ZOBRAZIŤ OBSAH
Nový Peugeot 308
NOVÁ TVÁR ZNAČKY PEUGEOT 

Už od 22 690 € alebo od 213 €/mesačne (i) Pri financovaní vozidla 308 Active Pack 1.2 PureTech 130k BVM6 v cene 22 690€ platíte pri akontácii 12 479,50€ len 212,72€ mesačne, s dobou splácania 48 mesiacov; k tomu balík poistenia vo výške 76,15€ mesačne. Celková výška spotrebiteľského úveru je 10 210,50€, úroková sadzba je: 0% p.a., počet splátok je 48. Spracovateľský poplatok je 1 293,33€, poplatok za prevod vlastníctva je 1 €. RPMN je vo výške  22,86% p.a. vrátane poistenia. Celková čiastka bez akontácie, ktorú musí klient zaplatiť je: 15 160,09€. Nejedná sa o záväznú ponuku na uzavretie zmluvy. Príklad financovania je orientačný a jeho parametre sa môžu líšiť. PEUGEOT FINANCE je financovanie poskytované spoločnosťou ESSOX FINANCE, s.r.o.  

Exclusive bonus až do  2 500 € (i) Exclusive bonus je platný pre akciu “Peugeot Exclusive” v trvaní akcie od 5.9. do 31.10.2023.  

 

Financovanie PEUGEOT EASY už od 369 € / mesačne

Neplatíte akontáciu, poistenie a ani servis

 

AUTO ROKA 2022 v Slovenskej republike, inovatívne technológie najnovšej generácie.

NOVÁ TVÁR ZNAČKY PEUGEOT 

Už od 35 690 € alebo od 335 €/mesačne (i) Pri financovaní vozidla 308 Active Pack 1.6 Hybrid 180k e-EAT8 v cene 35 690€ platíte pri akontácii 19 629,50€ len 334,59€ mesačne, s dobou splácania 48 mesiacov; k tomu balík poistenia vo výške 120,76€ mesačne. Celková výška spotrebiteľského úveru je 16 060,50€, úroková sadzba je: 0% p.a., počet splátok je 48. Spracovateľský poplatok je 2 034,33€, poplatok za prevod vlastníctva je 1 €. RPMN je vo výške  23,63% p.a. vrátane poistenia. Celková čiastka bez akontácie, ktorú musí klient zaplatiť je: 23 892,13€. Nejedná sa o záväznú ponuku na uzavretie zmluvy. Príklad financovania je orientačný a jeho parametre sa môžu líšiť. PEUGEOT FINANCE je financovanie poskytované spoločnosťou ESSOX FINANCE, s.r.o.  

Exclusive bonus až do  3 000 € (i) Exclusive bonus je platný pre akciu “Peugeot Exclusive” v trvaní akcie od 5.9. do 31.10.2023.  

 

Financovanie PEUGEOT EASY už od 369 € / mesačne

Neplatíte akontáciu, poistenie a ani servis


Objavte nové zážitky z jazdy vďaka kombinácii spaľovacieho motora a elektromotora s výkonom až 225 koní. 

Nový Peugeot 308 ako kompaktný hatchback dostupný ako Plug-in hybrid alebo s klasickým spaľovacím motorom

NOVÁ TVÁR ZNAČKY PEUGEOT 

Kompaktný hatchback Peugeot 308 s plug-in hybridným alebo spaľovacím motorom 

Nový špičkový model PEUGEOT 308 je bezpochyby intenzívne príťažlivý a uchváti  vás silou svojho charakteru a dynamikou. Jeho súčasťou je aj úplne nová generácia Peugeot i-Cockpit®, ktorá vám vylepší zážitok z každej jazdy.

