ZOBRAZIŤ OBSAH
PEUGEOT Rifter
VÝNIMOČNÝ ŠTÝL ZNAČKY PEUGEOT 

Dizajn bez kompromisov. Elegantný, robustný, agilný a výkonný, nový PEUGEOT Rifter je synonymom všestrannosti. Krátka a vysoká predná  kapota spolu so zvýšeným podvozkom preberajú prvky vozidiel all-road na spevnených cestách

 

DIZAJN BEZ KOMPROMISOV 
Svetelný podpis s dennými LED Denné LED svetlomety - Dostupné pre vybrané verzie svetlometmi a s vertikálnou mriežkou chladiča dotvárajú vyváženú, kompaktnú a dynamickú siluetu.
VÝRAZNÁ OSOBNOSŤ 

S výraznými kontúrami a elegantnými líniami je PEUGEOT Rifter vozidlom, ktoré vždy zaujme. 

Niektoré výbavové prvky ešte viac zvýrazňujú osobitosť a výnimočný dizajn modelu RIFTER: 

S PODPISOM LEVA
 
 • Nový PEUGEOT Rifter v elektrickej verzii spoznáte vďaka vyváženej a elegantnej siluete s výrazným monogramom „e-RIFTER“ na zadnej časti.
 • Nabíjací konektor je umiestnený v ľavom zadnom blatníku.
DÔMYSELNOSŤ PRE VÄČŠIE POHODLIE
PEUGEOT RIFTER a nový PEUGEOT e-RIFTER sa dokážu dokonale prispôsobiť vašim potrebám. Sú dostupné až v 7-miestnej verzii a v dvoch dĺžkach (Standard a Long). Sedadlo predného spolujazdca a zadné lavicové sedadlo delené v pomere 2/3 a 1/3 Dostupné pre vybrané verzie alebo 3 samostatné sedadlá Dostupné pre vybrané verzie, ktoré sa zasúvajú do podlahy , 3. rad s 2 samostatnými vyberateľnými sedadlami, konfiguráciu si zvolíte sami. Batožinový priestor ponúka impozantný objem od 775 do 3 500 litrov a až 4 000 litrov v prípade 5-miestnej verzie Long. A navyše -  otváracie zadné okno Dostupné pre vybrané verzie, nízka nakladacia hrana batožinového priestoru a rovná podlaha Dlhé predmety do 2,7 m vo verzii Standard alebo 3,05 m vo verzii Long uľahčujú nakladanie a vykladanie.
NOVÝ PEUGEOT i-Cockpit® 

So systémom PEUGEOT i-Cockpit® si užijete agilnejšiu a prirodzenejšiu jazdu vďaka kompaktnému volantu, zvýšenému prístrojovému panelu a veľkému 8'' dotykovému displeju Dostupné pre vybrané verzie.

 

PEUGEOT i-Cockpit® sa v novom modeli RIFTER vyvíja aj po technologickej stránke. Prístrojová doska, ktorá je dostupná v dvoch prevedeniach, zobrazuje všetky informácie potrebné pre správnu prevádzku vozidla.

Štandardne dodávaný analógový prístrojový panel je pri e-Rifter prispôsobený riadeniu elektrického vozidla a obsahuje merač výkonu Pre zobrazenie využitia energie (ECO pre optimalizovanú spotrebu energie alebo POWER pre maximálny výkon) alebo informuje o rekuperácii energie (CHARGE), ukazovateľ spotreby zariadení ako vykurovanie a klimatizácia, ukazovateľ stavu nabitia batérie a farebnú technologickú  animáciu Pre zobrazenie toku energie, stavu nabíjania (priebežný alebo odložený), informácií z palubného počítača a aktuálneho dojazdu.

