Elektromobily Peugeot

/image/24/7/peugeot-208-1902hm101-newcrop.519247.jpg
/image/24/7/peugeot-208-1902hm101-newcrop.519247.jpg

Prechod na nulové emisie s elektrickými autami značky Peugeot. Náš sortiment elektrických vozidiel spĺňa všetky vaše potreby: ultra kompaktné mestské auto, rodinné 5-miestne auto, funkčné úžitkové vozidlo ...
100% elektrické vozidlá Peugeotu kombinujú inovatívny dizajn, vynikajúce environmentálne vlastnosti a najmodernejšie technológie.

Elektromobily Peugeot: aké sú ich výhody?

/image/24/6/peugeot-208-1902hm103-newcrop.519246.jpg

Ekonomické, ľahko ovládateľné a šetrné k životnému prostrediu to je pár z mnohých výhod Peugeot 100% elektrických vozidiel

Nový pôžitok z jazdy

Vychutnajte si novú úroveň komfortu jazdy vďaka našim tichým motorom a zníženým vibráciám v elektrickom vozidle Peugeot. A čo viac, objavte radosť z jazdy na elektrickom vozidle, vrátane jednoduchého štartu a okamžitého krútiaceho momentu motora, ktorý umožňuje zrýchlenie bez zmeny prevodových stupňov.

Elektrické vozidlá Peugeot neemitujú z dôvodu svojho spôsobu prevádzky CO2. Poskytujú dojazd až 340 km (WLTP).

Úspory

Ak chcete oceniť celkové náklady na vozidlo, nemali by ste zvážiť len kúpnu cenu, ale aj náklady na pohonné hmoty (elektrinu alebo palivo), poistenie a údržbu vozidla. Elektrické vozidlo Peugeot dosahuje priemernú úsporu pri spotrebe, ktorá je o 40% nižšia a údržbe, ktorá je až o 30% lacnejšia v porovnaní so spaľovacím vozidlom.

Jednoduché používanie

Rozlúčte sa s čerpacími stanicami, vďaka rýchlemu a intuitívnemu nabíjaniu si uľahčíte život. S rôznymi riešeniami nabíjania môžete kedykoľvek nájsť miesto nabíjania kdekoľvek sa nachádzate.

S MyPeugeot App, môžete tiež spravovať určité funkcie vášho vozidla na diaľku.

Objavte rad elektromobilov Peugeot

/image/24/3/peugeot-208-1902hm003.519243.jpg

Objavte nový Peugeot e-208

Objavte nový model elektrického radu Peugeot. Vďaka svojej pozoruhodnej a modernej siluete vás bude nový Peugeot e-208 nasledovať kamkoľvek pôjdete. Vyskúšajte úplne nový 3D i-Cockpit®, ktorý vám poskytne nový pohlcujúci zážitok z jazdy s hologramovou projekciou vašich informácií o jazde.

/image/24/8/peugeot-ion-2015-03.120521.18.519248.jpg

Peugeot  iOn, mestský elektromobil

Objavte najkompaktnejší model elektrického radu Peugeot. Toto malé mestské auto je pre naše životné prostredie veľmi priaznivé a je dôležité pre vaše každodenné mestské cesty. Vďaka veľkým preskleným povrchom, elektrickému riadeniu a automatickým svetlám vám iOn prinesie skutočný komfort jazdy.

     

Partner elekttrik

Elektrický Peugeot  Partner pre profesionálov

Elektrický Partner staršej generácie je určený všetkým profesionálnym zákazníkom, ktorí sa snažia znížiť vplyv na životné prostredie a výdavky za pohonné hmoty. V štandardnom  režime  je dojazd vozidla 170 km.

Elektromobily : náklady, nabíjanie a batérie

Aká je ponuka našich elektrických vozidiel Peugeot? Aká je životnosť našich batérií? Ako sa dá nabíjať elektrické vozidlo? V tejto sekcii nájdete užitočné informácie o týchto témach:

Aké náklady sprevádzajú elektromobily Peugeot?

/image/24/5/peugeot-208-2019-450-fr.519245.jpg

Lítium iOn batérie používané v elektrických vozidlách Peugeot sú zahrnuté v cene vozidla.  Ich dojazd môže dosiahnuť 340 km WLTP. Majú životnosť 160 000 km pri 70% kapacite nabíjania batérií, pričom časom príde k zníženiu kapacity nabíjania.
Tento garantovaný rozsah zostáva platný aj v prípade ďalšieho predaja vozidla alebo nákupu použitého tovaru.

Ako sa elektromobily Peugeot nabíjajú?

Elektrické vozidlá Peugeot ponúkajú niekoľko spôsobov ako nabiť batériu, aby vám dokázali ušetriť čas. Okrem toho, nabíjanie elektromobilu je pohodlné a jednoduché, a môže byť vykonané rýchlo a intuitívne.

/image/24/4/peugeot-208-1902hm002.519244.jpg

Súkromné nabíjanie

Súkromné nabíjanie znamená nabíjanie vášho elektrického vozidla doma alebo na pracovisku.
Tento typ nabíjania je výhodný, pretože ponúka praktické a ekonomické riešenia.
Možné sú dva typy nabíjania:
- Elektrické auto môžete nabíjať pomocou štandardnej zástrčky (nabíjačka 3.3kW, 8A)
- Alebo si môžete vybrať nabíjanie pomocou zosilňovača Green'up® (nabíjačka 3.3kW, 14A). Toto riešenie poskytuje rýchlejšiu priepustnosť ako štandardný konektor.

