3008 SUV

3008 main banner oprava
3008 main banner oprava

PEUGEOT 3008 SUV

Od 23 490

120g i

5.3l i

SUV Peugeot 3008 doslova zo seba vyžaruje inovácie, ktoré ukrýva pod esteticky pôsobivou a robustnou karosériou. Tento štýlový model spája klasický pôžitok z jazdy s najnovšími technológiami. K tomu pridáva mimoriadne úsporné motory.

VERZIE

CROSSWAY, GT, GT-LINE

4 DÔVODY PREČO SI VYBRAŤ PEUGEOT 3008

INŠPIRUJÚCI DIZAJN

/image/37/9/peugeot_3008_galerie-8-1.87379.jpg

PÔŽITOK Z JAZDY

/image/39/0/peugeot_3008_galerie-27-1.87390.jpg

INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE

/image/38/1/peugeot_3008_galerie-9-1.87381.jpg

RECENZIE V TLAČI

3008

INŠPIRUJÚCI DIZAJN

Pohľadom na Peugeot 3008 zistíte, že SUV môže vyzerať robustne a zároveň ostáva veľmi vkusným automobilom s karosériou vyžarujúcou ľahkosť a dobrú aerodynamiku. Peugeot 3008 dostal harmonicky zladené tvary, aby z každej strany pôsobil jednotne a vyvážene. K výraznej prednej maske s doslova vyrezávanou šachovnicovou mriežkou chladiča i pristanú tvarovo veľmi výrazné svetlá s FULL LED technológiou.

Aerodynamické krivky predného nárazníka prechádzajú cez tvary svetiel ďalej do karosérie a Peugeot 3008 dáva zvýraznenými blatníkmi najavo skutočnú šírku. Veľký podiel na optickej vyváženosti karosérie majú citlivo skombinované chrómované prvky s farebne oddelenou strechou Black Diamond (čierny diamant). Peugeot 3008 pôsobí veľmi originálne a hra tvarov nekončí prednou maskou, ale vrcholí v zadných LED svetlách s trojpazúrovým symbolom. Prirovnanie auta k mačkovitej šelme v skoku je v tomto prípade priliehavé a nenásilné, lebo SUV Peugeot 3008 tak vyzerá: Ľahko, dynamicky a majestátne.

PÔŽITOK Z JAZDY

/image/39/0/peugeot_3008_galerie-27-1.87390.jpg
/image/39/1/peugeot_3008_galerie-28-1.87391.jpg

Peugeot 3008 spája svet najnovších technológií s klasickým pôžitkom z jazdy. Najnovší Peugeot i-Cockpit doslova zhltne vodiča a do rúk mu vloží kompaktný športový volant. Pre zladenie polohy volantu, pedálov a sedadla platia všetky zásady precítenej a vnímanej jazdy. Vďaka multifunkčným tlačidlám nebudete musieť pustiť volant z ruky a pohľadom ostanete na ceste.

Peugeot i-Cockpit približuje head-up informačný panel, čo najbližšie spodnej hrane okna a volant necháva v prirodzenej polohe. Na Head-up displeji môžete konfigurovať zobrazenie podľa svojich požiadaviek, aby ste videli len to, čo potrebujete. 

Stredová konzola začína elektronickým voličom automatickej prevodovky v tej najprirodzenejšej polohe pre pravú ruku vodiča, pokračuje skupinou jednoznačných tlačidiel a vrcholí 8-palcovým dotykovým displejom. Samotný Peugeot i-Cockpit a použité materiály navodzujú atmosféru pohodlia. K ďalšiemu spríjemneniu cestovania prispievajú masážne sedadlá, panoramatická strecha a Focal Hi-Fi audiosústava.

INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE

/image/31/6/peugeot_3008_layout6-4.87316.jpg
/image/31/7/peugeot_3008_layout6-5.87317.jpg

Zaparkovaním vaša mobilita nekončí, pretože Peugeot 3008 si so sebou vezie kolobežku e-Kick. Peugeot vyvinul elektricky poháňanú kolobežku e-Kick v partnerstve s firmou Micro. Základňa v batožinovom priestore nového SUV Peugeot 3008 umožňuje skladovať a nabíjať e-Kick tak, aby bola vždy dostupná a pripravená na použitie. Vo veľkomestách môžete pohodlne parkovať  a aj vzdialenejšie ciele máte v rýchlom a pohodlnom dosahu.