Vďaka nášmu deklarovanému záväzku Power of choice Certifikácia WLTP pre dojazd modelu PEUGEOT 308 PLUG-IN HYBRID v elektrickom režime v závislosti od verzie a úrovne výbavy: od 59 do 60 km pri kombinovanej jazde (WLTP - Kombinovaná premávka) a od 69 km do 74 km pri jazde v meste. Hodnoty podľa cyklu WLTP, podľa ktorého sú vozidlá homologované od 1. septembra 2018, aktualizované k 2. januáru 2022. Tieto hodnoty sú uvedené pre účely porovnania. Dôležité: skutočný dojazd sa môže výrazne líšiť v závislosti od: výbavy, podmienok používania vozidla (štýl jazdy, rýchlosť, celková hmotnosť atď.), použitia určitého vybavenia (klimatizácia, kúrenie atď.), typu pneumatík, podmienkam na vozovke, vonkajších klimatických podmienok. si môžete dopriať slobodu pri výbere kompaktného hatchbacku vybaveného benzínovým, naftovým alebo plug-in hybridným motorom s dojazdom až do 60 kilometrov (podľa normy WLTP zahŕňa najmä slobodu výberu medzi spaľovacími a elektrickými alebo hybridnými motormi a následnú podporu prostredníctvom rôznych špecializovaných služieb) pri kombinovanej jazde Certifikácia WLTP pre dojazd modelu PEUGEOT 308 PLUG-IN HYBRID v elektrickom režime v závislosti od verzie a úrovne výbavy: od 59 do 60 km pri kombinovanej jazde (WLTP - Kombinovaná premávka) a od 69 km do 74 km pri jazde v meste. Hodnoty podľa cyklu WLTP, podľa ktorého sú vozidlá homologované od 1. septembra 2018, aktualizované k 2. januáru 2022. Tieto hodnoty sú uvedené pre účely porovnania. Dôležité: skutočný dojazd sa môže výrazne líšiť v závislosti od: výbavy, podmienok používania vozidla (štýl jazdy, rýchlosť, celková hmotnosť atď.), použitia určitého vybavenia (klimatizácia, kúrenie atď.), typu pneumatík, podmienkam na vozovke, vonkajších klimatických podmienok. a až do 74 kilometrov pri jazde v meste Certifikácia WLTP pre dojazd modelu PEUGEOT 308 PLUG-IN HYBRID v elektrickom režime v závislosti od verzie a úrovne výbavy: od 59 do 60 km pri kombinovanej jazde (WLTP - Kombinovaná premávka) a od 69 km do 74 km pri jazde v meste. Hodnoty podľa cyklu WLTP, podľa ktorého sú vozidlá homologované od 1. septembra 2018, aktualizované k 2. januáru 2022. Tieto hodnoty sú uvedené pre účely porovnania. Dôležité: skutočný dojazd sa môže výrazne líšiť v závislosti od: výbavy, podmienok používania vozidla (štýl jazdy, rýchlosť, celková hmotnosť atď.), použitia určitého vybavenia (klimatizácia, kúrenie atď.), typu pneumatík, podmienkam na vozovke, vonkajších klimatických podmienok. .

 

 

Aktuálna ponuka

Nový PEUGEOT 308 PLUG-IN HYBRID
Odkupný bonus až 1500 €
PEUGEOT 308
Odkupný bonus až 1000 € 

ODVÁŽNE PROPORCIE

Originálna silueta nového PEUGEOT 308 pôsobí dynamicky zo všetkých strán. Jeho elegantné atletické línie s výraznými proporciami zdôrazňujú silný charakter vozidla:

 • Veľká vertikálna maska chladiča pôsobí asertívne a nadväzuje na dlhú kapotu.
 • Zadná časť je robustná a pôsobí energicky. Znížená línia strechy prispieva k lepšej aerodynamike. Vozidlo pôsobí širšie a pevne sedí na kolesách.
 • Výrazný a zaoblený profil pôsobí veľmi športovo.

OSUDOVÁ PRÍŤAŽLIVOSŤ

Prirodzená elegancia a prvotriedne spracovanie nového PEUGEOT 308 vám okamžite učaruje. Jedná sa o prvý model, ktorý využíva nové logo PEUGEOT evokujúce nadčasovú identitu, kombinujúci históriu s ultramoderným prístupom. Nové logo sa hrdo vyníma uprostred masky chladiča. Na kapote je výrazný nápis 308 a spracovanie prednej časti odráža najnovšie dizajnové smerovanie značky. 

PREDNÉ SVETLÁ

Ultra kompaktné predné osvetlenie je veľmi moderné a technologicky vyspelé. Predné svetlomety, prepájajúce eleganciu a silu, podčiarkujú dynamiku a identitu nového modelu PEUGEOT 308.

Vykrojené a štíhle svetlomety využívajú technológiu LED Dostupné už od najnižšej výbavy Active Pack alebo PEUGEOT Matrix LED Dostupné pre výbavu GT a GT Pack, ktorú dopĺňajú v prednom nárazníku integrované denné svetlá v tvare šelmích tesákov.

ZADNÉ SVETLÁ

Špičkový a moderný zadný svetelný podpis je tvorený ultrakompaktnými Full LED svetlami Dostupné už od najnižšej výbavy Active Pack alebo 3D Full LED svetlami Dostupné pre výbavu GT a GT Pack so špecifickým tvarom troch pazúrov.

 

 

MIESTO VODIČA

TECHNOLÓGIE*

Nový PEUGEOT i-Cockpit® je ergonomicky riešené miesto vodiča ponúkajúce intuitívny a ľahký prístup k veľkému množstvu praktických funkcií, ktoré spríjemnia čas strávený na cestách.

