BEZPEČNOSŤ

BEZPEČNOSŤ

Bezpečnostné prvky, ktoré boli použité v novom PEUGEOT 208 GTi vytvárajú jazdný zážitok, ktorý je rýchlejší a intenzívnejší.

BRZDOVÉ KOTÚČE

/image/27/5/peugeot_208_2015_179_fr.83275.jpg

Vysoký výkon, ktorý má PEUGEOT 208 GTi si vyžaduje aj rovnako účinný brzdový systém. Efektívne, vetrané brzdy (302 mm v priemere vpredu a 249 mm vzadu) s červenými brzdovými strmeňmi sú mimoriadne odolné proti prehriatiu. Brzdy v PEUGEOT 208 GTi zaručia dokonalý pocit bezpečia v každom momente.

ESP

/image/26/3/peugeot_208_2015_351_fr.83263.jpg

PEUGEOT 208 GTi je vybavený deaktivovateľným ESP (Elektrická kontrola stability):

·         ASR (protišmykový systém)

·         EBA (Systém asistencie pri brzdení)

·         ABS, ktorý zabraňuje zablokovaniu kolies v prípade núdzového brzdenia, čo pomáha vodičovi udržať kontrolu nad vozidlom

·         BFD (Systém pustenia elektrickej brzdy), ktorý rozvrhne silu brzdenia medzi prednú a zadnú nápravu.

ACTIVE CITY BRAKE

Active City Brakei (Systém núdzového brzdenia) je nová technológia, ktorá pomáha pri prechádzaní nehodám alebo zmierňuje ich následky, pokiaľ vodič nie je schopný zareagovať včas v rýchlosti do 30 km/h.

Laserový senzor na krátku vzdialenosť (Lidas) inštalovaný na prednom skle neustále hľadá hrozby na ceste ako sú stojace autá a autá idúce oproti. Tento systém je schopný automaticky použiť maximálny výkon bŕzd, aby sa vyhol kolízii alebo zmiernil jej následky pri nižšej nárazovej rýchlosti. Pri určitých situáciách je tento systém dokonca schopný úplne zastaviť auto, aby sa tak vyhlo nehode s iným vozidlom.

PRISVECOVANIE DO ZÁKRUTY

V prípade aktivácie tohto systému alebo v prípade otočenia volantu do určitého uhla, táto funkcia prostredníctvom predných hmlových svetlometov osvieti zákrutu a to v prípade rýchlosti pod 40 km/h (napríklad pri jazde mestom alebo pri parkovaní).

AIRBAGY

/image/23/8/peugeot_208_3p_1502tech_e.83238.jpg

V prípade nehody je v PEUGEOT 208 GTi inštalovaných 6 airbagov v štandardnej výbave, pre zvýšenú bezpečnosť pasažierov:

  • 2 airbagy vpredu pre ochranu hlavy a hrudníka vodiča a spolujazdca v prípade čelnej zrážky.
  • 2 bočné airbagy vpredu pre ochranu vodiča a spolujazdca v prípade zrážky zboku.
  • 2 predné a zadné airbagy na ochranu hlavy pasažierov vpredu aj vzadu.