DIZAJN INTERIÉRU

Na palube Peugeot 308 SW sa dizajn spája s modernými inováciami a vy sa tak môžete tešiť na exkluzívne jazdné zážitky. Dôkladne prepracované detaily, intuitívny a technologicky vybavené miesto vodiča... objavte úplne novú automobilovú skúsenosť.

PEUGEOT i-Cockpit

/image/80/3/i-cockpit-full.87803.jpg

Na palube Peugeot 308 sa vodič ocitne v srdci technického a intuitívne usporiadaného kokpitu s inovatívnou architektúrou a reprezentatívnym dizajnom: Peugeot i-Cockpit.

 

Peugeot 308 potvrdzuje svoj zmysel pre detail a špičkovú kvalitu- palubná doska z ušľachtilých materiálov je jednoduchá, dobre štruktúrovaná, s minimom ovládacích prvkov a celý priestor je príjemne prevzdušnený. Dizajn interiéru vozidla 308 SW je svojou jednoduchosťou výnimočný a do automobilového sveta prináša nové myšlienky a inovácie.

 

Pri príležitosti 29. ročníka medzinárodného autosalónu získal Peugeot 308 ocenenie za najkreatívnejší automobilový interiér roku 2013, ktoré udeľuje porota zložená z odborníkov zo sveta automobilového športu, ale tiež aj architektúry, módy, dizajnu, kultúry a médií.

 

Kompaktný volant, veľký dotykový displej s uhlopriečkou 9,7" a vysoko umiestnená stredová konzola zabezpečujú vodičovi a cestujúcim pri riadení jedinečný a nový zážitok.

 

PRVOTRIEDNA KVALITA

Prevedenie interiéru Peugeot 308 SW má veľmi čistý a štýlový dizajn. Každá jeho časť a detail odhaľujú striedmu eleganciu: minimum ovládacích prvkov, ktorým sa vyznačujú autá vyššej triedy, matne chrómové a čierne lakované dekoratívne prvky, precízne prepracované výplne dverí... Dotyková obrazovka výborne zakomponovaná do palubnej dosky z upravovaného plastu je ukážkou technologickej dokonalosti vyššej triedy.

PRESKLENÁ PANORAMATICKÁ STRECHA

i

Presklená panoramatická strecha s rozlohou 1,69 m2 príjemne presvetľuje interiér a zvyšuje pohodu vodiča aj cestujúcich. presklenú panoramatickú strechu je možné objednať od druhej úrovne výbavy.

/image/82/7/_ecran_tactile_1.87827.jpg

DOTYKOVÁ OBRAZOVKA

Perfektne zakomponovaná dotyková obrazovka s uhlopriečkou 9,7" umožňuje ovládanie väčšiny funkcií a systémov vo vozidle. Vodič všetko obsluhuje intuitívne ľahkým dotykom prstov a pre vyšší užívateľský komfort si môže nastaviť vlastné skrátené voľby a obsah úvodnej stránky.

/image/82/8/petit_volant2.87828.jpg

VOLANT MALÝCH ROZMEROV

Malý volant Peugeot 308 SW priamo nabáda vydať sa na cestu. Menší priemer volantu uľahčuje manévrovanie a ovládanie a umocňuje pocity pri riadení. Podľa zvolenej úrovne výbavy môže byť volant potiahnutý kožou a ozdobený dvojitým prešívaním, jeho držanie je tak príjemnejšie, prirodzenejšie a jeho celkový vzhľad získava na elegancii.

/image/80/4/02.87804.jpg

PRÍSTROJOVÁ DOSKA

Prepracovaný dizajn prístrojovej dosky spája technologickú dokonalosť s eleganciou hodinárskeho diela. Ručičky tachometra opisujú pri naštartovaní symetrický pohyb  a osvetlené výseky priťahujú pohľad vodiča. Informácie na zvýšenej prístrojovej doske vodič prečíta aj bez toho, aby musel spustiť zrak z vozovky, čo prispieva ku komfortu a bezpečnosti riadenia.

BATOŽINOVÝ PRIESTOR

/image/82/9/coffre-11.87829.jpg
/image/83/0/coffre-21.87830.jpg
/image/83/2/coffre-31.87832.jpg

Dĺžka 4 585 mm, šírka 1 863 mm a výška 1 461 mm... Svojimi ideálnymi rozmermi spĺňa Peugeot 308 SW očakávania zákazníkov kategórie kombi, ktorí tieto vozidlá vyhľadávajú pre priestrannosť ich interiéru a veľkorysú prepravnú kapacitu.

S praktickým úložným priestorom pod podlahou sa objem batožinového priestoru Peugeot 308 SW v základnej konfigurácii zväčšil na 610 dm3 (VDA 210, 660 l metódou merania objemu tekutiny) a v danej kategórii sa radí medzi najlepších.

Štýlovo prepracované úchyty upevnené na chrómovaných koľajach (podľa zvolenej verzie v základnej výbave alebo na doobjednanie) Vám umožní jednoducho usporiadať a zabezpečiť nestabilné predmety a batožinu.

MAGIC FLAT

i

Praktickou sériovou výbavou Peugeot 308 SW je jednoduchý a intuitívne ovládaný mechanizmus pre manipuláciu so zadnými sedadlami "Magic Flat". Uvoľnením 2 ovládačov umiestnených po stranách batožinového priestoru sklopíte v priebehu okamžiku obidve časti zadného sedadla naraz. Vďaka tomuto "magickému" systému získate dokonalo rovnú podlahu a prepravný priestor s objemom 1660 dm3 (VDA 214)!