208 5 dv

208

PEUGEOT 208 5 dv

Od 10 490

BEZPEČNOSŤ

Pri jazde v PEUGEOT 208 si budete plne užívať výhody zo skúseností a precíznosti značky PEUGEOT a to s prvkami výbavy, ktoré sú neustále vylepšované a inovované pre čo najvyšší level bezpečnosti.

ACTIVE CITY BRAKE

i

Active City Brake* (Systém núdzového brzdenia) je nová technológia, ktorá pomáha pri predchádzaní nehodám alebo ich robí menej vážne a to pokiaľ je vodič neschopný zareagovať včas v rýchlosti do 30 km/h.

Laserový senzor na krátku vzdialenosť (Lidar) inštalovaný na prednom skle, ktorý hľadá hrozby na ceste ako stojace autá a autá idúce oproti. Tento systém je schopný automaticky použiť brzdu na maximum, pre vyhnutie sa kolízii alebo zmierniť jej účinky pri nižšej rýchlosti. Pri určitých situáciách je tento systém dokonca schopný úplne zastaviť auto, aby sa vyhodil nehode s autom oproti.

 

* Ako voliteľná výbava od druhej úrovne výbavy.

ŠTRUKTÚRA

/image/00/5/peugeot_208_2015_181_fr.77005.jpg

<PEUGEOT 208 ponúka ultra ľahkú štruktúru navrhnutú a koncipovanú pre presnosť a pre absorbovanie čo najväčšej energie pri rôznych zrážkach - a tak zredukovať dôsledky nehody na vozidlo, jeho pasažierov a ostatných účastníkov nehody.

Výsledkom je silné ale ľahké vozidlo (už od 975 kg), čo prináša väčšiu kvalitu, optimalizovanú spotrebu paliva a zdokonalený pôžitok z jazdy.

AIRBAGY

/image/95/3/peugeot_208_5p_1502tech_e.76953.jpg

V prípade havárie je v PEUGEOT 208 inštalovaných 6 airbagov v štandardnej výbave, pre zvýšenú bezpečnosť pasažierov:

• 2 airbagy vpredu pre ochranu hlavy a hrudníka vodiča a spolujazdca v prípade čelnej zrážky.

• 2 bočné airbagy vpredu pre ochranu vodiča a spolujazdca v prípadne zrážky zboku.

• 2 predné a zadné airbagy na ochranu hlavy pasažierov vpredu aj vzadu.

 

ESP

Každý model jednotlivých úrovní výbavy 208 je vybavený s deaktivovateľným ESP (Elektrická kontrola stability) v štandardnej výbave, zahŕňajúci ASR (protišmykový systém), DSC (Dynamická kontrola stability), EBA (Systém asistencie pri brzdení), ABS a EBFD (Systém pustenia elektrickej brzdy).

PRISVECOVANIE DO ZÁKRUTY

V prípade aktivácie tohto systému alebo v prípade otočenia volantu do určitého uhla, táto funkcia* prostredníctvom predných hmlových svetlometov osvetlia zákrutu a to v prípade rýchlosti pod 40 km/h (napríklad pri jazde mestom alebo pri parkovaní).

* Štandardne od úrovne výbavy Allure.