SITUÁCIA (COVID-19) ROBÍME VŠETKO, ČO JE V NAŠICH SILÁCH, ABY SME CHRÁNILI VAŠE ZDRAVIE, VAŠU BEZPEČNOSŤ A VAŠU MOBILITU. PREČÍTAJTE SI VIAC

BEZPEČNOSŤ

Pri jazde v PEUGEOT 208 si budete plne užívať výhody zo skúseností a precíznosti značky PEUGEOT a to s prvkami výbavy, ktoré sú neustále vylepšované a inovované pre čo najvyšší level bezpečnosti.

ACTIVE CITY BRAKE

Active City Brakei (Systém núdzového brzdenia) je nová technológia, ktorá pomáha pri prechádzaní nehodám alebo zmierňuje ich následky, pokiaľ vodič nie je schopný zareagovať včas v rýchlosti do 30 km/h.

Laserový senzor na krátku vzdialenosť (Lidas) inštalovaný na prednom skle neustále hľadá hrozby na ceste ako sú stojace autá a autá idúce oproti. Tento systém je schopný automaticky použiť maximálny výkon bŕzd, aby sa vyhol kolízii alebo zmiernil jej následky pri nižšej nárazovej rýchlosti. Pri určitých situáciách je tento systém dokonca schopný úplne zastaviť auto, aby sa tak vyhlo nehode s iným vozidlom.

ŠTRUKTÚRA

/image/00/5/peugeot_208_2015_181_fr.77005.jpg

ultra ľahkú štruktúru navrhnutú a koncipovanú pre presnosť a pre absorbovanie čo najväčšej energie pri rôznych zrážkach - a tak zredukovať dôsledky nehody na vozidlo, jeho pasažierov a ostatných účastníkov nehody.

Výsledkom je silné ale ľahké vozidlo (už od 975 kg), čo prináša väčšiu kvalitu, optimalizovanú spotrebu paliva a zdokonalený pôžitok z jazdy.

AIRBAGY

/image/95/3/peugeot_208_5p_1502tech_e.76953.jpg

V prípade havárie je v PEUGEOT 208 inštalovaných 6 airbagov v štandardnej výbave, pre zvýšenú bezpečnosť pasažierov:

• 2 airbagy vpredu pre ochranu hlavy a hrudníka vodiča a spolujazdca v prípade čelnej zrážky.

• 2 bočné airbagy vpredu pre ochranu vodiča a spolujazdca v prípadne zrážky zboku.

• 2 predné a zadné airbagy na ochranu hlavy pasažierov vpredu aj vzadu.

 

ESP

Každý model jednotlivých úrovní výbavy 208 je vybavený s deaktivovateľným ESP (Elektrická kontrola stability) v štandardnej výbave, zahŕňajúci ASR (protišmykový systém), DSC (Dynamická kontrola stability), EBA (Systém asistencie pri brzdení), ABS a EBFD (Systém pustenia elektrickej brzdy).

PRISVECOVANIE DO ZÁKRUTY

V prípade aktivácie tohto systému alebo v prípade otočenia volantu do určitého uhla, táto funkciai prostredníctvom predných hmlových svetlometov osvetlia zákrutu a to v prípade rýchlosti pod 40 km/h (napríklad pri jazde mestom alebo pri parkovaní).