Nabíjanie použitím Wallbox

Ak chcete skrátiť čas strávený nabíjaním, môžete sa rozhodnúť pre Wallbox, doma alebo na pracovisku.
Wallbox je krabica, ktorá je namontovaná na stenu a môže nabíjať vaše elektrické auto (nabíjačka 6,6 kW, 32A). Wallbox môže byť tiež umiestnený na pylone, ak ho chcete umiestniť vonku. Táto inštalácia ponúka vyšší nabíjací výkon, čo znižuje čas nabíjania.
Batériu môžete úplne nabiť za 8 hodín. Tento čas je možné pomocou špeciálneho kábla znížiť na 5 hodín.

Nabíjanie z verejných staníc

Podobne ako sieť čerpacích staníc pre spaľovacie vozidlá existuje aj verejná sieť na nabíjanie elektrických vozidiel. Táto kľúčová sieť naďalej rýchlo a stabilne rastie. Dnes je v Európe viac ako 225 000 nabíjacích staníc z toho na Slovensku je viac ako 400 staníc.
Na urýchlenie nabíjania si môžete vybrať z rýchlych nabíjacích staníc, s ktorými sú naše vozidlá kompatibilné.
Verejné rýchle nabíjacie stanice dokážu nabíjať 80% batérie za 30 minút.

Tipy pre eko-jazdu

Ekologické jazdenie je nákladovo efektívna jazda, ktorá vám umožní maximalizovať dojazd vášho elektromobilu.

/image/24/2/peugeot-208-1902hm102.519242.jpg

Plynulá jazda

Aby ste predišli vyššej spotrebe energie, prispôsobte si jazdu tak, aby ste sa vyhli častému a prudkému zrýchleniu, ako aj brzdeniu.
Na diaľniciach znížte rýchlosť na minimum, pretože vysoké rýchlosti rýchlo znižujú dojazd vášho vozidla.

/image/25/6/peugeot-e-partner-tepee.519256.jpg

Používanie Brake mode

Namiesto neustáleho používania brzdového pedálu používajte brzdový systém motora, ktorý umožňuje rekuperáciu energie, a tým nabíja akumulátor počas brzdenia a spomaľovania.

/image/24/1/bonus-p21-inter-gtline-modele.519241.jpg

Používanie Eco mode

Elektrické vozidlá sú vybavené režimom „eco“, ktorý šetrí energiu primeraným znížením výkonu motora. Tento režim je preferovaný v meste, pretože potrebujeme menej výkonu ako na diaľnici.

/image/24/0/peugeot-p21-lifestlye-2-4331.519240.jpg

Využite klímu na diaľku

Keď je vaše vozidlo nabité, využite nabíjanie batérie, aby sa obmedzila energia vykurovacích alebo chladiacich systémov počas jazdy. Vykurovanie alebo chladenie vozidla počas nabíjania nevyužíva prúdový rozsah

/image/23/9/peugeot-ion-2014-010-fr.519239.png

Udržujte pneumatiky

Je dôležité udržiavať pneumatiky bez ohľadu na typ motora vášho vozidla. Okrem vplyvu na bezpečnosť sa elektrické vozidlá zaoberajú aj znižovaním spotreby energie, čo sa zvyšuje s nevhodnými alebo zle nafúknutými pneumatikami.

Plynulá jazda
Používanie Brake mode
Používanie Eco mode
Využite klímu na diaľku
Udržujte pneumatiky

Mobilné aplikácie

/image/25/4/peugeot-voiture-connecee-2015-02.9434.32.519254.jpg

Aplikácia MyPeugeot 

MyPeugeot je mobilná aplikácia, ktorú vyvinul PEUGEOT pre vás a vaše vozidlo. Vďaka MyPeugeot môžete prijímať mnoho informácií priamo na váš smartfón.

Pomocou aplikácie MyPeugeot môžete skontrolovať:
- Priebeh a úroveň nabitia vozidla
- Štatistiky spotreby vašich ciest
- Personalizované tipy na ekologickú jazdu, kde vodič dostane tipy na nabíjanie, sleduje ich spotrebu energie a má prístup k poradiu všetkých vodičov elektrických vozidiel.

Na diaľku môžete tiež priamo kontrolovať špecifické funkcie vozidla, a to priamo prostredníctvom aplikácie, aby ste počas ciest nevyužívali svoju batériu:
- Aktivácia, prerušenie a plánovanie nabíjania

Aplikácia Free2Move 

Prístup k najväčšej nabíjacej sieti v Európe je umožnený vstupným nabíjaním. Vďaka nášmu partnerovi získate prístup k 85 000 nabíjacím miestam v 33 mestách Európy (na Slovensku zatiaľ nedostupné). Okrem toho využite ďalšie služby Free2Move vo Francúzsku, ako napríklad parkovanie, mýto, parkovanie na stanici alebo na letisku s jedným mesačným predplatným.

S plánovačom ciest si naplánujte svoje cesty a využite celú trasu, ktorá zohľadňuje miesta, kde sa zastavíte, aby ste mohli svoje auto nabíjať, ale aj čas strávený nabíjaním.

S "Mobility Pass" získate prístup k nájomnému riešeniu a vždy si vychutnávajte spaľovacie vozidlá na dlhé, príležitostné cesty. 

/image/25/5/pc69-peugeot-508-2018-458-fr.432211.20.519255.jpg

PRE FIRMY

Ste živnostník alebo podnikateľ a potrebujete služobné vozidlo?

Pri kúpe akéhokoľvek modelu Peugeot môžete prostredníctvom programu Peugeot Professional využívať špeciálne podmienky pripravené na mieru podľa Vašich potrieb.

Radi Vám  pomôžeme a ochotne vysvetlíme možnosti financovania a navrhneme komplexné riešenie pre vaše firmené aktivity.

Ak máte záujem využívať výhody našej flotilovej ponuky, neváhajte sa obrátiť na našich spolupracovníkov, ktorí sú Vám  k dispozícii.