/image/52/3/exalt.91523.jpg
/image/52/3/exalt.91523.jpg
EXALT

TECHNOLÓGIA

Technológie, ktoré Peugeot EXALT používa, mení každú jazdu na výnimočný zážitok. Skúsenosti značky Peugeot v oblasti jazdných vlastností sprostredkujú vodičovi pri jazde neobyčajne intenzívny zážitok.

HYbrid4 TECHNOLÓGIA

/image/53/3/technologie_hybrid4.91533.jpg

Peugeot EXALT, ktorý váži iba 1700kg, poháňa hybridný motor HYbrid4 plug-in s výkonom 340k, ktorý poháňa všetky štyri kolesá. Pod prepracovanou kapotou sa skrýva motor 1,6 THP 270k, na ktorého vývoji sa podieľal tím Peugeot Sport. Tento štvorvalcový benzínový motor spojený so šesťstupňovou automatickou prevodovkou vyvíja špecifický výkon 170 k/l, čo je jeden z najlepších výkonov na svete. Do zadnej viacramennej nápravy je zabudovaný elektromotor s výkonom 50kW, ktorý sa využíva vo fázach jazdy s elektrickým alebo hybridným pohonom a pri brzdení pomáha nabíjať akumulátory. Po uvoľnení plynového pedálu sa pri brzdení používa odporová sila elektromotoru. Technológia HYbrid4 premieňa kinetickú energiu, ktorá by sa inak rozptýlila cez brzdové kotúče a brzdové doštičky, v energiu elektrickú. Inteligentná technológia HYbrid4 sa pružne prispôsobí požiadavkám vodiča a podľa situácie zvolí najvhodnejší jazdný režim: úplne elektrický, benzínový alebo hybridný využívajúci benzín a elektrinu.

Tento hybridný pohon je tiež použitý v modeloch 3008 Hybrid4 a 508 Hybrid4.

PURE BLUE SYSTÉM

/image/53/4/exalt_pure_blue.91534.jpg

Pre maximálny komfort pasažierov je Peugeot EXALT vybavený inovatívnym systémom úpravy vzduchu Pure Blue. Potom, čo cestujúci vstúpi do vozidla, systém Pure Blue vyčistí plochy v interiéri vozidla rozprášením bakteriocídov a fungicídov. Počas jazdy upravuje aktívny filter vzduch vstupujúci do kabíny a odstraňuje z nej organické zložky a jemné častice, aby vzduch, ktorý cestujúci dýchajú bol vždy čistý.

TOGGLE SWITCHES

/image/53/5/toggle_switches.91535.jpg

Toggle Switches prepínače sú rozdelené do dvoch skupín, dva ovládače naľavo od malého volantu a sedem vpravo. Prepínače môže vodič podľa vlastného výberu prepojiť s jednotlivými funkciami automobilu. K niektorému z prepínačov je tiež možné priradiť aktiváciu systému čierneho svetla. Tento systém zabudovaný do svetlometov je účinný hlavne pri prechode dňa a noci. Riadenie je potom za ťažkých podmienok viditeľnosti bezpečnejšie a istejšie, pretože v čiernom svetle je vodorovné značenie na ceste lepšie viditeľné.