BEZPEČNOSŤ

Peugeot 308 SW ťaží z know-how značky Peugeot a môže vďaka týmto skúsenostiam ponúknuť výborný jazdný prejav a bezpečnosť na najvyššej úrovni.

DRIVER ASSISTANCE PACK

/image/84/1/driver_assistance_pack1.87841.jpg

Peugeot 308 SW je vybavený kompletnou bezpečnostnou výbavou vrátane paketu "Driver Assistance Pack", ktorá zahŕňa aktívny regulátor rýchlosti, systém varovania pri riziku zrážky a automatický brzdový asistent. Všetky uvedené funkcie fungujú na základe radaru umiestneného na prednej maske v úrovni spodnej mriežky.

Aktívny regulátor rýchlosti motor brzdí a automaticky sa prispôsobí nastaveniu rýchlosti jazdy pomalšieho vozidla, ktoré ide pred vami. Pokiaľ je rozdiel rýchlosti jazdy vášho vozidla a vozidla pred vami príliš veľký, pomôže vám funkcia vyrovnania pri riziku zrážky s brzdením, aby sa rozdiel zmenšil. Pokiaľ sa zrážka zdá byť nevyhnutná, brzdový asistent zníži rýchlosť vozidla na maximálne 20 km/h, aby k nárazu nedošlo alebo aby jeho následky boli čo najmenšie. Aj s uvedenými funkciami je však za kontrolu riadenia zodpovedný predovšetkým vodič, ktorý sa za volantom musí za všetkých okolností chovať tak, aby svojim vozidlom neohrozoval bezpečnosť ostatných a dodržiaval pravidlá premávky.

SYSTÉM SNÍMANIA MŔTVEHO UHLA

/image/78/8/park-assist-600x400.87788.jpg

Štyri snímače umiestnené na prednom a zadnom nárazníku informujú vodiča o prítomnosti vozidla alebo motocyklu v mŕtvom uhli.

V príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle sa rozsvieti svetelná dióda, aby vodiča na prichádzajúce auto upozornila.

INTELIGENTNÁ KONTROLA POHONU

/image/84/2/contrle_de_traction_intelligent1.87842.jpg

Inteligentný systém kontroly pohonu je sofistikovaný protišmykový systém, s ktorým sa vozidlo rozbehne a pokračuje v jazde aj na povrchu s nízkou priľnavosťou (ľad, sneh, blato...). V týchto podmienkach systém automaticky prispôsobuje svoj účinok a umožňuje väčšie alebo menšie prekĺzavanie predných kolies.

AIRBAGY

Peugeot 308 SW je vybavený 6 airbagmi:

  • 2 čelné airbagy, ktoré pri čelnej zrážke chránia hlavu a hrudník vodiča a spolujazdca,
  • 2 bočné airbagy, ktoré chránia vodiča a spolujazdca pri bočnom náraze,
  • 2 hlavové airbagy, ktoré cestujúcim na predných a zadných sedadlách poskytujú ochranu hlavu.

EuroNCAP

Štruktúra Peugeot 308 má nižšiu hmotnosť a súčasne bola navrhnutá tak, aby absorbovala maximum zvyšnej energie pri nárazoch rôzneho typu a minimalizovala tak ich následky pre cestujúcich, vozidlo i ostatných účastníkov nehody.

PEUGEOT CONNECT SOS

/image/81/2/39.87812.jpg

Peugeot rozširuje služby tiesňového volania v Európe. Keď ide o sekundy a potrebujete rýchlo pomôcť, môžete sa spoľahnúť na PEUGEOT CONNECT SOS.

Automatické tiesňové volanie: pri aktivácii airbagov alebo pyrotechnických spínačov bezpečnostných pásov je tiesňové volanie odosielané automaticky, bez zásahu vodiča. PEUGEOT CONNECT SOS lokalizuje polohu vozidla, kontaktuje posádku a vyšle na miesto potrebnú pomoc. Komunikácia môže prebiehať v materskom jazyku majiteľa vozidla.

Manuálne odosielanie tiesňového volania: pokiaľ je niekto vo vozidle alebo obeťou krízovej situácie (nevoľnosť, napadnutie), môže rýchlo vyslať tiesňové volanie PEUGEOT CONNECT SOS. Stačí stlačiť tlačidlo (na 3 sekundy) SOS umiestnené na stropnom osvetlení.

PEUGEOT CONNECT APPS

/image/84/3/peugeot_connect_apps1.87843.jpg

V Peugeot 308 SW máte na veľkom dotykovom displeji 9,7" prístup ku praktickým aplikáciám Peugeot Connest Apps, ktoré boli vytvorené, aby Vám uľahčili riadenie a spríjemnili cestovanie: dopravné informácie ViaMichelin, najbližšie parkovisko, najlacnejšie čerpacie stanice na trase, predpoveď počasia, sprievodca Michelin... Funkcia MultiApps umožňuje zobraziť na jednej obrazovke základné informácie zo 4 aplikácií. S ohľadom na bezpečnosť jazdy odporúča aplikácie používať až po zastavení vozidla.