DIZAJN EXTERIÉRU

"Jednoduchosť je najväčšia miera vyspelosti": výrok slávneho Leonarda da Vinci je pre Peugeot 308 vlastný. Jednoduchosť, technológia a elegancia. Peugeot 308 sa pýši novým štýlom, kde žiadny detail nie je dielom náhody.  

ČISTÝ DIZAJN

/image/65/7/13.87657.jpg

Dokonalý a vyvážený dizajn je základom noblesnej elegancie Peugeot 308.

Výrazne vykreslené krivky, precízne modelované tvary, atletické proporcie. Pre Peugeot 308 je na prvý pohľad charakteristická ľahkosť a dokonalá efektivita. Jeho štýl spája prvky robustnosti a športovej dynamiky: široké rozchody kolies, ktoré presne lemujú karosériu auta, chrómová predná maska a pyramídovo usporiadaná zadná časť auta.

DOKONALÁ KVALITA

/image/59/5/pure-qualite-peugeot-nouvelle-308.87595.jpg

Každý prvok Peugeot 308 bol prepracovaný s mimoriadnou starostlivosťou a pozornosťou.

Už vo fáze koncepcie sa návrhári zamerali na dokonalé línie dielov. Vnútorná štruktúra predných svetlometov a zadných svetiel je zladená so smerovými svetlami zakomponovanými do vonkajších spätných zrkadiel. Eleganciu Peugeot 308 vyzdvihuje aj chrómová predná maska a dôkladne prepracované línie zadnej časti.

DYNAMICKÉ VLASTNOSTI

/image/59/6/comportement-dynamique-peugeot-nouvelle-308.87596.jpg

Peugeot 308 ponúka vďaka skúsenostiam značky Peugeot prvotriedne dynamické vlastnosti a dokonalý jazdný prejav.

Na aerodynamike Peugeot 308 sa výraznou mierou podieľa dizajn, rozmery a nižšie ťažisko karosérie. Vozidlo tak dosahuje výnimočné hodnoty Cx (koeficient prieniku vzduchom) a SCx od 0,28 a 0,63. Uvedené aerodynamické parametre zásadným spôsobom prispievajú k zníženiu spotreby paliva a emisií CO2.

Komfort jazdy a stabilita Peugeot 308 poskytuje pri jazde jedinečné potešenie.

SVETELNÝ PODPIS

i

Nový Peugeot 308 má vznešený svetelný podpis.

Predné svetlomety svojim tvarom pripomínajú pohľad divokej šelmy a Full LED svetlomety, ktorými sú vybavené vyššie verzie modelovej rady, citlivo dopĺňajú dizajn prednej časti.

Zadné svetlá sú pravým technologickým klenotom s motívom troch žiariacich "pazúrov" z LED diód.