SITUÁCIA (COVID-19) ROBÍME VŠETKO, ČO JE V NAŠICH SILÁCH, ABY SME CHRÁNILI VAŠE ZDRAVIE, VAŠU BEZPEČNOSŤ A VAŠU MOBILITU. PREČÍTAJTE SI VIAC

BEZPEČNOSŤ

PEUGEOT Traveller Business dostal do výbavy množstvo najnovších systémov pre lepšiu bezpečnosť a pohodlnejšiu jazdu.

OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI: ROZOZNÁVANIE A ODPORÚČANIE

Multifunkčná kamera (za príplatok) rozpoznáva dopravné značky a zobrazuje upozornenia na hlavnom prístrojovom paneli a/alebo head-up displeji.  Prečítaná rýchlosť je navrhnutá na nastavenie obmedzovača rýchlosti a tempomatu, ak je aktivovaný.

VISIOPARK 1

Cúvacia kamera (za príplatok) automaticky zapne snímanie po zaradení spiatočky a vodič má na dotykovom displeji 180 stupňový výhľad na zadnú časť vozidla.  Zadný pohľad zahŕňa pomocné čiary, ktoré sa otáčajú spolu s volantom a naznačujú, kde pôjde auto. Ak sa nachádzajú nejaké objekty za zadnou časťou auta, systém ich automaticky zväčší. Kliknutím na displej si vodič môže zobraziť ďalšie pohľady.

ACTIVE SAFETY BRAKE

Active safety brake pomáha eliminovať dopad nepozornosti vodiča na bezpečnosť. Nová generácia automatického núdzového brzdenia dokáže v rýchlosti do 30 km/h predísť nehode, alebo aspoň zmierniť jej následky. Kamera a radar zachytia pohyblivé aj statické objekty a ak vodič nebrzdí, systém spustí brzdenie sám. Do rýchlosti 30 km/h dokáže predísť zrážke a nad 30 zníži následky nárazu

AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE SVETIEL

Systém (za príplatok) pomáha pri jazde v noci s prepínaním diaľkových svetiel. Kamera sníma priestor vpredu a ak rozpozná situáciu, ktorá vyžaduje stlmenie diaľkových svetiel, tieto okamžite vypne. Ak daná situácia pominie, diaľkové svetlá sa automaticky zapnú.

 

AIRBAGY

/image/08/4/peugeot_traveller_layout5-2.89084.jpg

PEUGEOT Traveller Business chráni posádku v prípade nehody robustnou konštrukciou karosérie a šesticou airbagov:

2 predné na ochranu hlavy a hrudníka vodiča a spolujazdca v prípade čelného nárazu

2 bočné airbagy na ochranu vodiča a spolujazdcov v prípade bočného nárazu

2 záclonové airbagy v druhom a treťom rade na ochranu hláv pasažierov pri bočnom náraze alebo prevrátení

EURO NCAP TEST

PEUGEOT Traveller Business získal vďaka kombinácii viacerých bezpečnostných systémov novej platformy až  5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP.