NOVÝ PEUGEOT e-TRAVELLER

NOVÝ PEUGEOT e-TRAVELLER

CESTOVANIE NOVEJ GENERÁCIE

Predaj nového modelu PEUGEOT e-TRAVELLER  sa v Európe spustí od druhej polovice roka 2020

 a vyrábať sa bude vo Francúzsku neďaleko mesta Valenciennes.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER, dokonalý partner  služobných aj súkromných ciest, je teraz dostupný aj s plne elektrickým pohonom.

•  2 úrovne dojazdu až do vzdialenosti 330 km podľa režimu WLTP,

•  2 kapacity batérie (50 kWh alebo 75 kWh),

•  3 dĺžky (Compact, Standard a Long),

•  celková výška obmedzená na 1,90 m,

•  až do 9 sedadiel.

PEUGEOT e-TTRAVELLER je dostupný s viacerými usporiadaniami sedadiel podľa druhu prevážaných osôb, má elegantný vzhľad bez kompromisov vo výkone a dokáže sa dostať aj do centier miest, kde platia dopravné obmedzenia. Najnáročnejšie požiadavky spĺňa aj vďaka technologicky vyspelému a špičkovému interiéru.

Výbava a variabilita, Nová generácia variability priestoru:

PEUGEOT e-TRAVELLER sa dodáva v dvoch rôznych prevedeniach, aby vyhovel požiadavkám trhu
a očakávaniam, ktoré majú nielen  dopravné spoločnosti ale aj  individuálni zákazníci a  sú spojené s dopravou osôb aj s voľným časom:

Kyvadlová doprava:

Pre podnikateľov a špecialistov v doprave osôb (Taxi, Zmluvná doprava, Hotel, Letiská...) vo verziách Business (5 až 9 sedadiel) a Business VIP (6 až 7 sedadiel).

Špičkové uvítanie pasažierov jednoduchým nastupovaním na palubu vďaka bezdotykovým a elektronicky ovládaným veľkým posuvným dverám na pravej aj ľavej strane vozidla. O dostatok súkromia sa starajú tónované (70 % zatmavenie) a extra-tónované (90 % zatmavenie) bočné okná.

V závislosti od verzie majú zadní pasažieri v druhom a treťom rade buď samostatné posuvné kožené sedadlá s lakťovými opierkami alebo posuvné lavice delené v pomere 2/3 : 1/3. Na ovládanie sklápania sedadiel v druhom rade slúži jednoduchý pohyb, čo uľahčuje prístup do tretieho radu sedadiel.

Verzia VIP ponúka kancelárske sedenie so 4 samostatnými sedadlami otočenými oproti sebe alebo 5 sedadiel, trojzónovú klimatizáciu s jemným prúdením a zatmavené strešné okno, ktoré zvyšuje komfort pasažierov.

Priestranné kombi.

Pre individuálnych zákazníkov sú pripravené verzie Active a Allure s 5 až 8 sedadlami. Priestranné kombi Combispace dokáže splniť rôzne potreby rodín ako aj dovolenkárov a športových nadšencov.

Ponúka viacero druhov usporiadania sedadiel, ktoré sa dajú posúvať a vyberať. Táto flexibilita umožňuje vyťažiť z vnútorného priestoru maximum a užívať si komfort jazdy. Deti potešia letecké obrazovky v druhom rade a ochrana pred slnkom vďaka zabudovaným roletkám.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER ponúka jednoduchý prístup a vďaka svojej obratnosti sa rýchlo prispôsobí nárokom a požiadavkám každodenného života. Vďaka systému Grip Control môže vyraziť aj mimo spevnených ciest, jeho pohonný agregát sa tak dokáže prispôsobiť akémukoľvek druhu povrchov. Vodič si na stredovej konzole môže vybrať aktuálne požadovaný systém pohonu, ktorý práve potrebuje (Sneh, All-Travel, Piesok, ESP off).

Rovnako ako vo verzii pre kyvadlovú dopravu sa vďaka samostatne vyklápaciemu zadnému oknu dá jednoducho dostať k batožine. Ide o veľmi dobre využiteľné riešenie zvlášť v stiesnených priestoroch, kde sa nedá otvoriť celá zadná časť.

S veľkým vnútorným priestorom poskytuje mimoriadne praktického spoločníka pre každodenný transport, komfort a ľahko udržiavateľný interiér. Verzia PEUGEOT e-TRAVELLER Combi je ideálna pre občianske združenia, športové kluby či na prevoz zamestnancov medzi prevádzkami. Ponúka sa s 2 až 9 sedadlami a nevypúšťa žiadne emisie.

Vnútorný priestor a komfort, Komfort novej generácie.

Pre ešte vyššiu flexibilitu sa nový PEUGEOT e-TRAVELLER dodáva v troch dĺžkach:

§Compact (4,60 m),
§Standard (4,95 m)
§Long (5,30 m)
Treba poznamenať, že výška je obmedzená na 1,90 m, čo zaručuje prístup do väčšiny parkovacích garáží.

