5 DÔVODOV
PREČO SI VYBRAŤ 308

308 SW bola navrhnutá pre rodinu. Svojou spoľahlivosťou a robustnosťou stelesňuje dokonalú rovnováhu komfortu a jazdných vlastností.
1

DIZAJN

Prepracovaný nos kapoty a maska chladiča už na prvý pohľad dodávajú vozidlu Peugeot 308 elegantný výnimočný štýl. Jeho prirodzenú eleganciu zvyšujú štýlové ozdobné prvky z brúseného chrómu. Dynamickosť prednej časti sa prenáša na boky vozidla v podobe vkusne navrhnutej štylistickej línie. Hliníkové kolesá s diamantovým efektom prispievajú k vytváraniu dojmu dynamickosti.

VIAC O DIZAJNE EXTERIÉRU 308 SW
DIZAJN
2

PRESKLENÁ PANORAMATICKÁ STRECHA

Cestujúci Peugeotu 308 SW sa môžu tešiť z kabíny, ktorá je presvetlená vďaka panoramatickej presklenej streche (1,68 m2. Intenzitu svetla v kabíne možno regulovať pomocou elektrickej clony.)

VIAC O DIZAJNE INTERIÉRU 308 SW
PRESKLENÁ PANORAMATICKÁ STRECHA
3

BATOŽINOVÝ PRIESTOR

BATOŽINOVÝ PRIESTOR
BATOŽINOVÝ PRIESTOR

 

Batožinový priestor Peugeot 308 SW ponúka prepravnú kapacitu až 674 l (570 dm3 VDA) pod kryt batožinového priestoru pre 5 miestne verzie a až 2149 l (1736 dm3 VDA) bez druhej rady sedadiel. S nízkym prahom batožinového priestoru vo výške iba 548 mm je manipulácia s nakladaním ťažkých predmetov menej namáhavá a vďaka otvárateľnému oknu* máte k batožine prístup bez nutnosti otvárania dverí kufra.* Podľa zvolenej verzie

 

VIAC O DIZAJNE INTERIÉRU 308 SW
4

JAZDNÉ VLASTNOSTI

JAZDNÉ VLASTNOSTI

Elektrohydraulický posilňovač, predná náprava typu pseudo Mc Pherson a zadná náprava s deformovateľnou priečkou umožňujú vodičovi dosiahnúť v Peugeot 308 SW maximálnu presnosť pri šoférovaní. Účinnosť a lepšie jazdné vlastnosti celku tiež ovlpyvňujú široký rozchod kolies, pneumatiky väčších rozmerov a znížené ťažisko karosérie v porovnaní s 307 SW.

VIAC O BEZPEČNOSTI 308 SW
5

TECHNOLÓGIA e-HDi STOP & START

Tento systém automaticky vypína motor zakaždým, keď vozidlo zostane stáť, napr. na červenú alebo na značke „Stop”. Pokiaľ vodič chce pokračovať v jazde naštartovanie je automatické a diskrétne, pričom novinkou tohto systému je mimoriadna šetrnosť opakovaného štartovania.

VIAC O TECHNICKÝCH PARAMETROCH 308 SW