/image/54/7/308_r_hybrid.91547.jpg
/image/54/7/308_r_hybrid.91547.jpg
308 R HYbrid

DIZAJN

"Vyvážené rozmery PEUGEOT 308, technologický dizajn sú základom pre taký radikálny model, ako je tento." Gilles Vidal, Hlavný dizajnér PEUGEOT

DVOJFAREBNÝ LAK

/image/55/2/coupe_france_308_r_hybrid.91552.jpg

Priklincovaný k ceste s pneumatikami 235/35 R19, ktoré boli rozšírené o 80 mm, PEUGEOT 308 R HYbrid je na ceste skutočne doma. Predok auta pôsobí naozaj impozantne a to aj vďaka mriežkam chladiča na kapote a vyhľadením predným nárazníkom. Z profilu sú línie, ktoré boli zúžené tak, aby presne kopírovali mechanické komponenty, priťahujú všetky pohľady. PEUGEOT 308 R HYbrid je zahalený pod sýtou modrou farbou so žiarivým lakom a sklenenými čiastočkami. Toto pripomína ako aj hybridný pohon, ale aj historické závodné francúzske autá. Na zadných dverách prechádza modrá do matnej čiernej a zvýrazňuje tak čisté línie na aute, čo je značkou špeciálnych áut PEUGEOT.

VÝRAZNÝ DIZAJN

Mriežka chladiča s károvaným vzorom prevetráva vzduchom výkon 500 konských síl. Postranné lapače vzduchu v sebe majú zapracované aj LED smerové svetlá, zatiaľ čo na mriežke chladiča v strede je znak 308 R HYbrid.

Zadná časť auta je umiernená, ale aj tak je rovnako radikálna ako zvyšok auta. Už od pohľadu na zadnú časť auta je vidieť, že je výborne ovládateľné a dovbre drží na ceste, zatiaľ čo spojler na vrchnej časti kufra umocňuje jeho aerodynamiku. Do nárazníka sú zakomponované dva lapače vzduchu, ktoré pomáhajú udržiavať teplotu batérie.

Lapače vzduchu a prahy dverí sú vyzdobené bielym keramickým materiálom, čo zvýrazňuje jeho dynamický charakter.

DYNAMICKÝ INTERIÉR

/image/55/7/habitacle_sportif.91557.jpg

Po prvýkrát boli v PEUGEOT 308 R HYbrid použité materiály, ktoré sa používajú predovšetkým v koncepčných autách. Aj preto bola na prístrojovú dosku použitá digitálne tkaná látka. Je to ideálny materiál na pokrytie väčšej plochy a vďaka tejto látke je povrch jemný na dotyk a ideálny pre autá so zníženou hmotnosťou. Digitálne tkaná látka bola tiež použitá ako poťah na dverách aj spolu čiernou kožou, ktorou sú tiež čalúnené aj sedadlá. Strecha je v bridlicovo šedej farbe.

Sedadlá sú čalúnené jemne patinovanou kožou. Tak ako v každom športovom aute aj pri 308 R HYbrid boli v interiéri použité červené prvky, hlavne okolo číselníkov, na volante a palubovej doske.