 

100 % DIGITÁLNY PRÍSTROJOVÝ PANEL
 • V rámci príplatkovej výbavy si môžete objednať 100% digitálny prístrojový panel, ktorý je ponúkaný v tomto segmente prvýkrát. Súčasťou prístrojovej dosky je  10-palcový digitálny displej s vysokým rozlíšením.
 • Plne konfigurovateľné a prispôsobiteľné zobrazenie zodpovedá najnovším trendom vo vývoji grafického dizajnu značky PEUGEOT.
 • Prístrojový panel má niekoľko režimov zobrazenia, ktoré sa nastavujú ovládačom na volante. Vďaka tomu môžete PEUGEOT i-Cockpit® prispôsobiť vašim potrebám. Na displeji je možné napríklad zobrazovať navigáciu, informácie o spotrebe energie alebo asistenčné systémy riadenia. 
DOTYKOVÝ DISPLEJ 

Veľký dotykový displej Dostupné ako voliteľná výbava  s online navigáciou s hlasovým ovládaním ponúka prehľad o aktuálnej dopravnej situácii a  rýchlostných radaroch od spoločnosti TomTom Dostupné v základnej výbave alebo ako voliteľná výbava pre vybrané verzie. Tieto online navigačné služby sú k dispozícii prostredníctvom zabudovanej SIM karty alebo smartfónu zákazníka (režim modemu, v závislosti od modelu/verzie). Služby TomTom z balíka poskytujú v reálnom čase zobrazenie všetkých dôležitých informácií pre riadenie: aktuálne dopravné informácie, čerpacie stanice a ceny paliva, parkoviská, počasie, miestne vyhľadávanie a nebezpečné zóny (v závislosti od miestnej legislatívy). Aktivácia služby je bezplatná na prvé 3 roky, následne je možné služby predĺžiť za poplatok. a umožňuje pomocou špeciálneho tlačidla prístup do sekcie určenej pre elektromobily, obsahujúcej:

 • „Tok energie“, ktorý zobrazuje tok energie v reálnom čase
 • „Štatistiky“ pre zobrazenie aktuálnej spotreby
 • „Nabíjanie“ umožňujúce naplánovať odložené nabíjanie batérie

Vďaka funkcii Mirror Screen Funkcia Mirror Screen podporuje iba schválené aplikácie protokolu Android Auto alebo Apple CarPlayTM. Aplikácie je možné používať pri stojacom vozidle alebo počas jazdy. Počas jazdy môžu byť niektoré funkcie v príslušných aplikáciách z bezpečnostných dôvodov zablokované (zo strany vývojára aplikácie). Niektoré typy obsahu, ku ktorým je možné bežne pristupovať bezplatne z vášho smartfónu môžu vyžadovať platenú verziu ekvivalentnej schválenej aplikácie pre Android Auto alebo Apple CarPlayTM. Funkcia Mirror Screen funguje prostredníctvom systému Android Auto (pre smartfóny s operačným systémom Android) alebo Apple CarPlayTM (pre smartfóny s operačným systémom iOS). Pre plnohodnotné využitie funkcie odporúčame použitie smartfónu s pripojením na internet. je možné zobrazovať priamo na centrálnom dotykovom displeji všetky kompatibilné aplikácie smartfónu.

NOVÉ USPORIADANIE

Nové tlačidlo „e-Toggle“ na ovládanie automatickej prevodovky vám umožňuje voľbu medzi režimami parkovanie/spiatočka/neutrál/jazda vpred. Aktivácia režimu „Brake“ na stredovej konzole zvyšuje intenzitu samovoľného spomaľovania okamžite po uvoľnení akcelerátora prispieva k optimalizácii dojazdu.

 

Nový dômyselný odkladací priestor pre smartfón umožňuje aj  jeho indukčné nabíjanie Bezdrôtové nabíjanie smartfónov alebo zariadení kompatibilných so štandardom Qi.

KOMFORTNÝ INTERIÉR
Sadnite si za volant nového modelu PEUGEOT RIFTER a využite výhody optimalizovanej pozície za volantom a kvalitných ergonomických sedadiel, ktoré sa prispôsobia vodičom s najrôznejšími postavami. Pridajte k tomu neuveriteľný akustický komfort a celá kabína sa premení na miesto pokoja a relaxu.
MULTIFUNKČNÁ STRECHA ZENITH®
Multifunkčná strecha  Zenith® Dostupné pre vybrané verzie s elektricky ovládanou slnečnou clonou a LED ambientným osvetlením 100% LED osvetlenie je nielen  zdrojom svetla, ale ponúka aj množstvo odkladacích priestorov v centrálnom paneli, v prednej časti strechy a aj v jej strede.
ODKLADACIE PRIESTORY 

Odkladacie priestory v predných aj zadných dverách,  stredová konzola, priestor pod nohami:

PEUGEOT RIFTER má vo svojej kategórii rekordný objem Až 186 litrov, vrátane 92 litrov v multifunkčnej streche Zenith® odkladacích priestorov. Je ich viac, sú priestrannejšie, prístupnejšie a ergonomicky premyslené tak, aby ste do nich jednoducho uložili všetky potrebné veci pre každodennú jazdu.