 

Pre maximálny komfort cestovania je PEUGEOT i-Cockpit® veľmi dobre prispôsobený aj spolucestujúcim:

 

DIZAJN A TECHNOLÓGIE PRE VYŠŠÍ UŽÍVATEĽSKÝ KOMFORT 

 • Všetky základné informácie pre vodiča sú zobrazené na novom prístrojovom paneli 
 • Prístrojový panel je umiestnený v zornom poli vodiča s 10" digitálnym prístrojovým panelom od úrovne Active Pack, prípadne s trojrozmerným displejom 3D i-Cockpit® Dostupné pre vybrané verzie
 • Plne konfigurovateľný prístrojový panel ponúka niekoľko režimov zobrazenia na displeji (navigácia, rádio/médiá, jazdní asistenti, tok energie pri plug-in hybridnej verzii, atď.). 

ROVNAKÝ AKO SMARTFÓN

10" dotykový displej s vysokým rozlíšením je plne a jednoducho konfigurovateľný, umožňuje zobrazenie viacerých okien s rôznymi widgetmi alebo skratkovými príkazmi a ponúka porovnateľnú jednoduchosť ovládania ako tablet.

 

Nový PEUGEOT 308 predstavuje plne konfigurovateľné virtuálne prepínače i-toggle Dostupné v základnej výbave od úrovne Allure - dotykové skratky na nastavanie klimatizácie, telefónnych kontaktov alebo rozhlasových staníc. Sú umiestnené priamo pod stredovým displejom a ponúkajú estetické a technologické výhody, ktoré sú jedinečné vo svojom segmente. Pre väčšie pohodlie a bezpečnosť je možné každý ovládač  i-toggle nastaviť nastaviť ako skratku k obľúbenej funkcii  na stredovom displeji (nastavenia klimatizácie, telefónne kontakty, rozhlasové stanice, spúšťanie aplikácií atď.).

NOVÁ STREDOVÁ KONZOLA 

 • Na stredovej konzole s prepracovaným dizajnom spája oblúk na strane vodiča všetky dynamické ovládacie prvky vozidla.
 • Oblúk siaha až po vyhradené miesto pre bezdrôtové nabíjanie smartfónov Pre vybrané verzie dostupné v základnej alebo voliteľnej výbave. Celá konzola ponúka cestujúcim dva držiaky na nápoje a odkladací priestor s objemom až 34 litrov, vrátane veľkého odkladacieho miesta pod lakťovou opierkou.

VŽDY ONLINE

Nový PEUGEOT i-Cockpit prichádza s najnovším multimediálnym systémom PEUGEOT i-Connect Advanced:

OKAMŽITÉ POHODLIE

 • Prispôsobte si LED ambientné osvetlenie spojené s každým z jazdných režimov tak, aby vyhovovalo vašim individuálnym preferenciám (na výber je 8 farieb).
 • Vychutnajte si fantastický zvuk Hi-Fi systému FOCAL®Premium Dostupné pre vybrané verzie
 • Cestovanie bez stresu. Systém AQS (Air Quality System) je schopný sám aktivovať recirkuláciu vzduchu v prípade, ak zaznamená znečistenie vzduchu v okolí vozidla. Je doplnený systémom Clean Cabin Dostupné pre vybrané verzie zaisťujúcim úpravu vzduchu. Údaje o kvalite vzduchu sa zobrazujú na centrálnom dotykovom displeji.
 • Vychutnajte si ergonómiu a komfort telo obopínajúcich vyhrievaných Dostupné pre vybrané verzie 10-bodových masážnych Dostupné pre vybrané verzie predných sedadiel s 8 pneumatickými masážnymi vankúšikmi a 5 rôznymi masážnymi programami. Sedadlá získali certifikáciu AGR (nemecký certifikát pre zdravý chrbát)
POWER OF CHOICE

SLOBODA VÝBERU

Vyberte si motor:

 • S plug-in hybridom jazdite podľa svojich preferencií, a to aj v oblastiach s obmedzenou premávkou.
 • Pri spaľovacích motoroch máte na výber spomedzi vysokovýkonných a účinných motorov, ktoré s prehľadom spĺňajú najnovšie emisné normy Euro 6 a sú vybavené funkciou Stop & Start
TECHNOLÓGIE

POTEŠENIE Z JAZDY AKO NIKDY PREDTÝM *

Nový PEUGEOT 308 je vybavený sériou asistenčných systémov, ktoré zvyšujú pohodlie a bezpečnosť pri jazde a parkovacích manévroch, patria k nim najmä:

Pri poloautonómnom riadení sa môžete spoľahnúť na:

 

*Niektoré prvky výbavy zobrazené vo videu sú dostupné len pre vybrané verzie (od výroby 04/2023).

