obvode od predného až po zadný nárazník.

2

SUV, KTORÉ VYTVÁRA JEDINEČNÝ DOJEM

SUV, KTORÉ VYTVÁRA JEDINEČNÝ DOJEM

Peugeot 2008 s prívlastkom SUV dokáže zapôsobiť pestrými materiálmi a precíznym dielenským spracovaním v spájaní jednotlivých dielcov. Posaďte sa do Peugeot i-cockpit® a spoznáte nový pohľad na chvíle strávené v aute. Kompaktný volant, dotykový displej dokážu vykúzliť veľmi živé spojenie vodiča s vozidlom. Stredobodom však naďalej ostáva bezpečná jazda a pôžitok z nej.

Nový Peugeot 2008 SUV prichádza so širokým spektrom komunikačných technológií pre rôzne platformy komunikácie s užívateľom:
• Mirror Screeni(nedostupný , príplatkový alebo v štandarde v závislosti na finálnej úrovni): MirrorLinkTMi Je to aktualizovateľný komunikačný protokol vyvinutý Car Connectivity Consortium , skupina vytvorená primárne svetovými výrobcami automobilovov a mobilných telefónov a vývojcami aplikácií. Zmluvné podmienky nájdete na www. Peugeot.xxx (nedostupný , príplatkový alebo v štandarde v závislosti na finálnej úrovni)or Apple Carplay®iApple Carplay® je Apple komunikačný protokolmôžete ovládať svoj smartfón priamo cez dotykovú obrazovku auta.i( Iba certifikovaný MirrorLink (tm) alebo Carplay budú fungovať a niektoré funkcie budú aktívne , keď auto stojí alebo je v pohybe. Niektoré funkcie relevantných aplikácií môžu byť blokované počas jazdy. Časť obsahu dostupného bezplatne na Vašom smartfóne môže byťspoplatnený v závislosti od aplikácie MirrorLink (tm) alebo Carplay. Mirror screen funkcia pracuje s využitím MirrorLink (tm) technológie pre telefóny , ktoré využívajú Android, Blackberry alebo Windows telefóny a sú MirrorLink kompatibilné, a s využitím Carplay pre telefóny iOS vyžadujú predplatné (subscription), ktoré zahŕňa internetový prístup od příslušného telekomunikačného operátora. Novšie smartfóny budú vo veľkej miere prichádzať s týmito technológiami už nainštalovanými. Viac info nájdete na : http://services.peugeot.fr/decouvrir-mirror-screen.
•  Parkovací asistent i(nedostupný , príplatkový alebo v štandarde v závislosti na finálnej úrovni): aktívne pomáha pri parkovaní. Je jedno, či potrebujete zaparkovať pozdĺžne alebo priečne, pretože asistent pri rýchlosti do 7 km/h vyhliadne miesto a sám zaparkuje.
• Zadná parkovacia kamerai(nedostupný , príplatkový alebo v štandarde v závislosti na finálnej úrovni): Manévrovanie tiež uľahčuje parkovacia kamera so zobrazením objektov, ktoré by ste inak nevideli.
• Grip control®i(nedostupný , príplatkový alebo v štandarde v závislosti na finálnej úrovni): Peugeot 2008 dokáže využiť potenciál pohonnej sústavy naplno na akomkoľvek type povrchu. Prostredníctvom Grip Control R si vyberiete jeden z 5 režimov jazdy (Štandard, Sneh, Terén, Piesok a vypnuté ESP) pre zlepšenie trakcie predných kolies. Peugeot 2008 tak prispôsobí zásah systémov a prenos sily na kolesá danej situácii.

Viac o i-Cockpit Viac o konektivite Viac o bezpečnosti
3

SUV SO ŠPIČKOVOU TECHNIKOU

SUV SO ŠPIČKOVOU TECHNIKOU

Pre nový Peugeot 2008 SUV je kľúčová aerodynamika a tiež nízka hmotnosť (začína na 1045 kg). Práve vďaka tomu dokáže celé spektrum motorov splniť požiadavky, na ktoré je Peugeot 2008 určený a pritom udržať spotrebu s emisiami CO2 pod kontrolou (medzi 90 a 114 g/km).

Viac o technológii Viac o motoroch

Medzi benzínovými verziami vyniká trojvalcový motor PureTech Euro 6, ktorý prichádza v kombinácii s novou automatickou prevodovkou EAT6 (úsporná automatická prevodovka EAT6 používa technológiu Quickshift na rýchle preradenie a vyniká plynulou zmenou stupňa pre zvýšenie jazdného pôžitku).

Naftové motory v novom Peugeot 2008 sú už vybavené BlueHDi technológiou. O bezpečnosť posádky v hustej premávke sa stará Active City Brake (Emergency Urban Collision Braking System- Systém núdzového brzdenia pri mestských kolíziach) s novou funkciou (pri jazde pomalšej ako 30 km/h). Ak vodič nereaguje na hroziacu kolíziu, Active City Brake pomáha predísť nehode, alebo aspoň zmierni následky.