MOTORY
SLOBODA VÝBERU

S PEUGEOT RIFTER si doprajte slobodu pri výbere typu motora podľa vašich potrieb a účelu použitia:

TECHNOLÓGIE

ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE JAZDU A PARKOVANIE

S rôznymi asistenčnými systémami pre jazdu a parkovanie nového modelu RIFTER si môžete užiť väčšiu voľnosť a radosť z jazdy:

 

Buďte pripravení na akúkoľvek situáciu.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

Asistenčné systémy značky PEUGEOT v modeloch RIFTER a nový e-RIFTER uľahčujú jazdu a ponúkajú vyšší komfort a bezpečnosť:

GRIP CONTROL

Vďaka systému Grip Control novej generácie Dostupné ako voliteľná výbava pre vybrané verzie - špecifické pneumatiky na 16-palcových zliatinových diskoch a spodná ochrana motora a jeho optimalizovanej trakčnej kontrole sa jazdné vlastnosti modelu PEUGEOT RIFTER prispôsobia vašim potrebám.

Prepínajte medzi 5 rôznymi nastaveniami priľnavosti (Štandard, Sneh, Blato, Piesok, ESP OFF) pomocou tlačidla na stredovej konzole.

SYSTÉM PRE KONTROLOVANÚ JAZDU V STRMÝCH KLESANIACH (HADC)

S funkciou HADC Asistenčný systém pre kontrolované klesanie (Hill Assit Descent Control) , ktorá je súčasťou systému  Grip Control Dostupné ako voliteľná výbava pre vybrané verzie udržuje nový PEUGEOT RIFTER nízku rýchlosť v strmých klesaniach. Môžete sa sústrediť na riadenie a zároveň si užívať pocit vyššej bezpečnosti, komfort a kontrolu nad vozidlom.
REŽIMY JAZDY

Nový Rifter ponúka 3 režimy jazdy: 

 

 • Eco (60 kW, 180 Nm): uprednostňuje dojazd a plynulú jazdu,
 • Normal (80 kW, 210 Nm): optimálny pre každodenné použitie 
 • Power (100 kW, 260 Nm): optimalizácia výkonu pri prevážaní ťažkého nákladu.
FUNKCIA BRAKE

Vďaka regeneratívnemu brzdeniu sú k dispozícii 2 úrovne brzdenia motorom Normálna alebo zosilnená rekuperácia, ktoré vám umožňujú čiastočne dobiť batériu počas spomaľovania:

 • Štandardný  (predvolený režim) pocit z riadenia je podobný ako pri vozidlách so spaľovacím motorom,
 • Zosilnený (dostupný po stlačení tlačidla B, ktoré sa nachádza na voliči jazdných režimov) – väčšia rekuperácia okamžite po uvoľnení akcelerátora prispieva k optimalizácii dojazdu.

ŠPECIFICKÉ ELEKTRICKÉ SLUŽBY

Verzia «STYLE»

Séria Style vylepšuje svoj vzhľad!

PEUGEOT RIFTER Style spoznáte okamžite podľa čiernych odznakov „Style“ na predných blatníkoch, podľa 16-palcových ozdobných diskov RAKIURA a hmlových svetiel.

Interiér zdobí kožený volant Štandardne prepojené s balíkom Visibility Pack a balíkom vzhľadu hmlových svetiel, čierne látkové čalúnenie PUMA s modrým prešívaním, adamantiové nálepky na palubnej doske a paneloch obloženia dverí, pohodlné sedadlo vodiča, sklopné sedadlo spolujazdca a koberčeky. A pre ľahké manévrovanie je v štandardnej výbave zadný parkovací asistent.