Elektrickou kolobežkou vzťah k životnému prostrediu nekončí, pretože Peugeot 3008 má byť najúspornejším SUV svojej kategórie. Za efektívnym využitím paliva stoja osvedčené motory PureTech a BlueHDi.  K zníženiu spotreby pri zabezpečení plného komfortu jazdy prispieva aj automatická prevodovka EAT6

RECENZIE V TLAČI

Môže auto s pohonom predných kolies a systémom Grip Control fungovať podobne ako konvečný pohon 4x4?

▶ Video


„Toto je Peugeot ktorý môže vrátiť automobilku na vrchol“

▶ Celý článok


„3008, kvalita úplne inde“

▶ Celý článok

„Konkurencia musí s 3008 rátať“

▶ Celý článok

„Nový Peugeot 3008 GT – SUV plné technológií“

▶ Celý článok

„Peugeot 3008 – jazdí veľmi slušne“

▶ Celý článok

Z PRACHU NA CESTY

Dakar pro modely

Každý rok ideme na Rely Dakar, kde v najnáročnejšej relly sveta získavame nespočetné množstvo skúseností.  A všetky tieto lekcie a získané skúsenosti obohacujú aj náš nový rad SUV Peugeot.

FOTKY A VIDEÁ

VYHĽADAŤ PREDAJCU

Vyskytol sa problém s načítaním. Prosím skúste to neskôr. Ak by problém pretrvával, neváhajte nás kontaktovať.

Mohol by vás tiež zaujímať

Spotreba a emisie (1) pri používaní Peugeot 3008

Za účelom poskytnutia kvalitnejších informácií, Peugeot, značka patriaca do skupiny PSA, zabezpečila svojim zákazníkom prístup k nezávislému a certifikovanému meraniu spotreby a emisií vozidiel pri reálnom používaní. Spojili sme s mimovládnou organizáciou Transport & Environment (2) a s federáciou France Nature Environment (3). Spoločne zadefinovali protokol o meraní spotreby a emisií vozidiel pri reálnom používaní, ktorý bol schválený certifikačnou kanceláriou Bureau Veritas (4).

Tento protokol je založený na meraní skutočnej spotreby a emisií vozidiel v premávke, na trase dlhej 92,3 km zahŕňajúcej mesto, cestu 1. triedy a diaľnicu. Merané vozidlá jazdia na verejných komunikáciach za podmienok bežnej premávky, pričom majú pasažierov aj batožinu. Klimatizácia alebo kúrenie sa taktiež vyžadujú. Na použitých komunikáciách sa vyskutuje prevýšenie kopírujúce podmienky bežného používania (5).

Týmto spôsobom Peugeot, značka patriaca do skupiny PSA, zaznamenáva ďalší krok smerom k transparentnosti voči svojim zákazníkom.

VIAC INFO

(1) Emisie oxydov dusíka (NOx) a emisie pevných častíc vyjadrené v počte (PČ)

(2) Transport & Environment : európske environmentálne združenie špecializujúce sa na zavádzanie politiky udržateľnej dopravy

(3) France Nature Environnement : francúzska federácia združení na ochranu prírody a životného prostredia

(4) Bureau Veritas : celosvetová certifikačná organizácia na kontrolu, certifikáciu a laboratórne skúšky

(5) Namerané hodnoty je potrebné rozlíšiť od schválených spotrieb EU (jediné oficiálne hodnoty), závisia od uvedených hypotéz a podmienok a protokolu, ktorý nebol oficiálne schválený na území EU. Namerané hodnoty preto nie sú všeobecne záväzné a majú výlučne informatívny charakter. Protokol o meraní je k dispozícii na stránke skupiny PSA, www.groupe-psa.com. Na účely porovnania hodnôt spotreby paliva a emisií CO2 nového osobného motorového vozidla na základe protokolu o harmonizovanej skúške v EU, odporúčame použiť oficiálne hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 . Podrobnejšie informácie nájdete na stránke https://ec.europa.eu/clima/policies/transport/vehicles/labelling_en