SITUÁCIA (COVID-19) ROBÍME VŠETKO, ČO JE V NAŠICH SILÁCH, ABY SME CHRÁNILI VAŠE ZDRAVIE, VAŠU BEZPEČNOSŤ A VAŠU MOBILITU. PREČÍTAJTE SI VIAC

TECHNOLÓGIE A BEZPEČNOSŤ

Peugeot Expert stráži bezpečnosť posádky prostredníctvom najnovších asistenčných systémov.

ČÍTANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A POVOLENÝCH RÝCHLOSTÍ

/image/16/4/peugeot_expert_layout2-4.91164.png

Multifunkčná kamera rozpoznáva dopravné značky s povolenými rýchlosťami a upozorňuje vodiča na centrálnom displeji alebo na head - up displeji. Systém zároveň veľmi prakticky navrhne prečítanú rýchlosť na nastavenie hodnoty pre obmedzovač rýchlosti alebo tempomat. Stačí mať len zapnutý tempomat alebo obmedzovač.

VISIOPARK 1

/image/16/5/peugeot_expert_layout2-51.91165.png

Neoceniteľnou pomôckou v úžitkovom vozidle je zadná cúvacia kamera (i). Zapína sa automaticky, ak vodič zaradí spiatočku a poskytuje 180 ° široký  pohľad za vozidlom. Cúvanie ešte uľahčujú smerové čiary, ktoré sa v obraze natáčajú spolu s volantom. Ak sú vzadu nejaké objekty, systém ich automaticky označí (funkciou zoom in). Peugeot Expert s parkovacou kamerou vzadu robí manévrovanie v úzkych priestoroch hrou.

(i) dostupná za príplatok s 7´´dotykovým displejom, v závislosti od modelu

ACTIVE SAFETY BRAKE

/image/16/6/peugeot_expert_layout2-6.91166.png

Active safety break (za príplatok) chráni vozidlo a posádku pred hroziacim nárazom do rýchlosti 30 km/h. Kamera s radarom dokáže zistiť pohybujúci sa a aj pevný objekt pred vozidlom. Ak vodič nestihne zabrzdiť alebo nereaguje, systém spustí brzdenie namiesto neho. Cieľom je predísť kolízii alebo znížiť následky nárazu pri vyššej rýchlosti.  

AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE SVETIEL

/image/16/7/peugeot_expert_layout2-7.91167.png

Na dlhých nočných jazdách a pri dnešnej frekventovanej doprave príde vhod (príplatkový) systém automatického prepínania diaľkových a stretávacích svetiel. Ak kamera rozpozná prichádzajúce vozidlo v protismere, alebo sa priblížite za auto pred vami, systém  automaticky prepne diaľkové svetlá na stretávacie. Hneď ako je cesta prázdna, diaľkové svetlá sa automaticky zapnú. 

AIRBAGY

/image/16/8/peugeot_expert_layout5-1.91168.jpg

Peugeot Expert úžitkový furgon je vybavený 4 airbagmi:

2 predné na ochranu hlavy a hrudníka vodiča a pasažiera v prípade čelnej zrážky

2 bočné airbagy ( za príplatok) na ochranu vodiča a pasažiera v prípade bočného nárazu