OBJAVTE NOVÝ 208

Peugeot 208 dostáva novú tvár. Kompaktný hatchback novej generácie získava výrazný štýl - športovejší a ušľachtilejší. Nechajte sa presvedčiť jeho výnimočným charakterom a vyskúšajte túto energetickú esenciu.

NEODOLATEĽNÁ PRÍTAŽLIVOSŤ

 • NEODOLATEĽNÁ PRÍTAŽLIVOSŤ 1
 • NEODOLATEĽNÁ PRÍTAŽLIVOSŤ 2
 • NEODOLATEĽNÁ PRÍTAŽLIVOSŤ 3
 • NEODOLATEĽNÁ PRÍTAŽLIVOSŤ 4

Nový metalický lak Orange POWER za sebou zanecháva závan mladíckej sviežosti a dynamiky. Jeho trblietavý lesk sa na svetle rozžiari v celej svojej kráse. Je to moderný a živý odtieň, ktorý srší  energiou a zdôrazňuje špecifický charakter vozidla a jeho vodiča.

Pri pohľade spredu Vás zaujme nový predný nárazník s ostrejšími rysmi, rozšírená predná maska a masívnejší chrómový lem, ktorý je po novom zasadený do predného nárazníku. Dizajn prednej časti dopĺňajú nové predné svetlomety s novou dvojfarebnou grafikou*. Maska v kombinácii čiernej farby a chrómu dodáva svetlometom prenikavejší výraz a spolu s ich tmavou optikou lepšie vyniknú denné LED svetlá*.
V zadnej časti vynikajú tri červené svetlovody s novou 3D LED kresbou v tvare pazúrov**, ktorá je typická štýlovým rukopisom značky PEUGEOT.

* Súčasťou výbavy od  úrovne ACTIVE.

** Súčasťou výbavy pre všetky úrovne.

ENERGICKÁ ESENCIA

ENERGICKÁ ESENCIA

Nový metalický lak karosérie Orange POWER za sebou zanecháva závan mladíckej sviežosti a dynamiky. Jeho trblietavý lesk sa na svetle rozžiari v celej svojej kráse. Je to moderný a živý odtieň, ktorý srší energiou a zdôrazňuje špecifický charakter vozidla a jeho vodiča.

INTUITÍVNE A VZRUŠUJÚCE RIADENIE

Nastúpte si a usaďte sa do PEUGEOT i-Cockpit-u. Malý kompaktný volant, veľká 7-palcová dotyková obrazovka* s prístrojovým panelom v zornom poli, vyvinutý tak, aby vytváral dokonalý súlad vodiča s vozidlom. Poskytne tak absolútne intuitívnu jazdu a spojenie s vozovkou na vlastnej koži. 


Intenzívnejšie zážitky z jazdy navyše nový Peugeot 208 dopĺňa aj modernými prvkami výbavy:

·         Cúvacia kamera** : pre ľahšie a bezpečnejšie manévrovanie s autom.

·         Parkovací asistent** : pomoc pri parkovaní, vďaka ktorej zaparkujete vozidlo "samo".

·         Funkcia Mirror Screen** : umožňuje na dotykovom displeji vozidla ovládať multimédialne súbory a aplikácie Vášho smart phone*** a jeho obsah zobrazuje priamo na displeji.

* Súčasťou výbavovej úrovne ACTIVE.

** Príplatková výbava.

*** Funkcia Mirror Screen funguje na báze technológie MirrorLink pre kompatibilné telefóny s operačným systémom Android, BlackBerry a Windows Phone a technológia AppinCar pre telefóny so systémom iOS. Je potrebné, aby ste mali sprístupnený internet od Vášho poskytovateľa mobilných služieb.

INTUITÍVNE A VZRUŠUJÚCE RIADENIE

PERSONALIZÁCIA

 • PERSONALIZÁCIA 1
 • PERSONALIZÁCIA 2
 • PERSONALIZÁCIA 3
 • PERSONALIZÁCIA 4

Nový Peugeot 208 ponúka originálne možnosti personalizácie. K dispozícii* sú sady pre personalizáciu exteriéru.


Biele doplnky sady MENTHOL White* dávajú autu dynamický a elegantný vzhľad. Sada zahŕňa tieto prvky:

·         Prednú masku "EQUALIZER" s farebným nápisom a 3D efektom mriežky chladiča.

·         Rám mriežky chladiča v lesklej čiernej farbe.

·         Kryty predných hmlových svetlometov lesklej čiernej farby.

·         Farebný nápis PEUGEOT vpredu a vzadu*.

·         Kryty vonkajších spätných zrkadiel vo farbe čierna Perla Nera.

* Dostupné od výbavovej úrovne ACTIVE.
 

ÚČINNOSŤ A BEZPEČNOSŤ

 • ÚČINNOSŤ A BEZPEČNOSŤ 1
 • ÚČINNOSŤ A BEZPEČNOSŤ 2
 • ÚČINNOSŤ A BEZPEČNOSŤ 3

Nový Peugeot 208 môže poháňať až osem výkonných motorov, spĺňajúcich emisnú normu Euro 6:

·         Benzínové motory

Tri trojvalcové motory PureTech s výkonmi od 50 kW - 81 kW (pri úspornej verzii 1.2k Stop&Start MAN5 sa emisie CO2 v kombinovanej premávke znížili až na rekordných 97 g/km.) Vrcholom benzínových agregátov sú dve verzie prepĺňaného štvorvalca 1.6 THP - 121 kW a 153 kW. Najsilnejší motor je vyhradený pre športovú verziu GTi príznačne s výkonom 208 koní. 

·         Dieselové motory BlueHDi

Tri varianty motora 1.6 BlueHDi s výkonom 55 kW - 88 kW. (Pri dvoch úsporných verziách 1.6 BlueHDi 75/100k Stop&Start MAN5 sa emisie CO2 v kombinovanej premávke znížili až na rekordných 79 g/km, so spotrebou paliva len 3l nafty na 100 km).

S benzínovým motorom 1.2 PureTech 110k S&S je k dispozícii nová automatická prevodovka EAT6 s technológiou Quickshift, vďaka ktorej je riadenie rýchlejšie, dokonalo plynulé a ovládanie je nanajvýš pohodlné.

Nový Peugeot 208 so systémom Active City Brake* zvyšuje bezpečnosť jazdy v mestskej premávke. Jedná sa o novú technológiu, ktorá v prípade, že hrozí riziko zrážky, začne automaticky brzdiť, aby sa zrážke zabránilo alebo zmiernili jej následky.

* Automatické brzdenie v mestskej premávke pri riziku zrážky podľa zvolenej úrovne výbavy. Pokiaľ je rýchlosť vozidla do 30 km/h.