TECHNOLÓGIA

Peugeot 308 SW je vybavený najmodernejšími technologickými inováciami zameranými na komfort a asistenciu pri riadení, ktoré Vám spríjemňujú všetok čas strávený na palube vozidla.

PureTech

/image/77/7/peugeot_308_berline_puretech_960x460.87777.jpg

Peugeot 308 SW 1.2 PureTech 130 k predstavuje nový benzínový trojvalcový motor PureTech vo verzii s manuálnou alebo automatickou 6-stupňovou prevodovkou EAT6 (Efficient Autmatic Transmission 6).

Kompaktné rozmery motora, nízka hmotnosť a inovatívne materiály s minimálnym trením sú základom optimálneho spojenia výkonnosti motora s jeho energetickou úspornosťou a nezmenenou spoľahlivosťou a odolnosťou. Pri zachovaní výkonu a jazdného komfortu dokázal tento nový motor obmedziť svoju spotrebu paliva a emisií CO2 o 21%. Nový prírastok rady benzínových trojvalcových motorov PureTech a Peugeot 308 SW predstavujú dokonalú symbiózu výkonu a potešenia pri jazde.

BlueHDi

/image/77/8/peugeot_308_berline_bluehdi_960x460.87778.jpg

Medzi technologické novinky, ktoré Peugeot 308 SW zavádza, patria aj verzie s označením BlueHDi poháňané dieselovými motormi EURO6. Technológia BlueHDi predstavuje exkluzívne spojenie SCR technológie (selektívna katalytická redukcia) s filtrom pevných častíc, s ktorým dieselové motory novej generácie dokážu zásadne znížiť emisie oxidu dusíka (o viac než 90%), optimalizovať emisie CO2, spotrebu paliva a súčasne odstrániť 99,9% nespálených častíc, ktoré sú vo výfukových plynoch týchto motorov.

PREVODOVKA EAT6

/image/77/9/peugeot_308_berline_eat6_633x400.87779.jpg

Nová automatická 6-stupňová prevodovka EAT6 (Efficient Automatic Transmission 6) je vybavená technológiou Quickshift, ktorá zaisťuje rýchlejšie a dokonalejšie plynulé radenie prevodov a zvyšuje komfort a potešenie pri jazde. Medzi jej ďalšie prednosti patrí aj výrazné zníženie emisií CO2.

Rozdiel emisií oproti manuálnej prevodovke sa pri použití rovnakých pneumatík znížil o 5g/km. Z pohľadu komfortu riadenia a spotreby paliva sa tak jedná o veľmi lákavú ponuku.

Okrem motora 2.0 BlueHDi 150k je prevodovka EAT6 k dispozícii aj v spojení s motorom 1.2 PureTech 130k.

 

 

DRIVER SPORT PACK

i

Ako voliteľná výbava je v ponuke Driver Sport Pack, ktorý poteší milovníkov dynamickej jazdy. Použitím tlačidla "Sport" na palubnej doske vodič aktivuje systém, ktorý upravuje nastavenie parametrov niektorých prvkov výbavy tak, aby pocity a potešenie pri jazde boli ešte intenzívnejšie. Posilňovač riadenia a nastavenie akceleračného pedálu sú reaktívnejšie, zvuk motora zosilnie a má športovejší charakter, farba podsvietenia tachometrov na prístrojovej doske sa zmení z bielej na červenú a objavia sa údaje o dynamike vozidla (výkon, tlak preplňovania, priečne a pozdĺžne zrýchlenie).

/image/83/5/direction_assiste_lectrique1.87835.jpg

ELEKTRICKÝ POSILŇOVAČ RIADENIA

Nový elektrický posilňovač riadenia nahrádza pôvodný hydraulický GEP posilňovač s variabilným účinkom. Emisie CO2 sa s týmto novým posilňovačom naďalej znižujú a vodič sa za volantom Peugeot 308 môže tešiť na skvelú ovládateľnosť v mestskej premávke.

/image/83/6/adml1.87836.jpg

BEZKĽÚČOVÝ PRÍSTUP A ŠTARTOVANIE

Namiesto klasického kľúča pre naštartovanie môže byť nový Peugeot 308 vybavený elektronickým zariadením, ktoré umožňuje automaticky odomknúť dvere vozidla a jednoduchým stlačením tlačidla Start/Stop naštartovať motor. Pri vystupovaní sa stačí ľahko dotknúť vonkajšej kľučky predných dverí a dvere vozidla sa zamknú.

/image/83/7/frein_de_stationnement_electrique1.87837.jpg

ELEKTRICKÁ PARKOVACIA BRZDA

Všetky vyššie verzie Peugeot 308 SW sú sériovo vybavené elektrickou parkovacou brzdou. Tá sa pri vypnutí motora automaticky aktivuje a pri rozjazde sa opäť deaktivuje. 

PARKOVACÍ ASISTENT

i

Funkcia Park Assist sníma pomocou štyroch ultrazvukových snímačov voľné miesta a bezpečne zaparkuje na pozdĺžne aj priečne orientované parkovacie miesta. Systém prevezme kontrolu a počas manévru Vám poskytuje vizuálne a zvukové informácie, zatiaľ čo vy ovládate iba brzdový alebo plynový pedál, spojku a radenie prevodových rýchlostí (pre manuálne prevodovky). Kontrolu nad vozidlom môžete kedykoľvek prevziať pohybom volantu.

HILL ASSIST

i

Funkcia Hill Assist, ktorá je k dispozícii od druhej úrovne výbavy, uľahčuje manévrovanie s vozidlom zo svahu. Táto jedinečná technológia udrží vozidlo na krátky okamih bez pohybu (približne 2 sekundy) a umožní vodičovi, aby pohodlne prešliapol z brzdového na akceleračný pedál a bezpečne sa rozbehol.

MAXIMÁLNA EFEKTIVITA

/image/84/0/pure_efficience1.87840.jpg

Rovnako, ako pri verzii hatchback, dokázal aj Peugeot 308 SW znížiť celkovú hmotnosť oproti svojmu predchodcovi o 140 kg. Keď porovnáme automobily s rovnakým motorom a výbavou, patrí vo svojej kategórii medzi najľahšie.

Boj s prebytočnými kilogramami sa odohrával na všetkých úrovniach: od základu prepracovaná architektúra vozidla, laserové zváranie, použitie ľahších materiálov ako je hliník alebo kompozitné materiály... Na celkovom odľahčení sa podieľa tiež brzdová sústava dimenzovaná na nižšiu hmotnosť vozidla. 

Peugeot 308 SW tak z pohľadu spotreby paliva a emisií CO2 dosahuje vzorných výsledkov a súčasne ponúka vynikajúce vlastnosti.