/image/47/1/peugeot-e-legend-1809heme402-small.489471.jpg
/image/47/1/peugeot-e-legend-1809heme402-small.489471.jpg
PEUGEOT e-LEGEND KONCEPT

Koncepčné vozidlo PEUGEOT e-LEGEND kombinuje historické dedičstvo s najmodernejšími technológiami automobilového priemyslu a posilňuje tak DNA značky PEUGEOT.

ZMYSELNÝ A ATLETICKÝ

/image/47/2/peugeot-e-legend-1809heme202-small.489472.jpg

PEUGEOT dokazuje, že hyper-technologické vozidlo môže byť aj neodolateľne príťažlivé.

Voľba siluety kupé spolu s využitím moderných prvkov a pragmatických proporcií je prísľubom intenzívneho zážitku z jazdy. Použitie nových elektrických platforiem odstraňuje technické obmedzenia súvisiace so spaľovacím motorom a dizajnérom otvára nové a oveľa širšie kreatívne možnosti.

Koncepčné vozidlo PEUGEOT e-LEGEND nadväzuje na dedičstvo značky a hlavné dizajnové črty vozidla 504 Coupé predstavuje v novom svetle: ľahká, atletická silueta s výraznými ostrými rysmi a veľkoryso presklená kabína zvažujúca sa k zadnej časti vozidla.

Pri pohľade spredu je vozidlo ľahko identifikovateľné vďaka svetelnému podpisu dvoch dvojitých modulov, ktoré pripomínajú 4 svetlomety vozidla 504 Coupé.

Pod svetlometmi je situovaná technická zóna so všetkými funkciami asistenčných systémov riadenia. Celá predná maska ​​vsadená do predných blatníkov odkazuje na skoršie pochrómované nerezové nárazníky. Čiernym hliníkovým nosníkom je rozdelená na dve časti.

Vzadu sa objavuje typický, technologicky dokonalý vizuálny podpis modelového radu Peugeot s tromi pazúrmi.
Tretie multilamelové brzdové svetlo je umiestnené v hornej časti zadného okna a zaberá celú jeho šírku.

/image/47/6/peugeot-e-legend-1809heme102-small.489476.jpg

Pri pohľade zboku upúta najmä predĺženie technickej platformy v spodnej časti a veľká presklená plocha inšpirovaná pomerom plechových a presklených častí u vozidla PEUGEOT 504 Coupé. Tieto veľké presklené plochy zaplavujú interiér koncepčného vozidla PEUGEOT e-LEGEND príjemným svetlom. Oblúky kolies sú vytvarované smerom do karosérie, vpredu sú do podbehov zasadené prieduchy vzduchu. Celok je zvýraznený kovovým oblúkom, ktorý kopíruje bočné okná a ozvláštňuje zapustené zadné fazetové okno. Všetko podtrhuje kovový oblúk kopírujúci bočné okná a ozvláštňujúci zadné zapustené fazetové okno. Na displeji viditeľnom zvonku pod zadným oknom sa pred odchodom objaví osobný uvítací pozdrav a úroveň nabitia batérie. Okoloidúcim sa zobrazuje upozornenie, že auto je v autonómnom režime. Dotykové ovládanie dverí je dômyselne ukryté v bočnom zadnom okienku.

Podlhovastá karoséria je vyvedená v šedom odtieni s jemným tónom "champagne". Farba sa podľa vonkajšieho osvetlenia mení od chrómovej odrážajúcej okolité prostredie až po odtieň lešteného bronzu.

Použitý postup je podobný tomu, ktorý sa používa u fľaštičiek luxusných parfumov.

/image/47/8/peugeot-e-legend-1809heme603-small.489478.jpg

Devätnásťpalcové kolesá z ľahkých zliatin sú vybavené pneumatikami Michelin® sériových rozmerov.

VYSOKÉ ŠTANDARDY POUŽITÝCH MATERIÁLOV

Cieľom návrhárov bolo ponúknuť elegantný a presvetlený interiér. Zamerali sa preto na využitie teplých materiálov, ktoré vyvažujú chladný vzhľad digitálnych prístrojov

Nový koncept PEUGEOT e-LEGEND opäť vracia na scénu zamat. Luxusne prevedená a na dotyk príjemná textília využíva digitálnu techniku ​​tkania. Materiál je pre koncept PEUGEOT e-LEGEND tkaný špeciálne lesklou niťou pripomínajúcou lesk zamatu. Tieto materiály sa používajú aj vo vozidlách PEUGEOT 3008 a 5008.

Horné časti a prahy dvier vyhotovila partnerská spoločnosť Hervet Manufacturier® z tropického dreva Paldau pôvodom z obnoviteľných lesov. Jedná sa o exotické drevo, ktoré pripomína palisandrový alebo ebenový nábytok z 60. rokov. V kontraste s tmavými žilami tejto dreviny vyniká tyrkysovo modrý odtieň použitý na sedadlách a podlahe. Toto moderné stvárnenie dreva pripomína palubnú dosku verzie GT u vozidiel PEUGEOT 3008, 5008 a 508.