ZOBRAZIŤ OBSAH
PROJEKT 408 SPHERE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Unikátny projekt the Sphere

Zistite, ako sme otestovali novú 408-ku

THE SPHERE - GUĽA

KAŹDÝ DETAIL Z KAŽDÉHO UHLA

Unikátny projekt „The Sphere“ je skutočne nečakaný zážitok, ktorý sme vytvorili, aby sme predviedli neočakávaný dizajn nového 408 zo všetkých uhlov. Čo je hore? Čo je dole? Ako sa môže nová 408 otáčať hore nohami alebo krútiť, aby sa pohybovala takým neočakávaným spôsobom? Táto inštalácia vzdorujúca gravitácii bola odpoveďou. Nečakaný displej, ktorý je rovnako lákavý a nečakaný ako auto samotné.

PRÍŤAŽLIVÝ NOVÝ PEUGEOT 408

Nápadný pôvab a neočakávaný dizajn nového PEUGEOT 408 sa vyznačuje dynamickým postojom fastbacku.

Vďaka modernej elegancii vyniká na cestách. So zvýšenou svetlou výškou, ale zníženou výškou, jeho športový dizajn a plynulé línie zdôrazňujú aerodynamické a estetické kvality z každého uhla.

DIZAJN

Neočakávaná krása nového 408, ktorá spája siluetu fastbacku s vysokou jazdnou pozíciou a nízkym postojom, je lákavá z každého uhla. Jeho športový dizajn a plynulé línie zdôrazňujú jeho aerodynamické a estetické kvality. 

NOVÝ PEUGEOT i-Cockpit® 3D

Nový PEUGEOT i-Cockpit® 3D vás pozýva do 100 % digitálneho sveta. Model 408 je vybavený 10-palcovým dotykovým displejom, konfigurovateľným digitálnym head-up displejom a kompaktným volantom s integrovanými ovládacími prvkami. 

TECHNOLÓGIA PLUG-IN HYBRID

Hybrid alebo benzín? 408 Plug-In Hybrid sa môže úplne nabiť za 1 hodinu 55 minút cez Wall Box s kapacitou 7,4 kWh s voliteľnou nabíjačkou. Alebo za 3 hodiny 40 minút zo štandardnej nabíjačky alebo Wall boxu. 

AKO SA TO SPRAVILO

Ako pozastavíte gravitáciu a otočíte auto plnej veľkosti do ľubovoľného uhla? Nebolo to ľahké. Pozrite sa, ako sa náš talentovaný tím inžinierov, technikov a dizajnérov spojil, aby prekonali nečakané výzvy a vytvorili „The Sphere“. Skutočne krásny objekt, ktorý zavesí novú 408-ku, ako keby bola v beztiažovom stave, a otáča celým autom, takže ho možno oceniť z každého uhla.

KONCEPT

Chceli sme ukázať pôvab nového PEUGEOT 408 z každého uhla pohľadu. Aby sme to dosiahli, potrebovali sme vzdorovať gravitácii a vytvoriť displej, ktorý dokáže bez námahy otočiť nový 408 do akejkoľvek polohy a umožní vám prezerať si jeho dizajn z každého uhla. A samozrejme, muselo to byť rovnako lákavé a nečakané ako auto samotné. Tak sme navrhli „The Sphere“.
KROK 1: 3D MODELLING
Náš tím začal so sériou 3D modelov, aby vizualizoval myšlienku a otestoval, že dokáže udržať celé telo nového 408 v akomkoľvek uhle. Potom vytvoril sériu malých modelov na zdokonalenie dizajnu.

KROK 2: PRODUKCIA

Keď sa forma stretne s funkciou neočakávaným spôsobom, môže získať neočakávané výsledky. Konštrukcia „The Sphere“ a jej fungovanie po fyzickej aj estetickej stránke si vyžadovala inovatívne myslenie a neočakávané riešenia.
KROK 3 : INŠTALÁCIA
Krásny objekt potrebuje rovnako krásne prostredie a práve tým je Louvre-Lens. Pozrite sa, ako je potrebné naplánovať inštaláciu „The Sphere“ na tomto špeciálnom mieste z každého uhla.
ŠTRUKTÚRA
Celá konštrukcia je vyrobená z vysoko pevnej ocele a povrchovo upravená ochranným strieborným epoxidom. Priehľadná bublina/guľa je vyrobená z flexibilného PVC, čo umožňuje použitie diskrétnych vzduchových dúchadiel na udržanie bubliny nafúknutej, pričom je sotva viditeľná. 
TECHNIKA
Dve veľké obruče (priemer 5,1 m) sa dajú do pohybu vďaka systému pohonu 4 kolies poháňaného 3500 wattovými elektromotormi. Väčšina výkonu sa využíva na ovládanie rotácie gule a udržiavanie jej ťažiska, keď sa harmonicky otáča rovnomerným tempom. 
TÍM
Talentovaný tím umelcov, inžinierov a technikov zo Superbien v Paríži sa chopil myšlienky „The Sphere“ a premenil na úchvatnú realitu, ktorá akoby vzdorovala gravitácii. Tento tím sa špecializuje na vytváranie krásnych, neočakávaných a jedinečných inštalácií. 

UNIKÁTNE MIESTO

Louvre-Lens je pozoruhodne krásne miesto s ultramodernou estetikou. Jeho elegantné usporiadanie zakriveného skla a hliníkových fasád stelesňuje modernú krásu, ktorá pokračuje vo veľkoleposti parížskeho originálu. Neočakávaný dizajn a úchvatná príťažlivosť z neho urobili ideálne miesto na predstavenie nového PEUGEOT 408.