Nový Peugeot 301

Nový Peugeot 301

301_TS

NOVÝ PEUGEOT 301

Peugeot 301 bol prvým vozidlom značky Peugeot špeciálne vyvinutým pre trh sedanov segmentu B. Cieli na klientelu rôznych medzinárodných trhov, ktorá hľadá kvalitný sedan reprezentatívneho vzhľadu. Od uvedenia na trh (v roku 2012) bolo po celom svete vyrobených cez 360 000 kusov.

 Najnovšie štylistické kódy značky elegantne tvarujú karosériu tohto  sedanu. Na zvislej mriežke chladiča je v hornej časti umiestnený názov značky a znak leva je v strede. Svetlomety sú vyhotovené z troch materiálov a sú vsadené do karosérie, zatiaľ čo v zadných svetlách sú tri opalínové „pazúry“.

 Vodič a jeho štyria spolucestujúci sa usadia v pohodlnom a kvalitnom interiéri vozidla.

Kufor má objem 640 litrov a patrí tak medzi kufre s najväčším objemom. Kufor zodpovedá 506 dm3 (VDA 210), pohybom ruky sa sklopia operadlá sedadiel v zadnom rade (delené na 1/3 a 2/3) a kufor sa zväčší na 1 332 dm3 (VDA 214).

 Exkluzívna výbava v PEUGEOT 301 spôsobí revolúciu v segmente:

  • 7'' širokouhlý dotykový kapacitný displej,
  • triple play konektivita Mirror Screen (MirrorLink®, Android Auto®, Apple CarplayTM),
  • 3D navigácia TomTom,
  • cúvacia kamera. 

 Bezpečnostné prvky sú na vysokej úrovni s kompletným vybavením:

ABS, ESP, AFU - podpora brzdenia v núdzi a detekcia podhustenia pneumatík DSG.

Cestujúci sú chránení prednými a bočnými airbagmi, pripútaní sú troj-bodovými bezpečnostnými pásmi. Pre bezpečnosť detí sú zadné sedadlá vybavené úchytmi IsoFix.

 Dynamické správanie je na vysokej úrovni, s vynikajúcim kompromisom medzi pohodlím a držaním na ceste za akýchkoľvek podmienok jazdy. Rovnako ako ostatné modely značky, aj PEUGEOT 301 ťaží z know-how dizajnérskych tímov.

 Motory Euro 6 poslednej generácie poskytujú nízku spotrebu a potešenie z  jazdy zároveň. Ponuka benzínových motorov pozostáva z motorov 1,2 L PureTech 82 a 1.6 L VTi 115. Tento posledný môže byť spojený so 6-stupňovou automatickou prevodovkou EAT6. Ponuka dieselových motorov zahŕňa motor 1.6 L BlueHDi 100, ktorý dosahuje rekordne nízke emisie.

 Nový PEUGEOT 301 je vyrobený tak, aby bol odolný voči času, ako aj voči náročným podmienkam používania. Medzi špecifické prvky tejto koncepcie patria podvozok, utesnenie a spojovacie materiály.