INTERIÉROVÝ DIZAJN

Interiér Peugoet 308 je dokonalým spojením estetiky a intuitívnej funkčnosti. Vďaka jednoduchému a funkčnému dizajnu je ergonómia ovládania natoľko prirodzená, že riadenie je pre vodiča novým a veľmi príjemným zážitkom.

PEUGEOT i-Cockpit

/image/59/8/peugeot_i-cockpit1.87598.jpg

Na palube Peugeot 308 sa vodič ocitne v intuitívne usporiadanej kabíne vozidla s inovatívnou architektúrou a reprezentatívnym dizajnom: Peugeot i-Cockpit.

Celkový dizajn interiéru Peugeot 308 je ukážkou maximálnej starostlivosti, ktorá bola venovaná každému detailu: štruktúrovaná a odľahčená palubná doska, menej ovládačov, ušľachtilé a kvalitné materiály. Dokonalá estetika interiéru je svojou jednoduchosťou veľmi inovatívna a v automobilovom prostredí jedinečná.

Pri príležitosti 29. ročníka Medzinárodného autosalónu v Paríži získal Peugeot 308 ocenenie za najkreatívnejší automobilový interiér roku 2013, ktoré udeľuje porota zložená z odborníkov zo sveta automobilového športu, ale tiež aj architektúry, módy, dizajnu, kultúry a médií.

Porota ocenila originalitu, modernosť a kvalitu interiéru i-Cockpit v Peugeot 308, ktorý predstavuje novú koncepciu interiéru Peugeot. Porotu presvedčil čistý dizajn miesta vodiča, inovatívne a intuitívne ovládanie.

Kompaktný volant, veľký dotykový displej s uhlopriečkou 9,7" a vysoko umiestnená stredová konzola zabezpečujú vodičovi a cestujúcim jedinečný a nový zážitok.

 

ČISTÁ KVALITA

Každý prvok je do interiéru dokonale začlenený.  V interiéri nájdeme len minimum ovládacích prvkov a veľký dotykový displej. Palubná doska s chrómovými prvkami a čiernym lakom zvýrazňuje kvalitu a vysokú úroveň spracovania všetkých detailov. 

PRESKLENÁ PANORAMATICKÁ STRECHA

/image/64/9/07.87649.jpg

Presklená panoramatická strecha príjemne presvetľuje interiér a zvyšuje pohodu vodiča a cestujúcich. Aby bol zaistený ešte vyšší komfort cestovania, Peugeot 308 inovuje a ponúka novú jemne perforovanú clonu, ktorá zachytí 95% svetla prenikajúceho z exteriéru.

DOTYKOVÁ OBRAZOVKA

i

V interiéri Peugeot 308 nájdete veľký dotykový displej s uhlopriečkou 9,7", perfektne umiestnený do stredového panela a natočený smerom na vodiča. Praktické funkcie a aplikácie ovládate dotykom a vďaka možnosti individuálneho nastavenia a skrátenej voľby je používanie systému veľmi prirodzené.

/image/60/5/petit-volant-peugeot-nouvelle-308.87605.jpg

MALÝ KOMPAKTNÝ VOLANT

Malý kompaktný volant v Peugeot 308 priamo nabáda vydať sa na cestu. Menší priemer volantu uľahčuje manévrovanie a ovládateľnosť a umocňuje pocity pri riadení. Od druhej úrovne výbavy je potiahnutý kožou s dvojitým prešívaním.  Jeho držanie je tak príjemnejšie, prirodzenejšie a jeho celkový vzhľad získava na elegancii.

/image/60/6/combine-peugeot-nouvelle-308.87606.jpg

PRÍSTROJOVÁ DOSKA

Prepracovaný dizajn prístrojovej dosky spája technologickú dokonalosť s eleganciou. Informácie na zvýšenej prístrojovej doske vodič prečíta aj bez toho, aby musel spustiť zrak z vozovky, čo prispieva ku komfortu a bezpečnosti riadenia.

/image/60/7/coffre-290x310.87607.jpg

BATOŽINOVÝ PRIESTOR

Peugeot 308 ponúka jeden z najväčších batožinových priestorov vo svojej kategórii. Praktický a vďaka svojim pravidelným tvarom aj optimálne využiteľný priestor má objem 420 dm3 VDA (470l vody).

POŤAH

Podľa zvolenej úrovne výbavy máte na výber z rôznych typov poťahov. Dizajn je prispôsobený úrovniam výbavy s rôznym prevedením interiéru. Ponuka je rôznorodá, vždy v modernom a elegantnom duchu a uspokojí zákazníkov s rôznym vkusom.

ZVUK & AUDIO

i

Dotykový displej v Peugeot 308 je vybavený USB a jack konektorom, aby bolo k systému možné pripojiť externé zdroje. 

Navigácia je doplnená o juke box s pamäťou 6,9 GB.

Hi-Fi Denon

Nový systém Hi-Fi Denon zahŕňa 8 reproduktorov, subwoofer a digitálny zosilňovač. Vďaka možnosti vybrať si 2 varianty priestorového rozdelenia reproduktorov a 5 typov hudobných prostredí si vodič a všetci cestujúci môžu vychutnať plný a čistý zvuk.