BEZPEČNOSŤ

Peugeot 5008 využíva najnovšie technológie v oblasti bezpečnosti, a tak umožňuje svojím pasažierom vyraziť na cesty bez obáv. 

AIRBAGY

Peugeot 5008 je vybavený 6 airbagmi:

- 2 predné airbagy chrániace hlavu a hrudník vodiča a spolujazdca pri čelnom náraze;
- 2 bočné airbagy chrániace vodiča a spolujazdca pri bočnom náraze;
- 2 hlavové airbagy vpredu chrániace hlavy cestujúcich na predných a zadných sedadlách.

TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI

/image/60/6/regulateur-de-vitesse-600x400.83606.jpg

Všetky motory modelu 5008 sú už v sérii vybavené tempomatom a obmedzovačom rýchlosti. Tempomat vám umožní udržať konštantnú rýchlosť (okrem strmých svahov), zatiaľ čo s obmedzovačom rýchlosti si môžete nastaviť maximálnu povolenú rýchlosť.

INTELIGENTNÝ SYSTÉM TRAKCIE

Inteligentný systém trakcie prináša novú funkciu ku klasickému systému kontroly trakcie. Dokáže za jazdy rozoznať zhoršené adhézne podmienky, ktoré by mohli zhoršiť ovládateľnosť vozidla.  V týchto situáciách nahradí inteligentný systém trakcie funkciu ASR a zredukuje preklzovanie predných kolies, čím zaručí dobrú stabilitu a trakciu.

ELECTRICKÁ PARKOVACIA BRZDA & HILL ASSIST

Peugeot 5008 má v sériovej výbave elektrickú parkovaciu brzdu, ktorá sa automaticky aktivuje pri zastavení motora a deaktivuje pri akcelerácii. V kombinácii s funkciou Hill Assist, ktorá zabezpečí nehybnosť vozidla na svahu, čo umožní vodičovi pridať plyn.

ESP

ESP (Electronic Stability Program) spája dynamickú kontrolu stability so systémom kontroly preklzu kolies (ASR), umožňuje zachovať trakciu a kontrolu nad vozidlom.

 

BEZPEČNOSTNÉ PÁSY

Peugeot 5008 je vybavený 3-bodovými bezpečnostnými pásmi s napínačmi a obmedzovačmi sily so signalizáciou nezapnutých bezpečnostných pásov.

PEUGEOT CONNECT SOS

/image/60/7/peugeot-connect-sos-600x400.83607.jpg

Peugeot rozširuje službu núdzového volania v Európe. Vo chvíľach, keď je vzácna každá minúta, sa môžete spoľahnúť, že PEUGEOT CONNECT SOS* zareaguje rýchlo. Automatické núdzové volanie: pri spustení airbagov alebo pyrotechnických bezpečnostných pásov vozidlo automaticky vyšle núdzové volanie bez zásahu vodiča. PEUGEOT CONNECT SOS* následne lokalizuje vozidlo, nadviaže telefonickú komunikáciu s cestujúcimi a zabezpečí vyslanie príslušných záchranných zložiek. Komunikácia môže prebiehať v rodnom jazyku majiteľa vozidla. Manuálne núdzové volanie: ak sa vodič stal obeťou alebo svedkom kritickej situácie (nevoľnosť, napadnutie), môže zavolať PEUGEOT CONNECT SOS*. Stačí stlačiť (na 3 sekundy) tlačidlo SOS na palubnej doske. PEUGEOT CONNECT SOS* je v súčasnosti k dispozícii v 13 krajinách Európy (Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Španielsko, Portugalsko, Belgicko, Luxembursko, Holandsko, Švajčiarsko, Rakúsko, Veľká Británia, Dánsko a Poľsko).

BEZPEČNOSŤ DETÍ

Bezpečnosť najmenších pasažierov zabezpečuje elektrická detská poistka. V 2. Rade sedadiel môžete vďaka úchytom ISOFIX bezpečne upevniť detskú sedačku.

DISTANCE ALERT

/image/51/5/peugeot_3008mv_affichage-tete-haute-1920x1080b.83515.jpg

Za účelom udržania bezpečnej vzdialenosti vás technológia Distance alert®* na head-up displeji informuje o čase, ktorý vás delí od vozidla pred vami. Prostredníctvom impulzívnych ovládačov Toggles Switches* môžete nastaviť minimálny čas, ktorý vás má deliť od vozidla pred vami. Pokiaľ tento čas dosiahnete, aktivuje sa vizuálna výstraha.
* V sérii v závislosti od verzie.