/image/52/3/exalt.91523.jpg
/image/52/3/exalt.91523.jpg
EXALT

INOVATÍVNE MATERIÁLY

PEUGEOT EXALT používa kombináciu surových prírodných materiálov s modernými funkčnými inováciami. Hlavnou myšlienkou tohto prepojenia bolo vytvoriť užitočný a inteligentný povrch s trvalou hodnotou a optimálnym tvarom, ktoré budú viesť k materiálovým úsporám a obmedzeniu odpadu. Podobne zodpovedne sa pristupovalo k využívaniu miestnych surovinových zdrojov, ako je napríklad čierny eben, ktorý sa ťaží v tropických lesoch južnej Ázie.

ŽRALOČIA KOŽA

/image/53/6/shark_skin_exalt.91536.jpg

Z dôvodu zníženia aerodynamického odporu je zadná časť automobilu EXALT pokrytá funkčnou tkaninou Shark Skin. Zrnitá štruktúra tohto materiálu zlepšuje aerodynamické vlastnosti povrchu a prispieva tak k zníženiu spotreby paliva.

FUNKČNÁ LÁTKA A KOŽA

/image/53/7/exalt_textile.91537.jpg

Textil a koža sú spracované metódou, ktorá optimalizuje využitie materiálových zdrojov.

Aby sa obmedzilo vytváraniu prebytočného odpadu, je látka tvorená pomocou zášivkov. Tento jednoduchý postup sa inšpiroval tradícou veľkých krajčírskych salónov. Látka tak vytvára plochy s čistými záhybmi.

Hlavným kritériom pri výbere kože pre automobilové interiéry je väčšinou jej dokonalá kvalita bez akýchkoľvek kazov. Peugeot EXALT sa snaží spotrebu kože a nedostatkov vo vzhľade kože využívať v prospech svojej jedinečnosti. Koža sa necháva starnúť prirodzene bez použitia chemikálií.

EBENOVÉ DREVO

/image/53/8/bois_ebene.91538.jpg

Čierne ebenové drevo bolo vybrané pre svoj ušľachtilý charakter a pôvod z ázijského kontinentu. Zdobí ho motív leva, bambusových stoniek a listov navrhnutý dizajnovým štúdiom PINWU Design Trio, ktorého realizácia bola zverená čínskemu umelcovi ovládajúcemu tradičné miestne techniky.

ČADIČOVÉ VLÁKNO

/image/53/9/fibre_basalte_exalt.91539.jpg

Karbonové vlákno bolo nahradené prirodzeným čadičovým vláknom, ktoré vzniká tavením čadičového kameňa a obmedzuje tak využívanie petrochemických zdrojov. Z čadičového vlákna sú vyrobené spodné časti karosérie.