Verzia Compact (4,60 m) je vo svojom segmente výnimočná a dokáže odviezť až 9 osôb. Najmä v mestskom prostredí vyniká kompaktnými rozmermi a ovládateľnosťou, polomerom otáčania medzi obrubníkmi s hodnotou 11,30 m a vynikajúcimi vlastnosťami v úzkych uličkách a v preplnených centrách miest. Elektrický pohon zaručuje voľnosť aj v prípade dopravných obmedzení. Spoločnými prvkami všetkých verzií sú komfort a veľký vnútorný priestor dostupný pre všetkých pasažierov bez ohľadu na to či sedia vpredu, v druhom alebo v treťom rade sedadiel.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER ponúka maximum priestoru pre pasažierov a odvezie až do 9 osôb, 1 500 litrov batožiny, alebo 5 osôb a 3 000 litrov prípadne až do 4 900 litrov batožiny. A to vďaka vyberateľným sedadlám  v druhom a v treťom rade.

V interiéri sa nachádza umne rozmiestnených viacero otvorených a uzatvorených odkladacích priestorov, ktoré poskytujú celkový odkladací objem s hodnotou až do 74 litrov.

Potešenie z jazdy, cestovateľské vozidlo PEUGEOT novej generácie:

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER spája kompaktné vonkajšie rozmery s maximálnymi prepravnými možnosťami. Batérie na nachádzajú pod podlahou a v porovnaní s verziami so spaľovacími motormi nemajú vplyv na objem ložného priestoru ani na počet sedadiel.

Toto umiestnenie zlepšuje tuhosť, zaručuje potešenie z jazdy a ovládateľnosť a to vďaka optimálnemu rozloženiu hmotnosti medzi nápravy. Dokonale sa tomu prispôsobil aj komfort pruženia s upravenými tlmičmi aj pružinami, ktoré zabezpečujú najlepšie možné výkony pri jazde s prázdnym aj naloženým vozidlom.

Schopnosť ťahať príves zostala, pričom vozidlo môže ťahať príves s hmotnosťou do 1 000 kg.

TCO (Total Cost of ownership alebo celkové náklady na užívanie) zaujímajú najmä podnikateľov v doprave, no môžu sa nimi riadiť aj súkromní užívatelia. Náklady na obstaranie sú vyššie, no treba brať do úvahy aj všetky ostatné faktory:

•  možné daňové zvýhodnenia (ekologické bonusy, podpora podnikateľov),

•  náklady na údržbu,

•  nižšie ceny energie.

Zámerom je zabezpečiť TCO alebo ekvivalentné prevádzkové náklady, ktoré by v prípade elektrického pohonu boli porovnateľné so spaľovacím motorom.

Elegantný a presvedčivý štýl, cestovateľské vozidlo PEUGEOT novej generácie.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER je verný konceptu značky so silnou možnosťou voľby. Zachoval si elegantný presvedčivý štýl verzií so spaľovacími motormi a pridal niekoľko špeciálnych prvkov.

V exteriéri:

 • Dichroický Lev ( dvojfarebný znak mení farbu podľa uhla pohľadu), vpredu aj vzadu,
 • Dvierka na nabíjanie v ľavom prednom blatníku,
 • Špeciálna maska chladiča,
 • Monogram e-TRAVELLER na zadnej časti.

V interiéri:

 • Analógová prístrojová doska s farebným vzorom a s ukazovateľmi potrebnými pre elektrický pohon,
 • Špeciálna grafika na stredovej dotykovej obrazovke s online 3D navigáciou TomTom Traffic, ktorá teraz zobrazuje dostupné nabíjacie body a dojazd na základe zostávajúcej energie v batérii,
 • Nový volič automatickej prevodovky e-Toggle,
 • Volič jazdných režimov s možnosťou voľby medzi režimami Eco, Normal alebo Power,
 • Elektronická parkovacia brzda.

Palubná doska prešla e-volúciou:

Z pohľadu vodiča sa zmenila stredová konzola a pribudli na nej:

 • Nový volič automatickej prevodovky e-Toggle, ktorý je dokonale zabudovaný a ergonomický a zároveň poskytuje prístup k funkciám Parkovanie / Cúvanie / Neutrál / Jazda a Rekuperácia,
 • Prepínač pre 3 jazdné režimy,
 • Odkladací priestor v hornej časti.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER ponúka 3 jazdné režimy, ktoré sa volia prostredníctvom voliča jazdných režimov:

 • Eco (60 kW, 180 Nm): zameraný na dojazd,
 • Normal (80 kW, 210 Nm): ideálny na každodenné používanie,
 • Power (100 kW, 260 Nm): upravuje výkon pri prevoze väčšieho počtu osôb a batožiny.

Dva dostupné režimy brzdenia, ktoré sa starajú o nabíjanie batérie:

 • Jemný, ktorý reaguje veľmi podobne ako vo vozidle so spaľovacím motorom,
 • Intenzívny (dostupný po stlačení tlačidla B ako brzdenie umiestneného pri voliči automatickej prevodovky), pre výraznejšie brzdenie po pustení akceleračného pedála.

