ZOBRAZIŤ OBSAH
Peugeot E Legend Concept

PEUGEOT e-LEGEND Concept

V MENE AUTONÓMIE

Značka Peugeot nikdy nemala vo svojich génoch nudnosť. Pretože autonómnosť neznamená monotónnosť a pretože prechod na nový elektrický pohon nezmaže 120 rokov histórie automobilovej výroby. PEUGEOT prichádza s konceptom e-LEGEND.

 

Koncept PEUGEOT e-LEGEND nie je len oslavou najmodernejších technológií. Je to vízia značky PEUGEOT smerujúca k budúcnosti, ktoré túžime dosiahnuť. Autonómnosť a Elektrický pohon považujeme za synonymá jedinečných zážitkov. Nuda nikdy nebude súčasťou našej DNA.

SEBAVEDOMÉ GT

Tím PEUGEOT Style sa v priebehu celého projektu usiloval o vytvorenie vrcholného estetického a technologického zážitku, ktoré vás v tomto kompaktnom kupé úplne pohltí. Pragmatické proporcie a energické črty koncepčného vozidla PEUGEOT e-Legend moderným a pôsobivým spôsobom stelesňujú naše ambície.

HLBOKÝ ZMYSLOVÝ ZÁŽITOK

Naším hlavným cieľom bolo, aby sa posádka cítila vo vozidle príjemne, a to bez ohľadu na režim riadenia. K tomu napomáha luxusný a komfortný interiér, dokonalá ergonómia a špičková technologická výbava, aj využitie vysoko ušľachtilých materiálov.

UŠETRITE ČAS

Vylepšený systém Responsive i-Cockpit ponúka cestujúcim prostredie prispôsobené pre každý zo štyroch ponúkaných režimov riadenia. V súčasnom svete, kde na naše zmysly neustále útočia najrôznejšie podnety a zo všetkých strán prichádzajú informácie, je jednou z najcennejších vecí mať čas pre seba, pre odpočinok, relaxáciu a upokojenie. Autonómne riadenie vám pomôže tieto vzácne chvíle nájsť a zažiť pri riadení vozidla úplne novú skúsenosť.

ŠTYRI REŽIMY RIADENIA

V závislosti od typu cestnej premávky alebo typu jazdy vodiča ponúka PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT štyri jazdné režimy.
V autonómnom režime dôjde k úprave usporiadania interiéru koncepčného vozidla PEUGEOT e-LEGEND. Vďaka elektronickej technológii riadenia ( "by wire") sa volant zatiahne pod zvukový panel a uvoľní sa priestor pre 49palcový displej, predné sedadlá sa naklonia, bočné lakťovej opierky sa automaticky roztiahnu a uvoľní sa veľký úložný priestor a miesto pre indukčné nabíjanie telefónov. Hlavné ovládače zostanú dostupné cez stredovú konzolu zabudovanú v sedadle vodiča.

Posádka sa tak môže venovať svojej obľúbenej zábave, na zakrivenom centrálnom displeji alebo na displejoch zabudovaných do slnečných clôn si môže zahrať videohru alebo sledovať film.

100% ELECTRICKÝ POHON

Koncepčné vozidlo PEUGEOT e-LEGEND Concept napĺňa víziu značky o prechode na nové zdroje energie a je poháňaný 100% elektrickým motorom. S pomocou 100 KWh batérií dosahuje motor krútiaci moment 800 Nm a výkon 340 Kw prenášaný na všetky štyri kolesá. Vďaka tomuto úctyhodnému výkonu dokáže vozidlo zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej ako 4 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 220 km/h. Dojazd vozidla je 600 km podľa protokolu WLTP, z toho dojazd 500 km je možné zaistiť 25minutovým rýchlym dobitím. Koncepčné vozidlo PEUGEOT e-LEGEND podporuje myšlienku nulového technologického obmedzenia a ponúka indukčné nabíjanie.