TECHNICKÉ ÚDAJE
100% ELEKTRICKÝ POHON

Nový PEUGEOT e-Rifter, ľahko manévrovateľný v meste a výkonný a bezpečný na cestách mimo neho je vybavený 100 kW (136 k) elektrickým motorom.

Tento motor poskytuje bezprostrednú  akceleráciu vďaka okamžite dostupnému maximálnemu krútiacemu momentu 260 Nm.

 
SPAĽOVACIE MOTORY 

Najnovšia generácia motorov Diesel BlueHDi ponúka väčší pôžitok z jazdy.

RIFTER je dodávaný s motormi 1.5 BlueHDi 100 BVM6 Hodnoty podľa WLTP(1): Spotreba paliva 5,1 až 7,8 v kombinovanom cykle, 6,0 až 9,9 pri nízkej rýchlosti, 4,9 až 7,5 pri priemernej rýchlosti, 4,4 až 6,7 pri vysokej rýchlosti a 5,6 až 8,2 pri veľmi vysokej rýchlosti WLTP (l/100 km) – emisie CO2 (kombinované) WLTP: 135 až 177 (g/km). (1) Uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 sú v súlade s testovacím postupom WLTP, na základe ktorého sú nové vozidlá typovo schválené od 1. septembra 2018. Tento postup WLTP nahrádza európsky jazdný cyklus (NEDC), ktorý bol skúšobným postupom používaným predtým. V dôsledku realistickejších testovacích podmienok sú spotreba paliva a emisie CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie v porovnaní s tými, ktoré boli namerané podľa NEDC. Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 sa môžu líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania a od rôznych faktorov, ako sú: špecifická výbava, možnosti a formát pneumatík. Ďalšie informácie vám poskytne váš predajca alebo PureTech 110k BVM6 Hodnoty podľa WLTP(1): Spotreba paliva 5,1 až 7,8 v kombinovanom cykle, 6,0 až 9,9 pri nízkej rýchlosti, 4,9 až 7,5 pri priemernej rýchlosti, 4,4 až 6,7 pri vysokej rýchlosti a 5,6 až 8,2 pri veľmi vysokej rýchlosti WLTP (l/100 km) – emisie CO2 (kombinované) WLTP: 135 až 177 (g/km). (1) Uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 sú v súlade s testovacím postupom WLTP, na základe ktorého sú nové vozidlá typovo schválené od 1. septembra 2018. Tento postup WLTP nahrádza európsky jazdný cyklus (NEDC), ktorý bol skúšobným postupom používaným predtým. V dôsledku realistickejších testovacích podmienok sú spotreba paliva a emisie CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie v porovnaní s tými, ktoré boli namerané podľa NEDC. Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 sa môžu líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania a od rôznych faktorov, ako sú: špecifická výbava, možnosti a formát pneumatík. Ďalšie informácie vám poskytne váš predajca, ktoré sú dostupné vo verziách s veľmi nízkou spotrebou Verzie s veľmi nízkou spotrebou (PureTech 110 S&S a BlueHDi 100) sú vybavené strešným spojlerom, špeciálnymi pneumatikami s ultra nízkym odporom proti nakláňaniu a systémom Stop&Start dostupným vo verzii BlueHDi 100 pre optimálnu spotrebu paliva.

 
ROZMERY 
VONKAJŠIE ROZMERY
 • Dĺžka: 4,403 mm (Standard) - 4753 mm (Long)
 • Šírka bez spätných zrkadiel: 1553 mm
 • Výška: 1878 mm max. (Standard) - 1882 mm (Long)
VNÚTORNÉ ROZMERY

Štandard

Predná časť (prvý rad)

 • Šírka v oblasti ramien: 1473 mm
 • Výška od sedadla po strop: 983/1008 mm

 

Zadná časť (druhý rad)

 • Šírka v oblasti ramien: 1465 mm
 • Priestor na kolená: 240 mm

 

Zadná časť (tretí rad)

 • Šírka v oblasti ramien: 1200 mm
 • Výška od sedadla po strop: 856 mm
BATOŽINOVÝ PRIESTOR
Batožinový priestor ponúka pôsobivú kapacitu od 775 do 3 500 litrov a až 4 000 litrov v prípade 5-miestnej verzie Long.
PRÍSLUŠENSTVO
 • Objavte katalóg príslušenstva modelu Rifter.