/image/52/3/exalt.91523.jpg
/image/52/3/exalt.91523.jpg
EXALT

INTERIÉR

Či už vodič alebo spolujazdec, každý si na palube Peugeot EXALT užíva tých najvyšších výsad.

PEUGEOT i-COCKPIT

/image/53/1/exalt_interieur.91531.jpg

PEUGEOT i-Cockpit ponúka neobyčajné zážitky z jazdy. Malý kožený volant v kombinácii s prírodnou látkou a digitálny displej sú umiestnené tak, aby držanie volantu a pohľad na displej boli čo najviac prirodzené. Na stredovej konzole sa nachádzajú dve výsuvné dotykové obrazovky. Na hornej obrazovke sa ovládajú funkcie, ako je palubný počítač, systém Hi-Fi alebo navigácia. Druhá obrazovka ponúka trvalo viditeľnú lištu, z ktorej sa ovláda predovšetkým automatická klimatizácia a systém Pure Blue.

Aby riadenie vozidla bolo čo najviac jednoduché, je do palubnej dosky zabudovaných 9 Toggle Switches, ktoré svojim dizajnom pripomínajú hudobnú aparatúru. Jednotlivé spínače môže vodič podľa vlastného výberu prepojiť s jednotlivými funkciami automobilu. Prehľadné a dobre umiestnené ovládače má vodič pod kontrolou a riadenie je tak oveľa istejšie.

ERGONÓMIA A AKUSTICKÝ KOMFORT

/image/53/2/interior_exalt.91532.jpg

K vynikajúcemu akustickému komfortu prispeli predovšetkým prvotriedne materiály použité v interiéri- unikátna prírodná tkanina, koža, surová oceľ alebo ušľachtilé ebenové drevo, ktoré nesie motív navrhnutý návrhárskym štúdiom PINWU Design Trio.

Sedadlá s kompozitovou štruktúrou majú sedáky a operadlá potiahnuté špeciálnou prírodnou látkou a boky z kože. 

Na úrovni lakťov a na miestach, kde si pasažieri opierajú ruky, používa EXALT drevo teplých odtieňov. Nad spodnou líniou okien je drevo opäť nahradené látkou z prírodnej vlny- tiež sa nachádza na vnútorných dverách, palubnej doske a interiérovej streche. Obidva materiály od seba oddeľuje lišta tvorená 3D potlačou, v ktorej sa skrývajú zdroje Hi-Fi systému.