ZOBRAZIŤ OBSAH
Peugeot Boxer 4x4 Koncept

PEUGEOT BOXER 4x4 KONCEPT, dobrodruh pripravený na akékoľvek dobrodružstvo.

S expresívnym štýlom a inovatívnymi materiálmi predstavuje PEUGEOT svoju intenzívnu a vzrušujúcu víziu vozidla pre voľný čas. 
Aj tento model, ktorý je dedičom modelu PEUGEOT RIFTER 4x4 KONCEPT, je určený na prieskum v akomkoľvek teréne.

PEUGEOT RIFTER 4x4 KONCEPT : iniciátor!

Dobrodruh, ktorý loví hviezdy

PEUGEOT RIFTER 4x4 KONCEPT: výstavný automobil, ktorý naháňa hviezdy a je iniciátorom vízie PEUGEOT o budúcnosti terénnych vozidiel, ktorý sa predstavil na autosalóne v Ženeve 2018.

OBNOVENIE KÓDOV

PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT, dobrodruh pripravený na každé dobrodružstvo.

Vďaka svojmu expresívnemu dizajnu a inovatívnym materiálom sa PEUGEOT BOXER na VDL 2019* mení na dobrodružný obytný automobil.

Prvou výzvou bolo vymaniť sa z tradičného sveta obytných vozidiel a ilustrovať víziu značky PEUGEOT o tomto type vozidla. Aby oživil segment zasvätený slobode, štýl sa hlási k dobrodružstvu bohatému na pocity.

 

Farba tela WANDERLUST GREEN umožňuje úplne sa ponoriť do prírody. Tento perleťový saténový odtieň umožňuje vozidlu splynúť s prírodou bez jej narušenia. Osviežujúce náznaky farby MINT miestami zvýrazňujú karosériu a šikmé nálepky vo farbe DARK CHROME, ktoré obklopujú a zdokonaľujú zadnú časť.
Nová maska chladiča je tvarovaná v aktuálnom štýle značky s jasnými mriežkami z oceľového plechu, zatiaľ čo spodná časť karosérie je robustnejšia a kopíruje prednú lištu a vrúbkované lemy blatníkov. Proporcie prednej časti sa menia do hĺbky s clonou čelného skla. Praktickosť zostáva zachovaná, prepracované sú aj prístupové plochy k čelnému sklu a motoru.
Dostať sa do bivaku v noci bude ako za denného svetla: nočný prieskum bude osvetľovať 8 modulov LED z modelu PEUGEOT 508, ktoré sú integrované priamo do karosérie nad čelným sklom.

REŠPEKTUJE ŽIVOTNÉ PROSTREDIE.

Je postavený na vozidle PEUGEOT BOXER L3 a jeho dĺžka 6 m je optimalizovaná tak, aby dobrodruhom ponúkol obytný priestor s rozlohou 10 m², ktorý je ideálne navrhnutý pre 2 alebo 3 osoby. Vybavené sú 4 samostatné zóny s kuchyňou a jedálňou, nočným priestorom, kúpeľňou a miestom pre vodiča. Početné úložné priestory vám umožnia prenášať všetko vybavenie potrebné na extrémne športy aj každodenný život!

 

PEUGEOT BOXER 4x4 KONCEPT sa zameriava na ekologickú účinnosť a udržateľnosť. Výber materiálov bol predmetom špeciálnej práce: stôl, pracovná doska a umývadlo sú vyrobené z prírodného bieleho minerálu ARAGONIT, ktorý spája tvrdosť prírodného kameňa s krásou keramiky, zatiaľ čo celá podlaha je vyrobená zo 100 % recyklovaných a 100 % recyklovateľných materiálov! Použité plasty tvoria z 85 % automobilové nádrže, z 10 % fľaše od mlieka a z 5 % rôzne biele plasty (napríklad fľaše od mydla). 50 kg recyklovaného plastu, z ktorého je podlaha vyrobená, ušetrí 75 kg CO2 v porovnaní so štandardnou plastovou podlahou.

Interiér je omladzujúcim zámotkom s upokojujúcimi svetlými tónmi, ktoré kontrastujú s exteriérom. Atmosféru zatepľuje drevené obloženie, zatiaľ čo čalúnenie a ozdoby sú špecifické pre tento koncept. Športová technická sieťovina sa nachádza vedľa GREY Alcantary®, ktorá bola prevzatá z nového čalúnenia modelov PEUGEOT e-208 GT, 508 HYBRID GT, 508 SW HYBRID GT a 3008 HYBRID4. Logá BOXER vo farbe MINT boli pridané technikou textilného transferu, ktorú používajú veľké textilné značky, a opasky tiež dostali nový vzhľad vo farbe MINT.

 

BÁDATEĽ

Aby mohol PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT s rešpektom skúmať prírodu, využíva najnovšie normy na kontrolu znečistenia s filtrom pevných častíc (FAP) a selektívnou katalytickou redukciou (SCR) a spĺňa najnovšie platné normy Euro 6.
 

PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT je oveľa viac ako len štylistický výraz. Musí byť rovnako pohodlné na štrku, blate a snehu ako na kamenistých cestách.

ZNÁSOBENIE DOBRODRUŽSTVA

Aby sa dobrodružstvu medze nekládli, je na strešný nosič, ktorý je vyrobený na mieru, aby sa zachovalo otváranie strešných okien, pripevnená kanoe z kanadského orecha vyrobená v štýle PEUGEOT BOXER 4x4 KONCEPT. Na mieru vyrobený bočný rebrík obopína podbeh kolies a zaručuje ľahký prístup k strešnému nosiču, pričom ponecháva prístup k bočnému vybaveniu.
Na záver sa predstaví horský bicykel PEUGEOT eM02 FS Powertube. Tento elektricky poháňaný horský bicykel je najnovšou generáciou bicyklov PEUGEOT eBikes. Kompaktná batéria je integrovaná priamo do rámu, štýl je plynulý a elegantný. Vďaka dvojitému odpruženiu je ideálnym spoločníkom na náročných trasách. Môže byť uložený v zadnej časti vozidla PEUGEOT BOXER 4x4 KONCEPT na špeciálnom nosiči závesu. Jeho farba MINT je zhodná s farebnými vložkami vozidla a jemne kontrastuje s matnými čiernymi dverami.

MOBILIZOVAŤ NAJLEPŠIE ODBORNÉ ZNALOSTI

Poslednou výzvou bolo obklopiť sa partnermi, ktorí sú lídrami vo svojich oblastiach, a navrhnúť im, aby mysleli mimo rámca.