 

LÍITIOVO-IONOVÁ BATÉRIA (240-400V)

OPTIMALIZUJTE SVOJ DOJAZD

VÝBER JAZDNÉHO REŽIMU 

 

 • Elektrický: umožňuje 100% elektrickú Elektrický režim sa štandardne aktivuje pri každom naštartovaní vozidla jazdu do rýchlosti 135 km/h.
 • Plug-in Hybridný: vzájomná súčinnosť elektromotora a spaľovacieho motora pre efektívnejšie využitie oboch pohonných jednotiek
 • Športový: vzájomná súčinnosť elektromotora a spaľovacieho motora pre vyššiu dynamiku a maximálny výkon.

REKUPERÁCIA ENERGIE PRI BRZDENÍ

Systém umožňuje rekuperovať energiu dostupnú pri brzdení a pri spomaľovaní (energia, ktorá sa inak bežne stráca v spaľovacích verziách).

Tento úkon umožňuje čiastočne nabiť vysokonapäťovú batériu a zvýšiť dojazd pri jazde v elektrickom režime.

 

Aktivovaním funkcie Brake bude vozidlo spomaľovať bez nutnosti zošliapnuť brzdový pedál. Táto funkcia funguje ako brzdenie motorom a umožňuje dobíjať batériu.

TECHNICKÉ ÚDAJE 308

PLUG-IN HYBRID

Plug-in-hybridné verzie e-EAT8 kombinujú:

 

 

DOJAZD A ČAS NABÍJANIA

V závislosti od verzie je dojazd v elektrickom režime podľa WLTP :


Odhadované časy úplného nabitia:

 

BENZÍN A NAFTA


Nový PEUGEOT 308 je vybavený motormi najnovšej generácie vyhovujúcimi aktuálnym emisným normám Euro 6 Hodnoty WLTP: spotreba paliva 4,3 až 5,6 l. v kombinovanom cykle, 5 až 6,5 l. pri nízkej rýchlosti, 5 až 5,4 l. pri strednej rýchlosti, 3,8 až 4,8 l. pri vysokej rýchlosti a 4,6 až 5,8 l. pri veľmi vysokej rýchlosti podľa WLTP (l/100 km) - emisie CO2 (kombinované) podľa WLTP: od 114 do 124 (g/km). Uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 zodpovedajú homologácii WLTP (nariadenie EÚ 2017/948). Od 1. septembra 2018 sú nové vozidlá typovo schválené na základe celosvetovo harmonizovaného testovacieho postupu pre ľahké úžitkové vozidlá (WLTP), čo je nový, realistickejší testovací postup na meranie spotreby paliva a emisií CO2. Tento postup WLTP úplne nahrádza Nový európsky jazdný cyklus (NEDC), ktorý bol predtým zaužívaným testovacím postupom. Keďže skúšobné podmienky sú realistickejšie, spotreba paliva a emisie CO2 merané podľa postupu WLTP sú v mnohých prípadoch vyššie ako tie, namerané podľa postupu NEDC. Hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 sa môžu líšiť v závislosti od konkrétnej výbavy, doplnkov a typu pneumatík. Pre viac informácií kontaktujte svoje miesto predaja. Viac informácií nájdete na webovej stránke značky PEUGEOT pre vašu krajinu.. Dosahujú nízke hodnoty emisií CO2 a všetky využívajú systém Stop&Start.

V benzínovej verzii je to trojvalcový motor s objemom 1.2 litra:

V naftovej verzii je to štvorvalcový motor s objemom 1.5 litra:

 

ROZMERY

NOVÝ PEUGEOT 308 - VONKAJŠIE ROZMERY 

Dĺžka: 4367 mm

Šírka bez spätných zrkadiel: 1859 mm

Výška: 1441 mm

NOVÝ PEUGEOT 308 - VNÚTORNÉ ROZMERY 

Predná časť (prvý rad)
 • Šírka v oblasti ramien: 1443 mm
 • Výška od sedadla po strop: 891 mm

 

Zadná  časť (druhý rad)

 • Šírka v oblasti ramien: 1411 mm
 • Priestor na kolená: 129 mm
NOVÝ PEUGEOT 308 - BATOŽINOVÝ PRIESTOR
 • 412 L pre nový Peugeot 308
 • 361 L pre nový Peugeot 308 PLUG-IN HYBRID
 PRÍSLUŠENSTVO 
 • Pozrite si e-katalóg príslušenstva nového modelu PEUGEOT 308

 

 • Objavte ekatalóg príslušenstva pre model  308
PEUGEOT 308 PRE FIRMY

Ste živnostník alebo podnikateľ a potrebujete služobné vozidlo?

Pri kúpe akéhokoľvek modelu Peugeot môžete prostredníctvom programu Peugeot Professional využívať špeciálne podmienky pripravené na mieru podľa Vašich potrieb.

Radi Vám  pomôžeme a ochotne vysvetlíme možnosti financovania a navrhneme komplexné riešenie pre vaše firmené aktivity.

Ak máte záujem využívať výhody našej flotilovej ponuky, neváhajte sa obrátiť na našich spolupracovníkov, ktorí sú Vám  k dispozícii.