ZOBRAZIŤ OBSAH
Motory Peugeot

Motory Peugeot EAT8 s automatickou prevodovkou, puretech a bluehdi

Ochrana životného prostredia je pre PEUGEOT pri vývoji automobilov zásadnou otázkou. Tento záväzok by sa však nemal odrážať na potešení, ktoré vodič pri šoférovaní vozidla zažíva. Inžinieri a konštruktéri preto navrhli a zostrojili radu vhodných riešení pre motory Peugeot EAT8.

Motory PureTech

Trojvalcové motory PureTech sú ukážkou dokonalej efektivity a špičkových technológií. V rokoch 2015, 2016, 2017 a 2018 získali vo svojej výkonovej kategórii ocenenie Motor roka a v súčasnosti ich nájdeme vo viacerých modeloch značky PEUGEOT, od modelu 208 až po SUV 5008.

 

 

Motory BlueHDi

PEUGEOT, konštruktér najúčinnejšieho systému na zníženie emisií škodlivín, opäť dokazuje, že z pohľadu ochrany životného prostredia sa radí medzi svetovú špičku. BlueHDi je označenie pre dieselové motory Euro 6 z dielne značky Peugeot, ktoré okrem vynikajúcich výkonov vykazujú aj mimoriadne nízke emisie škodlivín.

Automatická prevodovka EAT6

Automatická šesťstupňová prevodovka EAT6 Efficient Automatic Transmission 6 ponúka optimálnu spotrebu paliva a jedinečné zážitky pri šoférovaní vozidla. Bola navrhnutá s cieľom znížiť zásadným spôsobom emisie CO2 a súčasne ponúknuť vodičovi užívateľský komfort tej najvyššej úrovne.

Automatická prevodovka EAT8

Nová osemstupňová automatická prevodovka Peugeot dosahuje 7% úsporu v spotrebe paliva. Tento vynikajúci výsledok bol dosiahnutý najmä vďaka rozšíreniu funkčného intervalu systému Stop & Start, ktorý je aktívny  už pri rýchlostiach nižších ako 20 km/h a zavedeniu 8 prevodových stupňov. Naviac má prevodovka EAT8 nižšiu hmotnosť a kompaktnejšie rozmery.

STOP & START

Funkcia Stop & Start zvyšuje ekologickú účinnosť benzínových a dieselových motorov.

Funkcia Stop & Start je prispôsobená jazde v mestskej premávke. Akonáhle vozidlo zastaví na červenú, v kolóne alebo na značke Stop, motor sa automaticky vypne. Znovu sa bez oneskorenia a vibrácií naštartuje, akonáhle chce vodič pokračovať v jazde.

Táto technológia prináša rad výhod: nižšiu spotrebu paliva (v hustej mestskej prevádzke dochádza v porovnaní s bežným vozidlom k zníženiu až o 15%), zníženie emisií CO2 (nulové emisie pri vypnutí motora) a po zastavení vozidlo nevydáva žiadny hluk.

Systém Stop & Start je možné kedykoľvek vypnúť a prispôsobiť sa tak rôznym podmienkam prevádzky a používania vozidla.

PLATFORMA EMP2

Modulárna Platforma spĺňa špecifické požiadavky jednotlivých siluet: znížený podvozok, nápravové prvky, motory a prevodovky, elektrické a elektronické koncepcie. platforma EMP2 Efficient Modular Platform 2 je jadrom koncepcie vývoja a výroby nových modelov skupiny PSA strednej a vyššej triedy. Medzi jej hlavné výhody patrí:

 • Modulárna architektúra, ktorá v nadväznosti na dopyt na trhu umožňuje ponúknuť rôzne karosárske varianty (verzia hatchback, sedan, kombi, monospace, SUV, kabriolet alebo kupé)
 • Jedna platforma pre širokú ponuku motorov a prevodoviek (3 alebo 4-valcové motory, hybridný pohon, 4x4, ...)
 • Výsledkom použitia odľahčených inovatívnych materiálov (oceľ, kompozitné materiály, hliníkové spoje) a špičkových výrobných procesov (lisovanie za tepla a laserové zváranie) je nižšia hmotnosť vozidiel a zníženie emisií CO2 a súčasne zlepšenie pevnosti, bezpečnosti a potešenia pri riadení
 • Inovatívne technológie zlepšujú komfort riadenia, ovládateľnosť, jazdný komfort v interiéri a bezpečnosť (kompozitná podlaha, pneumatiky s nízkym odporom pri jazde, ...)
 • Väčšia voľnosť pri návrhu dizajnu vozidla (veľké kolesá, variabilný rázvor, nízka kapota a pozícia pri riadení, ...) pri všetkých karosárskych variantoch (SUV, hatchback, ...)

