ZOBRAZIŤ OBSAH
Elektrifikácia

Elektrifikácia

Výhody 100% elektrickej jazdy

5 "Núl" a komfort na cestách

0 hluk

0 prevodových stupňov

0 vibrácií

0 emisií CO2

0 zápach paliva

AKO FUNGUJÚ 100 % ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ?

PLATFORMA E-CMP

Stvorená pre elektromobilitu

Nová spoločná modulárna platforma (CMP) bola dôsledne vyvinutá s cieľom dokonale integrovať špecifické komponenty každej energie bez toho, aby sa znížil výkon.

ELEKTROMOTOR

Spoľahlivý a výkonný 

Elektrifikácia elektromotory PEUGEOT ponúkajú nulové emisie, plynulú a tichú jazdu, ako aj kvalitné jazdné vlastnosti.

 

Elektromotor  ponúka maximálny výkon 100 kW / 136 k a krútiaci moment 260 Nm s okamžitým nástupom  pre optimálne potešenie z jazdy.

 

Elektromotor pozostáva z:

  • Meniča, ktorý transformuje jednosmerný prúd na striedavý prúd.
  • Prevodovky s jedným prevodovým stupňom, ktorá nahrádza prevodovku na klasických vozidlách so spaľovacím motorom.

VÝKONNÁ BATÉRIA

Vysokonapäťová lítium-iónová batéria (400 V) je palubné zariadenie na uskladnenie elektrickej energie. Je umiestnená pod podlahou, čo šetrí priestor na palube a objem kufra. Batéria má kapacitu 50 kWh 75 kWh batéria dostupná aj v PEUGEOT e-Traveller v závislosti od verzie  a maximálny výkon 100 kW pre dojazd až 340 km WLTP pre PEUGEOT e-208. Uvedené hodnoty dojazdu a spotreby energie sú v súlade s testovacím postupom WLTP, na základe ktorého boli nové vozidlá schválené od 1. septembra 2018. Môžu sa líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania a rôznych faktorov, ako sú: rýchlosť, tepelný komfort vo vozidle, štýl jazdy a vonkajšia teplota. Čas nabíjania závisí od výkonu nabíjačky vo vozidle, nabíjacieho kábla a typu a výkonu použitej nabíjacej stanice. Ďalšie informácie získate na predajnom mieste.  

Vďaka tepelnej regulácii pomocou cirkulácie kvapaliny a tepelného čerpadla je možné veľmi rýchle nabíjanie vozidla, optimalizovaná úroveň dojazdu a zvýšená životnosť batérie.

 

Pre váš pokoj za volantom je na batériu poskytovaná záruka 8 rokov alebo 160 000 km pri zachovaní 70 % kapacity nabitia.

Zákazníci so servisnou zmluvou môžu mať po každom pravidelnom servise vozidla k dispozícii certifikát potvrdzujúci úroveň výkonu nabíjania batérie. Pri ďalšom predaji vozidla bude tento certifikát pre nového majiteľa zárukou výkonu batérie.  

EFEKTÍVNE JAZDNÉ VLASTNOSTI

100% elektrickýREKUPERAČNÉ BRZDENIE

Aktiváciou režimu " Brzdenie" sa zintenzívni brzdenie motorom, aby sa maximalizovalo nabíjanie batérie počas spomaľovania.

3 JAZDNÉ REŽIMY

 

  • Šport: priorita výkonu a emócii.
  • Normal: na každodenné používanie a maximálne pohodlie.
  • Eco: optimalizácia výdrže batérie.
Dozvedieť sa viac o svete elektrifikovaných vozidiel