DOKONALÝ ZVUK A KONEKTIVITA

Koncept PEUGEOT e-LEGEND ponúka v spolupráci so spoločnosťou SoundHound Inc.®, lídrom v oblasti technológií umelej inteligencie, hlasom ovládaného osobného asistenta, ktorý je upravený pre autonómne riadenie.

Vodič môže jedinou vetou zmeniť režim riadenia vozidla, pustiť svoj obľúbený zoznam skladieb alebo otvoriť či zatvoriť elektricky ovládané dvere vozidla. Systém hovorí digitalizovaným hlasom Gillesa Vidala (šéfdizajnér značky Peugeot) v 17 jazykoch! Verzia prispôsobená našim sériovým autám bude u výrobkov značky PEUGEOT k dispozícii do dvoch rokov.

 

PEUGEOT a FOCAL spoločne vyvinuli spôsob reprodukcie zvuku, ktorý spája požiadavky na dokonalú kvalitu počúvania a inovatívne technológie a poslucháčom prináša neopakovateľný hudobný zážitok.
Akustická architektúra FOCAL® zaisťuje bez ohľadu na zdroj optimálne rozptýlenie zvuku. Systém zabudovaný do koncepčného vozidla PEUGEOT e-LEGEND je ukážkou ozvučenia interiéru budúcnosti a navyše ponúka dve úplne nové zvukové funkcie:
"Mapping", tá napríklad umožňuje posielať pokyny navigácie iba vodičovi, zatiaľ čo ostatní cestujúci môžu počúvať hudbu.
"Zoning" umožňujúca úplnú individualizáciu obsahu, vďaka ktorému je každý člen posádky vo svojom zvukovom prostredí a vzájomne sa nerušia.

ZMYSELNÝ A ATLETICKÝ

PEUGEOT dokazuje, že hyper-technologické vozidlo môže byť aj neodolateľne príťažlivé.

Voľba siluety kupé spolu s využitím moderných prvkov a pragmatických proporcií je prísľubom intenzívneho zážitku z jazdy. Použitie nových elektrických platforiem odstraňuje technické obmedzenia súvisiace so spaľovacím motorom a dizajnérom otvára nové a oveľa širšie kreatívne možnosti.

Koncepčné vozidlo PEUGEOT e-LEGEND nadväzuje na dedičstvo značky a hlavné dizajnové črty vozidla 504 Coupé predstavuje v novom svetle: ľahká, atletická silueta s výraznými ostrými rysmi a veľkoryso presklená kabína zvažujúca sa k zadnej časti vozidla.

 

Pri pohľade spredu je vozidlo ľahko identifikovateľné vďaka svetelnému podpisu dvoch dvojitých modulov, ktoré pripomínajú 4 svetlomety vozidla 504 Coupé.

Pod svetlometmi je situovaná technická zóna so všetkými funkciami asistenčných systémov riadenia. Celá predná maska ​​vsadená do predných blatníkov odkazuje na skoršie pochrómované nerezové nárazníky. Čiernym hliníkovým nosníkom je rozdelená na dve časti.

 

 

Vzadu sa objavuje typický, technologicky dokonalý vizuálny podpis modelového radu Peugeot s tromi pazúrmi.
Tretie multilamelové brzdové svetlo je umiestnené v hornej časti zadného okna a zaberá celú jeho šírku.