Všetky verzie nového modelu PEUGEOT e-TRAVELLER dostali do výbavy elektronickú parkovaciu brzdu, čo predstavuje novinku v tomto modelovom rade.

Okrem uvoľnenia priestoru sa táto automatická funkcia stará o viac pokoja a komfortu pri každodennom jazdení. V jej blízkosti sa nachádza aj odkladacia sieťka.

Vývoj prístrojovej dosky sa zameral na poskytovanie informácií, ktoré vodič potrebuje pre správne ovládanie plne elektrického vozidla:

 • Ukazovateľ výkonu, ktorý zobrazuje úroveň aktuálnej spotreby (ECO, optimálne využívanie energie alebo POWER, maximálny výkon) alebo dobíjania energie (CHARGE),
 • Ručička, ktorá zobrazuje spotrebu príslušenstva pre teplotný komfort (kúrenie, klimatizácia),
 • Zobrazenie aktuálnej úrovne nabitia batérie,
 • Farebná obrazovka na zobrazenie tokov energie, plánovanie nabíjania (okamžité alebo odložené), informácií palubného počítača a dojazd.

V strede vozidla sa nachádza dotyková obrazovka s 3D online navigáciou TomTom Traffic s prístupom k ponuke Electric, na čo slúži špeciálne tlačidlo. To sprístupňuje špeciálnu ponuku:

 • Flow na zobrazenie aktuálneho toku energie,
 • Statistics na zobrazenie štatistiky spotreby,
 • Charge na naprogramovanie neskoršieho nabíjania.

Okrem toho sa na obrazovke ukazujú dostupné nabíjačky a dojazd podľa aktuálneho stavu batérie či možnosti nastavenia časov nezávislého vyhrievania priestoru pre posádku.

Plne elektrická technológia, účinnosť novej generácie:

PEUGEOT e-TRAVELLER využíva modulárnu platformu EMP2 (Efficient Modular Platform) pre viacero druhov pohonu, plne elektrický pohon s maximálnym výkonom 100 kW a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm dostupným hneď od štartu. Znamená to okamžité reakcie bez vibrácií, hluku, radenia rýchlostí, zápachu a taktiež, samozrejme, aj bez emisií CO2.

Elektrický pohon je veľmi podobný ako v nových modeloch PEUGEOT e-208 a SUV PEUGEOT e-2008. Zmenou prešla iba prevodovka, ktorá je kratšia, aby zvládla nároky na zvýšené zaťaženie, ktoré sa kladie na úžitkové vozidlá.

Dynamické vlastnosti vozidla (v režime POWER) sú nasledovné (predbežné údaje):

 • Maximálna rýchlosť je 130 km/h
 • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 13,1 s
 • 1 000 m s pevným štartom za 35,8 s
 • Zrýchlenie z 80 na 120 km/h za 12,1 s

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER je prvým elektrickým vozidlom značky PEUGEOT, ktoré ponúka dve možnosti dojazdu, v závislosti od kapacity lítiovo-iónových batérií, ktoré sú 50 kWh (18 modulov) alebo 75 kWh (27 modulov).

Verzie (Compact, Standard a Long) dostupné s 50 kWh batériou umožňujú dojazd do vzdialenosti 230 km podľa testovacieho protokolu WLTP.

Verzie Standard a Long môžu využívať aj batériu s kapacitou 75 kWh a s dojazdom do vzdialenosti 330 km podľa toho istého testovacieho protokolu.

Batéria je pripojená na okruh vyhrievania priestoru pre posádku. To znamená účinnú reguláciu teploty, rýchle nabíjanie, lepší dojazd a dlhšiu životnosť.

Dva druhy palubnej nabíjačky dokážu presne spĺňať nároky všetkých užívateľov na možnosti nabíjania pomocou 7,4 kW štandardne dodávanej jednofázovej nabíjačky, prípadne na požiadanie dodávanej 11 kW trojfázovej nabíjačky.

Nabíjacie režimy sú flexibilné a dokážu sa prispôsobiť každej situácii. Nabíjať sa dá rôznymi spôsobmi:

 • Zo štandardnej zásuvky (8 A), trvá plné nabitie 31 h (50 kWh batéria) alebo 47 h (75 kWh batéria),
 • Zo zosilnenej zásuvky (16 A), trvá plné nabitie 15 h (50 kWh batéria) alebo 23h (75 kWh batéria),
 • Prostredníctvom 7,4 kW nástennej nabíjačky Wall Box: plné nabitie za 7.30 h (50 kWh batéria) alebo 11.20 h (75 kWh batéria) s trojfázovou (7,4 kW) palubnou nabíjačkou,
 • Prostredníctvom 11 kW nástennej nabíjačky Wall Box: plné nabitie za 5 h (50 kWh batéria) alebo 7.30 h (75 kWh batéria) s trojfázovou palubnou nabíjačkou (11 kW),
 • Z verejných rýchlonabíjačiek: teplotná regulácia batérie umožňuje využívanie 100 kW rýchlonabíjačiek a nabiť batérie na 80 % kapacity za 30 min (50 kWh batéria) alebo za 45 min (75 kWh batéria).