Prvýkrát bola platforma EMP2 uvedená v roku 2013 spolu s novým modelom Peugeot 308. Od tej doby sa stala základom pre nové modely SUV 3008 a 5008, nový Traveller, Expert, Rifer a Partner a naposledy bola použitá pri modeli 508.

ELEKTRICKÝ

PEUGEOT je jedinou značkou na svete, ktorá uvádza na trh globálnu ponuku udržateľnej mobility:

 

 • Mestský automobil PEUGEOT e-208
 • The PEUGEOT e-2008 SUV
 • E-Rifter ludospace
 • Dodávka e-Expert
 • Kombinovaný priestor e-Traveller
 • Elektrický skúter Peugeot e-LUDIX
 • Sortiment bicyklov s elektrickým pohonom pre všetky použitia (mestské, cestné alebo terénne) vrátane modelov eC01, eLCO1, eT01, eM01, eM02 a eM03.

HYBRIDNÝ

Peugeot, hlavný hráč v každej technologickej revolúcii, pokojne pristupuje k energetickej transformácii s presvedčením: technológia, ktorá je stále v službách automobilového potešenia.

 

Plug-in hybridná technológia kombinuje dva zdroje energie, aby sa dostala okolo: kombinuje elektrický pohon s batériou, ktorú je možné nabíjať, a benzínový spaľovací motor.

 

Potom profitujete zo 100% elektrického pohonu (až 59 km dosahu WLTP), na krátke cesty a spaľovacieho motora na dlhé cesty.

Vodíkový

Vodík v sérii v spoločnosti PEUGEOT.

Spoločnosť PEUGEOT, ktorá ešte viac posúva svoj dopyt po drastickom znižovaní miestnych emisií svojich vozidiel, sa stáva jedným z prvých výrobcov, ktorí od roku 2021 ponúkajú v sérii aj v segmente kompaktných úžitkových dodávok, okrem svojich tepelných a batériových elektrických modelov, elektrickej verzie poháňanej vodíkovým palivovým článkom.

 

Elektrická verzia s vodíkovými palivovými článkami potvrdzuje rýchle nasadenie elektrifikovanej ponuky radu Peugeot Expert.

RECYKLÁCIA BATÉRIÍ

V súlade so záväzkom obmedziť na minimum ekologickú záťaž vozidiel pri ich vyradení z prevádzky uzavrela Skupina PSA spoluprácu so spoločnosťou SNAMi, najväčšiou európskou spoločnosťou zaoberajúcou sa zberom a recykláciou akumulátorov pre pohon vozidiel. Zmluva podpísaná na konci roka 2015 nadviazala na partnerstvo so spoločnosťou SNAM Spoločnosť na úpravu kovov, ktoré sa datuje od roku 2012. Zmluva garantuje kvalitný zber a recykláciu batérií z elektrických a hybridných vozidiel Skupiny PSA pri ich vyradení z prevádzky v celej obchodnej sieti a vo výrobných závodoch na území Európy.

SNAM dosahuje 70% účinnosť pri recyklácii hmoty z Li-ion batérií elektrických vozidiel a 84% účinnosť pri batériach Ni-MH z hybridných vozidiel. Uvedené hodnoty ďaleko prevyšujú požadovanú európsku normu, ktorá pre recykláciu hmoty z batérií stanovuje 50% hranicu.

SPOTREBA PRI POUŽÍVANÍ

S cieľom ponúknuť svojim zákazníkom lepšie informácie ponúka Groupe PSA prístup k nezávislému a certifikovanému meraniu spotreby v reálnom použití.