SHOOTING BRAKE, NADČASOVÝ DIZAJN

DIZAJN

Proporcie PEUGEOT INSTINCT CONCEPT vychádzajú z veľkej tradície tvorcov karosérií. Vymodelované línie sa vinú okolo technických prvkov a okolo cestujúcich. Dlhá kapota prezrádza, že sa pod ňou skrýva 300 koní, ktoré vyvíja pohonná jednotka PHEV. Veľkorysé krivky oblúkov kolies vyjadrujú dobré držanie na ceste a silu tohto vozidla s pohonom všetkých štyroch kolies.

Predná časť má veľmi expresívny výraz. V strede každého LED svetlometu je umiestnená šošovka kamery, pripomínajúca zreničku oka. Tento optický systém scanuje prostredie okolo vozidla a poskytuje informácie pre systémy pomoci pri riadení. Mriežka chladiča mení svoj vzhľad podľa toho, ako sa na ňu pozeráte. Táto čiastočne vpadnutá štruktúra obsahuje Leva s modro‑zeleným dichroickým povrchom, ktorý sa mení v závislosti od uhla pohľadu. Spodná časť mriežky sa zafarbí na bielo, ak je aktivovaný režim Autonomous.

AERODYNAMIKA

Keď je automobil  v pohybe, sám prerozdeľuje vzduch, ktorý mu zabraňuje v napredovaní. Od nepamäti sa inžinieri snažia rozvíjať aerodynamiku tak, aby sa znížila spotreba a zlepšil sa komfort pre cestujúcich. Ten bude v budúcnosti ešte dôležitejší. S autonómnym riadením budú môcť cestujúci vykonávať nové činnosti na palube vozidla. Objavia nové spôsoby potešenia.

i

Po druhé, tento pohyb vytvorí otvor, ktorý zníži tlak vyvíjaný na karosériu, keď je vozidlo v pohybe. Vzduch sa tak presunie cez prednú časť, kde je nasávaný a vytlačený na plochu kolies. Tento virtuálny kryt kolies má za následok odstránenie aerodynamických interferencií s podvozkom a so zavesením kolies, ktoré pracujú v kombinácii s päť lúčovými ráfikmi. Tie sú vyrobené z hliníka, pokryté jemnými drážkami, ktoré prispievajú k ich ľahkosti. Táto aerodynamická funkcia je použitá aj v zadnej časti vozidla. Prúd vzduchu je nasávaný cez otvor, ktorý je umiestnený na páse v predných dverách. Potom prúdi smerom do difuzéra, umiestneného pod 3D svetlami, ktoré sú spojené svetelným pásom. Presklená strecha sa zvažuje smerom k cestujúcim a tento dizajn je zvýraznený tmavo modrou farbou s tromi vrstvami laku, ktorá pokrýva celú karosériu.