ZOBRAZIŤ OBSAH
Úspora pri používaní

Aké úspory môžem dosiahnuť s elektromobilom?

Pri výbere elektromobilu vám zvyčajne ako prvá vec napadne ekologická jazda s nulovými emisiami, ale to ani z ďaleka nie je jediný benefit. Môžte získať aj finančné výhody. 

 

Rovnaký model, rovnaká karoséria, dva motory: elektrický/hybridný alebo spaľovací.

Ktorý z nich vám ušetrí najviac peňazí? 

e-208 VS 208

S e-208 ušetríte 924 €/rok

v porovnaní so spaľovacou verziou

 
POROVNAŤ
e-2008 VS 2008

S e-2008 ušetríte 1 728 €/rok

v porovnaní so spaľovacou verziou

 
POROVNAŤ
3008 HYBRID VS 3008

S  3008 Hybrid ušetríte 972 €/rok

v porovnaní so spaľovacou verziou

 
POROVNAŤ
Dlhodobé úspory 
Elektromobily sú drahšie, ale majú nižšie náklady na údržbu. Tieto vozidlá majú menej opotrebiteľných dielov a v súčasnosti sa na ne vzťahujú nižšie náklady pri registrácii. Vo väčšine krajín môže byť predajná cena elektrického vozidla vyššia ako cena benzínového alebo naftového vozidla - v závislosti od miestnych právnych predpisov alebo vládnych dotácií. Celkové náklady na vlastníctvo elektrického vozidla sú vo všeobecnosti nižšie ako náklady na vlastníctvo spaľovacieho vozidla. 
HOSPODÁRNEJŠIA  údržba
až o 40 % lacnejšieako vozidlo so spaľovacím motorom 
Štátne dotácie

Využite nové dotácie a rôzne výhody, na ktoré máte nárok pri kúpe elektrického vozidla100 % elektrické alebo hybridné prepínanie 

Zistite, na ktoré vozidlá Peugeot sa bonusy vzťahujú.

 

Celkové náklady na prevádzku (TCO)

Celkové náklady zohľadňujú celkové náklady na vozidlo, nielen mesačné lízingové splátky. 

Výpočet  zahŕňa faktory, ako sú finančné úspory pri kúpe (registrácia, štátne príspevky atď), úspory paliva a náklady na údržbu a prevádzku, ktoré sa v prípade elektrifikovaných vozidiel znižujú. Z dlhodobého hľadiska nie sú elektrifikované automobily drahšie ako spaľovacie vozidlá.

Odložené nabíjanie & úspory

E-remote control

Využite tarifu mimo špičky Časové intervaly závisia od vašej obce a dodávateľa elektriny. Ďalšie informácie získate od svojho dodávateľa. a naprogramujte si alebo spustite diaľkové nabíjanie vášho elektromobilu, sledujte pohodlne jeho priebeh nabíjania priamo z aplikácie MyPeugeot. Ak chcete byť pokojnejší, upozornenie budete mať hneď, ako sa batéria nabije alebo sa nabíjanie preruší.

Službu e-Remote control vám Peugeot poskytuje bezplatne a bez časového obmedzenia. 

Viac info tu.

Ak sa vaše vozidlo už nabíja  nebude mať vplyv na váš dojazd.  môžte si vo vašom interiéri prednastaviť požadovanú teplotu a zároveň si užívať optimálne pohodlie. Bez ohľadu na vonkajšiu teplotu spustite kúrenie alebo klimatizáciu v interiéri vozidlaelektrické alebo hybridné   z vášho smartfónu pomocou aplikácie MyPeugeot.

Máte tiež možnosť predvídať a plánovať  intervaly nabíjania prispôsobené vašim potrebám. 

Objavte viac.

Služba diaľkového ovládania je dostupná len v aplikácii MyPeugeot.

 

Službu si môžete aktivovať v ktorejkoľvek krajine, kde je dostupná. Po aktivácii sa môže používať v širokej geografickej oblasti.

Krajiny, na ktoré sa služba vzdialeného ovládania vzťahuje,  jej zemepisnú oblasť použitia nájdete tu.