SITUÁCIA (COVID-19) ROBÍME VŠETKO, ČO JE V NAŠICH SILÁCH, ABY SME CHRÁNILI VAŠE ZDRAVIE, VAŠU BEZPEČNOSŤ A VAŠU MOBILITU. PREČÍTAJTE SI VIAC
/image/05/9/peugeot-508phev-1809pb-305.479059.jpg
/image/05/9/peugeot-508phev-1809pb-305.479059.jpg

Peugeot ponúka vďaka svojim technologickým znalostiam identický zážitok z intenzívneho a inštinktívneho jazdenia bez ohľadu na zvolený motor.

Nové motory Peugeot Plug-in Hybrid poskytujú veľa jedinečných pocitov, a to najmä vďaka novým režimom riadenia.

Každý režim je exkluzívny a prináša iné vnemy:

 • ticho v plne elektrickom režime ZERO EMISSION!
 • vzrušujúci výkon v režime SPORT, ktorý plynule využíva všetky zdroje energie,
 • všestrannosť režimu HYBRID,
 • lepšie využitie schopností pohonu v režime 4WD (PEUGEOT 3008 HYBRID4)
 • režim COMFORT, ktorý spája režim HYBRID a komfort elektronicky riadených tlmičov (nový PEUGEOT 508 HYBRID)

V závislosti od nabitia batérie môžu vozidlá jazdiť vo všetkých režimoch na plne elektrický pohon.

Technológia motorov Hybrid a Hybrid4 je prepracovaná a obsiahla, ale prísľub s tým spojeného zážitku z jazdy je jasný. Ergonómia a riadenie sú jednoduché a intuitívne.

ELEKTRIZUJÚCA JAZDA S PEUGEOT I-COCKPIT®

/image/06/0/peugeot-508phev-1809pb-003.479060.jpg

Miesto vodiča Peugeot i-Cockpit®, ktoré je kľúčovým prvkom v automobiloch značky Peugeot, prináša pri každodennom jazdení stimulujúce a intuitívne zážitky. Dotykový displej a digitálny prístrojový panel boli prispôsobené tak, aby bolo riadenie jednoduché a úplne prirodzené.

Digitálny prístrojový panel

Miesto vodiča Peugeot i-Cockpit®, ktoré je v hybridných verziách špecifické, zahŕňa informácie o jazde, ktoré sú k dispozícii v zornom poli vodiča (režim jazdy, úroveň nabitia batérie a dostupný dojazd v elektrickom režime atď.). Je plne konfigurovateľný a prispôsobiteľný.

Merač výkonu umiestnený v pravej časti digitálnej prístrojovej dosky nahradzuje otáčkomer. Tvoria ho tri ľahko identifikovateľné časti::

 • ECO zodpovedá jazde optimalizujúcej spotrebu energie,
 • POWER zodpovedá dynamickejšiemu riadeniu s energickými výkonmi,
 • CHARGE vodičovi ukazuje fázy rekuperácie energie umožňujúce nabíjanie batérie, najmä po zložení nohy z plynového pedálu.

Na oboch stranách prístrojovej dosky sú umiestnené dva merače: jeden na palivo, druhý na elektrickú energiu. Pod každým z meračov je rovnako uvedený dojazd v kilometroch.

Aktívny režim riadenia je trvalo zobrazený v spodnej časti prístrojovej dosky, takže je možné ho v prípade potreby okamžite zmeniť.

Pri každom nabíjaní je možné kedykoľvek zistiť dojazd získaný vďaka rekuperovanej energii (v kilometroch), úroveň nabitia batérie získanú vďaka rekuperovanej energii (v percentách), rýchlosť nabíjania batérie (v elektrických kilometroch) a zvyšnú dobu nabíjania do dosiahnutia úplného nabitia (v hodinách alebo minútach).

Dotyková obrazovka

Na dotykovom displeji je tiež k dispozícii špecifické menu pre hybridný režim. Vedľa prepínačov pripomínajúcich klávesy klavíra je umiestnené tlačidlo priameho prístupu k novým informáciám::

 • stránka toku energie, ktorá zobrazuje aktuálny stav hybridného systému,
 • štatistika spotreby, ktorá rozdeľuje spotrebu elektriny od spotreby paliva,
 • mapa so špecifickými informáciami:
 • čerpacie stanice rozšírené o informácie o možnostiach dobíjania v POI,
 • dojazd v plne elektrickom režime,
 • celkový dojazd na elektrický aj spaľovací pohon

V časti Klimatizácia sa zobrazuje možnosť elektrického nastavenia teploty v kabíne pred jazdou umožňujúca ochladenie alebo zahriatie kabíny podľa vonkajšej teploty.

Konektivita My Peugeot

Obsah mobilnej aplikácie MyPeugeot bol za účelom dosiahnutia maximálnej efektívnosti vylepšený. Nabíjanie je teraz možné aktivovať na diaľku, je možné zistiť priebeh a stav nabíjania batérie, prednastaviť teplotu vo vozidle alebo kedykoľvek a kdekoľvek vyhodnotiť spotrebu paliva alebo elektrickej energie.