BEZPEČNOSŤ

Peugeot 308 ťaží z know-how značky Peugeot a môže vďaka týmto skúsenostiam ponúknuť dokonalý jazdný prejav a bezpečnosť na najvyššej úrovni.

DRIVER ASSISTANCE PACK

i

Peugeot 308 je vybavený kompletnou bezpečnostnou výbavou vrátane paketu "Driver Assistance Pack", ktorá zahŕňa aktívny regulátor rýchlosti, systém varovania pri riziku zrážky a automatický brzdový asistent. Všetky uvedené funkcie fungujú na základe radaru umiestneného na prednej maske v úrovni spodnej mriežky

Aktívny regulátor rýchlosti brzdí motorom a automaticky sa prispôsobí nastaveniu rýchlosti jazdy pomalšieho vozidla, ktoré ide pred vami. Pokiaľ je rozdiel rýchlosti jazdy vášho vozidla a vozidla pred vami príliš veľký, pomôže Vám funkcia vyrovnania pri riziku zrážky s brzdením, aby sa rozdiel zmenšil. Pri riziku zrážky brzdový asistent zníži rýchlosť vozidla na maximálne 20 km/h, aby k nárazu nedošlo alebo aby jeho následky boli čo možno najmenšie. Aj s uvedenými funkciami je však za kontrolu riadenia zodpovedný predovšetkým vodič, ktorý sa za volantom musí za všetkých okolností chovať tak, aby svojim vozidlom neohrozoval bezpečnosť ostatných a dodržiaval pravidlá premávky.

CÚVACIA KAMERA

i

Cúvacia kamera Vám ukazuje a upozorňuje Vás na to, čo za Vaším vozidlom nevidíte. Kamera umiestnená na veku batožinového priestoru sa zapne automaticky pri zaradení spiatočky a obraz priestoru za vozidlom sa prenáša na dotykový displej na stredovom paneli. Farebné čiary Vám naznačujú vzdialenosti od objektov.

SYSTÉM SNÍMANIA MŔTVEHO UHLA

/image/63/0/park-assist-600x400.87630.jpg

Pomocou štyroch snímačov na prednom a zadnom nárazníku Vás táto technológia za jazdy informuje o prítomnosti vozidla alebo motocykla v mŕtvom uhle výhľadu. V príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle sa rozsvieti svetelná dióda, ktorá Vás na prichádzajúce vozidlo upozorní.

Funkcia Park Assist, ktorá je k dispozícii pre verziu Allure, pomocou štyroch ultrazvukových snímačov vyhľadáva a meria voľné parkovacie miesto a bezpečne zaparkuje pozdĺžne aj priečne. Keď systém nájde voľné miesto, prevezme kontrolu nad vozidlom a o priebehu manévru Vás vizuálne a zvukovo informuje. Vy ovládate iba brzdový alebo plynový pedál, spojku a radenie rýchlosti (v prípade manuálnej prevodovky). Pohybom volantu môžete kedykoľvek opäť prevziať kontrolu nad riadením vozidla.

/image/63/1/aribags.87631.jpg

AIRBAGY

Peugeot 308 je vybavený 6 airbagmi:

  • 2 čelné airbagy, ktoré pri čelnej zrážke chránia hlavu a hrudník vodiča a spolujazdca,
  • 2 bočné airbagy, ktoré chránia vodiča a spolujazdca pri bočnom náraze,
  • 2 hlavové airbagy, ktoré cestujúcim na predných a zadných sedadlách poskytujú ochranu hlavy.
/image/63/2/euroncap-peugeot-nouvelle-308.87632.jpeg

EuroNCAP

Štruktúra Peugeot 308 má nižšiu hmotnosť a súčasne bola navrhnutá tak, aby absorbovala maximum zvyšnej energie pri nárazoch rôzneho typu a minimalizovala tak ich následky pre cestujúcich, vozidlo i ostatných účastníkov nehody.

ABS/ESP

/image/68/3/abs-gallerie-full-1920x1080.87683.jpg

Inteligentný systém kontroly pohonu je sofistikovaný protišmykový systém, s ktorým sa vozidlo rozbehne a pokračuje v jazde aj na povrchu s nízkou priľnavosťou (ľad, sneh, blato...). V týchto podmienkach systém automaticky prispôsobuje svoj účinok a umožňuje väčšie alebo menšie prešmykovanie predných kolies.