/image/48/9/peugeot-e-legend-1809heme311-small.489489.jpg
/image/48/9/peugeot-e-legend-1809heme311-small.489489.jpg
PEUGEOT e-LEGEND KONCEPT

Vstúpte do digitálneho prostredia plne autonómneho vozidla s elektrickým pohonom, kde sa špičkové technológie a vyspelá konektivita snúbi s pravým drevom a ušľachtilými materiálmi.

ÚTULNÝ INTERIÉR

Digitálna interpretácia skutočných materiálov bola v dvoch hlavných motívoch použitá v priestore celého interiéru: sieť vlákien, ktoré budia dojem, že sú utkané z bronzu, a sieť napodobňujúca drevo používajúca ebenisty. Sieť sa zobrazuje na 16 displejoch rôznych veľkostí, napríklad na zakrivenom 49 "displeji pod lištou pred posádkou, na 29" displejoch vo dverách alebo na 12 "displejoch umiestnených v slnečných clonách. Digitálne materiály do kabíny dokonale zapadajú. Stredová konzola poskytuje prístup k hlavným ovládacím prvkom riadenia pomocou otočného ovládača a šesťpalcového dotykového displeja. Vľavo od volantu je umiestnená lišta s digitálnymi prepínačmi zložená z kontextových ovládačov nastaviteľných v závislosti od režimu jazdy.

/image/48/8/peugeot-e-legend-1809heme304-small.489488.jpg

Dizajn sedadiel v tvare písmena H a vertikálne polstrovanie sa inšpirovali prevedením interiéru vozidla PEUGEOT 504 Coupé. Vďaka použitiu peny s tvarovou pamäťou vzniká efekt "comfort fit", teda kombinácia pohodliaa pri zachovaní stimulujúcej polohy pri riadení. Opierky hlavy majú otvor uprostred, možno ich nastaviť alebo úplne zasunúť do sedadla.
Peugeot Responsive i-COCKLPIT® využíva systém Peugeot i-Cockpit®, ktorý sa stal charakteristickým prvkom vozidiel značky Peugeot. Tvoria ho predovšetkým vyvýšený prístrojový panel s troma budíkmi a ultrakompaktný volant.

/image/48/7/peugeot-e-legend-1809heme453-small.489487.jpg

K dokonalosti zmyslového zážitku prispieva tiež arómatický osviežovač vzduchu s dvoma vôňami od firmy Ex-Nihilo® špeciálne vyvinutými pre koncept PEUGEOT e-Legend.