SITUÁCIA (COVID-19) ROBÍME VŠETKO, ČO JE V NAŠICH SILÁCH, ABY SME CHRÁNILI VAŠE ZDRAVIE, VAŠU BEZPEČNOSŤ A VAŠU MOBILITU. PREČÍTAJTE SI VIAC

BEZPEČNOSŤ

PEUGEOT Traveller Business dostal do výbavy množstvo najnovších systémov pre lepšiu bezpečnosť a pohodlnejšiu jazdu.

OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI: ROZOZNÁVANIE A ODPORÚČANIE

i

Multifunkčná kamera (za príplatok) rozpoznáva dopravné značky a zobrazuje upozornenia na hlavnom prístrojovom paneli a/alebo head-up displeji.  Prečítaná rýchlosť je navrhnutá na nastavenie obmedzovača rýchlosti a tempomatu, ak je aktivovaný.

VISIOPARK 1

i

Cúvacia kamera (za príplatok) automaticky zapne snímanie po zaradení spiatočky a vodič má na dotykovom displeji 180 stupňový výhľad na zadnú časť vozidla.  Zadný pohľad zahŕňa pomocné čiary, ktoré sa otáčajú spolu s volantom a naznačujú, kde pôjde auto. Ak sa nachádzajú nejaké objekty za zadnou časťou auta, systém ich automaticky zväčší. Kliknutím na displej si vodič môže zobraziť ďalšie pohľady.

ACTIVE SAFETY BRAKE

i

Active safety brake pomáha eliminovať dopad nepozornosti vodiča na bezpečnosť. Nová generácia automatického núdzového brzdenia dokáže v rýchlosti do 30 km/h predísť nehode, alebo aspoň zmierniť jej následky. Kamera a radar zachytia pohyblivé aj statické objekty a ak vodič nebrzdí, systém spustí brzdenie sám. Do rýchlosti 30 km/h dokáže predísť zrážke a nad 30 zníži následky nárazu

AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE SVETIEL

i

Systém (za príplatok) pomáha pri jazde v noci s prepínaním diaľkových svetiel. Kamera sníma priestor vpredu a ak rozpozná situáciu, ktorá vyžaduje stlmenie diaľkových svetiel, tieto okamžite vypne. Ak daná situácia pominie, diaľkové svetlá sa automaticky zapnú.

 

AIRBAGY

/image/08/4/peugeot_traveller_layout5-2.89084.jpg

PEUGEOT Traveller Business chráni posádku v prípade nehody robustnou konštrukciou karosérie a šesticou airbagov:

2 predné na ochranu hlavy a hrudníka vodiča a spolujazdca v prípade čelného nárazu

2 bočné airbagy na ochranu vodiča a spolujazdcov v prípade bočného nárazu

2 záclonové airbagy v druhom a treťom rade na ochranu hláv pasažierov pri bočnom náraze alebo prevrátení

EURO NCAP TEST

PEUGEOT Traveller Business získal vďaka kombinácii viacerých bezpečnostných systémov novej platformy až  5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP.