ZOBRAZIŤ OBSAH
Elektrické modely Peugeot

Výhody elektromobilov Peugeot

Zažite elektrickú jazdu s nulovými emisiami. Ponuka elektromobilov PEUGEOT splní všetky vaše požiadavky: kompaktný mestský automobil, rodinné veľkopriestorové  či praktické úžitkové vozidlo.. Elektromobily PEUGEOT snúbia inovatívny design s najnovšími technológiami a šetrným prístupom k životnému prostrediu.

VÝHODY ELEKTROMOBILOV PEUGEOT

Mobilita bez komplikácií

Zjednodušte si každodenné cestovanie:

 

 

 
100% potešenie z jazdy

Nespochybniteľné výhody elektromobility:

 

 
Úspory 

S elektromobilmi PEUGEOT môžete využiť tieto úspory:

 • 30 % nižšie náklady na údržbu v porovnání s vozidlami vybavanými spaľovacími motormi
 • Štátne dotácie
 

OBJAVTE ELEKTROMOBILY PEUGEOT

Nový Peugeot e-208
Objavte nový mestský automobil z ponuky elektromobilov PEUGEOT. Elegantný a moderný vzhľad nového vozidla PEUGEOT e-208 vzbudí zaslúženú pozornosť kamkoľvek prídete. Objavte úplne nový PEUGEOT i-Cockpit® 3D, ktorý zobrazuje informácie dôležité pre jazdu v podobe hologramu a ponúka tak úplne nevídaný pocit z jazdy 
VIAC INFO
Nový PEUGEOT e-2008
V rámci ponuky elektromobilov PEUGEOT vám predstavujeme nový kompaktný e-2008. Zažijte potešenie zo 100% eletkrickej jazdy v spojení s moderným dizajnom zdôrazňujícim osobitosť a športový charakter vozidla. Pohodlne sa usaďte v technologicky vyspelej kabíne PEUGEOT i-Cockpit 3D. Vďaka dojazdu 310 km WLTP Zodpovedá 400 km NEDC. Odhadované údaje majú iba informatívny charakter a podliehajú homologácii podľa metódy WLTP. Dojazd sa môže líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania (poveternostné podmienky, štýl jazdy atď.) vám bude bezpečne slúžiť i na dlhších cestách. 
VIAC INFO
PEUGEOT e-Traveller
Nový elektrický veľkopriestorový model PEUGEOT e-Traveller priamo vyzýva k cestám za zábavou či voľnočasovými aktivitami. Užite si výnimočný zážitok z jazdy so 100% elektrickým motorom. 
VIAC INFO

STAROSTLIVOSŤ O MOJE ELEKTRICKÉ VOZIDLO PEUGEOT

Akým spôsobom sa nabíja môj elektromobil? (v súkromí)

SÚKROMNÉ NABÍJANIE

Pod pojmom súkromné ​​nabíjanie sa rozumie nabíjanie vášho elektromobilu doma či na pracovisku. Tento typ nabíjania je výhodný, pretože ponúka praktické a ekonomické výhody:

Akým spôsobom sa nabíja môj elektromobil? (na verejnosti)

NABÍJANIE NA VEREJNÝCH NABÍJACÍCH STANICIACH

Rovnako ako sú bežne dostupné čerpacie stanice pre vozidlá so spaľovacím motorom, existuje aj verejná sieť dobíjacích staníc pre elektromobily. Táto dôležitá sieť sa veľmi rýchlo rozrastá. Dnes je vo Francúzsku cez 188 000 terminálov dostupných prostredníctvom služby Free2Move a v Európe ďalších takmer 200 000. Prihlásením k odberu služby ChargeMyCar od Free2Move budete môcť využívať služby tejto rozsiahlej siete.

Pre zrýchlené nabíjanie zvoľte rýchlonabíjaciu stanicu kompatibilnú s vozidlom.

Rýchle verejné terminály umožnia nabiť batériu na 80% za 30 minút

Ako môžem spravovať výdrž batérie?

Dojazd elektromobilu predstavuje počet kilometrov, ktoré je možné prejsť, kým sa batéria úplne nevybije. Pri kúpe elektromobilu potenciálni klienti požadujú, aby hodnoty o dojazde deklarované výrobcom čo najviac zodpovedali realite. Protokol WLTP Worldwide Harmonized Vehicle Light Test Procedure – Globálny harmonizovaný skúšobný postup pre ľahké vozidlá. realistickejšie odráža spotrebu elektromobilu a jeho dojazd.

Ako optimalizovať dojazd môjho elektromobilu?

Sledujte merač výkonu a spotrebu energie v reálnom čase priamo na prístrojovej doske a prispôsobte štýl jazdy.

 • V aplikácii MyPeugeot naprogramujte nabíjanie svojho elektromobilu.
 • V aplikácii MyPeugeot alebo priamo na centrálnom dotykovom displeji vozidla naprogramujte predohrev / klimatizáciu kabíny počas nabíjania. To umožní optimalizovať dojazd.
 • Používajte režim ECO a funkciu BRAKE.

Niekoľko rád pre optimalizáciu dojazdu:

 • Používajte funkciu BRAKE: Pri brzdení a spomaľovaní uprednostňujte brzdenie motorom pred klasickým brzdením pomocou pedálu, to umožní navýšiť dojazd.
 • Prepnite do režimu ECO: Režim ECO šetrí energiu znížením výkonu motora. Odporúča sa pre jazdu v meste!
 • Užitočná rada: Počas nabíjania elektromobilu PEUGEOT nastavte v aplikácii MyPeugeot predohrev / klimatizáciu kabíny.
 • Pravidelne kontrolujte pneumatiky: Vždy by ste mali sledovať opotrebenie a nahustenie pneumatík. Pri elektromobile je to ešte dôležitejšie, pretože pri ich nevhodnom stave sa významne znižuje dojazd.

Prečo zvoliť elektromobil? (finančné výhody)

Finančné výhody

Pri kúpe sú elektromobily drahšie ako porovnateľné vozidlá so spaľovacím motorom. Celkové náklady na vozidlo sa však neobmedzujú iba na kúpnu cenu. V skutočnosti je potrebné k nej pripočítať palivo, poistenie aj údržbu vozidla. Ak zohľadníme všetky tieto faktory, potom sú elektromobily ekonomickejšie ako vozidlá so spaľovacím motorom. V porovnaní s konvenčnými vozidlami je prevádzka elektromobilov v priemere o 40% lacnejšia s ohľadom na pohonné hmoty a majú o 30% nižšie náklady na údržbu.

Prečo zvoliť elektromobil? (Každodenné výhody)

Každodenné výhody

Parkovanie zdarma

Niektoré európske mestá podporujú prevádzku automobilov s nízkymi emisiami CO₂. Využite bezplatné parkovanie na dobu až 2 hodín s Green Disc.

 

Prístup do nízkoemisních zón

Bezproblémový vjazd do nízkoemisných zón európskych miest.

 

Výnimočné potešenie z jazdy

Užite si tichú elektrickú jazdu naplno vďaka okamžite dostupnému krútiacemu momentu elektromotora.

Je vhodný pre všetky typy cestovania?

Elektromobily PEUGEOT, ako sú napr. Nový PEUGEOT e-208 či PEUGEOT e-2008, prinášajú ešte intenzívnejšie zážitky z riadenia vďaka výborným jazdným vlastnostiam, jednoduchému ovládaniu, akustickému a tepelnému komfortu, odľahčenej karosérií a absencii emisií CO2.


Tvrdenie, že elektromobil má horší výkon ako vozidlo so spaľovacím motorom, je mylné. Aj keď sú elektromobily pri používaní tiché, nemajú nižší výkon. Dosahujú rovnakých rýchlostí ako ich konvenčné ekvivalenty a zároveň ponúkajú maximálny jazdný komfort vďaka tichému chodu motora s absenciou vibrácií. Okrem toho majú elektromobily v porovnaní s konvenčnými vozidlami oveľa lepšie a plynulejšie zrýchlenie vďaka okamžite dostupnému krútiacemu momentu.

Aké sú možnosti financovania?

Spoločnosť PEUGEOT ponúka rôzne spôsoby, ako financovať nákup elektromobilu. Vyberte si ten, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať.

Operatívny lízing

V rámci operatívneho lízingu je stanovené mesačné nájomné za prenájom elektromobilu a nad jeho výšku platíte len prevádzkové náklady. Hlavnou výhodou tohto financovania je, že operatívny lízing zahŕňa rôzne služby, ako je údržba, oprava v prípade poruchy, poistenie a asistenčné služby.

V rámci operatívneho lízingu nie je možný odkup vozidla po skončení zmluvy.

 

Úver

Využite jednoduché a flexibilné riešenie financovania a kúpte si elektromobil na úver od spoločnosti PEUGEOT. Zvoľte dĺžku splácania i výšku mesačných splátok podľa svojich finančných možností. Máte tiež možnosť určiť dátum inkasa. Vaše vozidlo môžete financovať až do výšky 100% kúpnej ceny

APLIKÁCIA MYPEUGEOT®

Využite výhody elektromobilov a aktuálnych služieb prepojených s vaším účtom vďaka bezplatnej aplikácii MyPeugeot Dostupné podľa krajiny určenia.:

 • Majte prehľad o vozidle (jazdné štatistiky, lokalizácia vozidla).
 • Získajte ľahko a rýchlo asistenčnú pomoc.
 • Získajte prehľad o plánovanej údržbe a službách spojených s vaším vozidlom.

PRE PODNIKATEĽOV

Ste podnikateľ, riaditeľ spoločnosti, správca vozového parku alebo užívateľ služobného vozidla? V tom prípade sa práve vy zoznámte s ponukou elektromobilov PEUGEOT, súvisiacimi službami a ponukami vyhradenými pre našich profesionálnych zákazníkov.