 

Pri pohľade zboku upúta najmä predĺženie technickej platformy v spodnej časti a veľká presklená plocha inšpirovaná pomerom plechových a presklených častí u vozidla PEUGEOT 504 Coupé. Tieto veľké presklené plochy zaplavujú interiér koncepčného vozidla PEUGEOT e-LEGEND príjemným svetlom. Oblúky kolies sú vytvarované smerom do karosérie, vpredu sú do podbehov zasadené prieduchy vzduchu. Celok je zvýraznený kovovým oblúkom, ktorý kopíruje bočné okná a ozvláštňuje zapustené zadné fazetové okno. Všetko podtrhuje kovový oblúk kopírujúci bočné okná a ozvláštňujúci zadné zapustené fazetové okno. Na displeji viditeľnom zvonku pod zadným oknom sa pred odchodom objaví osobný uvítací pozdrav a úroveň nabitia batérie. Okoloidúcim sa zobrazuje upozornenie, že auto je v autonómnom režime. Dotykové ovládanie dverí je dômyselne ukryté v bočnom zadnom okienku.

Podlhovastá karoséria je vyvedená v šedom odtieni s jemným tónom "champagne". Farba sa podľa vonkajšieho osvetlenia mení od chrómovej odrážajúcej okolité prostredie až po odtieň lešteného bronzu.

Použitý postup je podobný tomu, ktorý sa používa u fľaštičiek luxusných parfumov.

 

 

Devätnásťpalcové kolesá z ľahkých zliatin sú vybavené pneumatikami Michelin® sériových rozmerov.

INTERIÉR

S cieľom ponúknuť elegantný a svetlý interiér zvolili dizajnéri teplé materiály, ktoré vyvažujú studený digitálny materiál. 

Zamat sa vracia! Hodvábny zamat, vybraný v najušľachtilejšom vyhotovení pre svoj hodvábny a veľmi príjemný pocit, je šikovne zmiešaný s moderným technickým úpletom, ktorý ponúka väčšiu voľnosť pri šití. Tento materiál je tkaný digitálne a špeciálne pre PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT z lesklej nite pripomínajúcej farbu zamatu. Tento materiál sa nachádza v PEUGEOT 3008 alebo 5008.

Horné časti a dvere sú vyrobené z paldao dreva od nášho partnera HERVET MANUFACTURIER®. Z obnoviteľných lesov toto exotické drevo silne pripomína nábytok zo 60. rokov, potom v palisandre alebo ebenu. Tmavé žily tejto esencie vyzdvihujú tyrkysovo modrú prítomnú na sedadlách a podlahe. Táto moderná interpretácia dreva pripomína prístrojové dosky povrchových úprav GT modelov PEUGEOT 3008, 5008 a 508.

ÚTULNÝ INTERIÉR

Digitálna interpretácia skutočných materiálov bola v dvoch hlavných motívoch použitá v priestore celého interiéru: sieť vlákien, ktoré budia dojem, že sú utkané z bronzu, a sieť napodobňujúca drevo používajúca ebenisty. Sieť sa zobrazuje na 16 displejoch rôznych veľkostí, napríklad na zakrivenom 49 "displeji pod lištou pred posádkou, na 29" displejoch vo dverách alebo na 12 "displejoch umiestnených v slnečných clonách. Digitálne materiály do kabíny dokonale zapadajú. Stredová konzola poskytuje prístup k hlavným ovládacím prvkom riadenia pomocou otočného ovládača a šesťpalcového dotykového displeja. Vľavo od volantu je umiestnená lišta s digitálnymi prepínačmi zložená z kontextových ovládačov nastaviteľných v závislosti od režimu jazdy.

 

 

Dizajn sedadiel v tvare písmena H a vertikálne polstrovanie sa inšpirovali prevedením interiéru vozidla PEUGEOT 504 Coupé. Vďaka použitiu peny s tvarovou pamäťou vzniká efekt "comfort fit", teda kombinácia pohodliaa pri zachovaní stimulujúcej polohy pri riadení. Opierky hlavy majú otvor uprostred, možno ich nastaviť alebo úplne zasunúť do sedadla.
Peugeot Responsive i-COCKLPIT® využíva systém Peugeot i-Cockpit®, ktorý sa stal charakteristickým prvkom vozidiel značky Peugeot. Tvoria ho predovšetkým vyvýšený prístrojový panel s troma budíkmi a ultrakompaktný volant.