SITUÁCIA (COVID-19) ROBÍME VŠETKO, ČO JE V NAŠICH SILÁCH, ABY SME CHRÁNILI VAŠE ZDRAVIE, VAŠU BEZPEČNOSŤ A VAŠU MOBILITU. PREČÍTAJTE SI VIAC
/image/68/9/peugeot_traveller_galerie-1-2.88689.jpg
/image/68/9/peugeot_traveller_galerie-1-2.88689.jpg

PEUGEOT e-TRAVELLER Standard

Od 35 400


138g i

5.2l i

Traveller Standard L2

BEZPEČNOSŤ

PEUGEOT Traveller MPV dostal do výbavy množstvo najnovších systémov pre lepšiu bezpečnosť a pohodlnejšiu jazdu.

VISIOPARK 1

/image/67/2/peugeot_traveller_layout4-2.88672.jpg

Cúvacia kamera (za príplatok) automaticky zapne snímanie po zaradení spiatočky a vodič má na dotykovom displeji 180 stupňový výhľad na zadnú časť vozidla.  Zadný pohľad zahŕňa pomocné čiary, ktoré sa otáčajú spolu s volantom a naznačujú, kde pôjde auto. Ak sa nachádzajú nejaké objekty za zadnou časťou auta, systém ich automaticky zväčší. Kliknutím na displej si vodič môže zobraziť ďalšie pohľady.

OBMEDZOVANIE RÝCHLOSTI: ROZOZNÁVANIE A ODPORÚČANIE

/image/67/3/peugeot_traveller_layout2-1.88673.png

Čítanie dopravných značiek a systém obmedzenia alebo odporúčania rýchlosti (za príplatok) pomôže ustrážiť povolenú rýchlosť aj na frekventovaných cestách s množstvom dopravného značenia.

Multifunkčná kamera (za príplatok) rozpoznáva dopravné značky a zobrazuje upozornenia na hlavnom prístrojovom paneli a/alebo head-up displeji.  Prečítaná rýchlosť je navrhnutá na nastavenie obmedzovača rýchlosti a tempomatu, ak je aktivovaný.

AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE SVETIEL*

Systém (za príplatok) pomáha pri jazde v noci s prepínaním diaľkových svetiel. Kamera sníma priestor vpredu a ak rozpozná situáciu, ktorá vyžaduje stlmenie diaľkových svetiel, tieto okamžite vypne. Ak daná situácia pominie, diaľkové svetlá sa automaticky zapnú.

 * Volitelná výbava

ACTIVE SAFETY BRAKE*

Active safety brake pomáha eliminovať dopad nepozornosti vodiča na bezpečnosť. Nová generácia automatického núdzového brzdenia dokáže v rýchlosti do 30 km/h predísť nehode, alebo aspoň zmierniť jej následky. Kamera a radar zachytia pohyblivé aj statické objekty a ak vodič nebrzdí, systém spustí brzdenie sám. Do rýchlosti 30 km/h dokáže predísť zrážke a nad 30 zníži následky nárazu.

*Ako štandartná výbava, voliteľná výbava alebo nedostupné, podľa zvolenej verzie

SYSTÉM OPUSTENIA JAZDNÉHO PRUHU*

/image/67/6/peugeot_traveller_layout4-6.88676.jpg

Systém rozpozná, keď vozidlo prejde cez bielu plnú alebo prerušovanú čiaru bez použitia smerovky. a vodiča náležite upozorní. Zvukové a vizuálne upozornenie je obzvlášť účinné v prípade driemot alebo straty koncentrácie.

 * Volitelná výbava

MONITOROVANIE MŔTVEHO UHLA*

Štyri senzory vpredu a vzadu monitorujú situáciu po bokoch vozidla a upozorňujú vodiča na auto v mŕtvom uhle na jednej aj druhej strane auta. Aby šofér neprehliadol vozidlo skryté v tzv. mŕtvom uhle, dostane svetelné upozornenie na príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle a na prístrojovej doske.

* Volitelná výbava

AIRBAGY

/image/67/7/peugeot_traveller_layout6-16.88677.jpg

PEUGEOT Traveller má 6 airbagov, dva predné, dva bočné a dva záclonové (za príplatok), ktoré chránia hlavy cestujúcich aj v druhom a treťom rade sedadiel.

EURO NCAP TEST

PEUGEOT Traveller získal vďaka kombinácii viacerých bezpečnostných systémov novej platformy až  5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP.