/image/46/5/peugeot-e-legend-1809heme502-small.489465.jpg
/image/46/5/peugeot-e-legend-1809heme502-small.489465.jpg
PEUGEOT e-LEGEND KONCEPT

Koncepčné vozidlo PEUGEOT e-LEGEND vám prináša vrcholnej zážitky so 100% autonómnym vozidlom s elektrickým pohonom a konektivitou.

UŠETRITE ČAS

/image/47/0/peugeot-e-legend-1809heme319-small.489470.jpg

Vylepšený systém Responsive i-Cockpit ponúka cestujúcim prostredie prispôsobené pre každý zo štyroch ponúkaných režimov riadenia. V súčasnom svete, kde na naše zmysly neustále útočia najrôznejšie podnety a zo všetkých strán prichádzajú informácie, je jednou z najcennejších vecí mať čas pre seba, pre odpočinok, relaxáciu a upokojenie. Autonómne riadenie vám pomôže tieto vzácne chvíle nájsť a zažiť pri riadení vozidla úplne novú skúsenosť.

ŠTYRI REŽIMY RIADENIA

/image/46/8/peugeot-e-legend-1809heme327-small.489468.jpg /image/46/7/peugeot-e-legend-1809heme324-small.489467.jpg

V závislosti od typu cestnej premávky alebo podľa nálady vodiča ponúka PEUGEOT e-LEGEND štyri režimy riadenia.

DVA AUTONÓMNE REŽIMY

SOFT: množstvo informácií zobrazovaných na digitálnych displejoch je obmedzené na nevyhnutné minimum,

SHARP: maximálna pripojenosť k digitálnym aktivitám (sociálne siete, diár atď.) A možnosť dynamického nastavenia auta.

DVA MANUÁLNE REŽIMY

LEGEND: režim "cruising" s tromi budíkmi po vzore modelu 504 Coupé a vyobrazenie digitálne vytvoreného dreva na jednotlivých obrazovkách.

BOOST: dynamické stimulujúce riadenie vďaka výkonnému elektromotoru. Premietanie cesty v 180 ° zábere na jednu veľkú obrazovku - veľkolepé predstavenie, ktoré vás pohltí.

V autonómnom režime dôjde k úprave usporiadania interiéru koncepčného vozidla PEUGEOT e-LEGEND. Vďaka elektronickej technológii riadenia ( "by wire") sa volant zatiahne pod zvukový panel a uvoľní sa priestor pre 49palcový displej, predné sedadlá sa naklonia, bočné lakťovej opierky sa automaticky roztiahnu a uvoľní sa veľký úložný priestor a miesto pre indukčné nabíjanie telefónov. Hlavné ovládače zostanú dostupné cez stredovú konzolu zabudovanú v sedadle vodiča.

Posádka sa tak môže venovať svojej obľúbenej zábave, na zakrivenom centrálnom displeji alebo na displejoch zabudovaných do slnečných clôn si môže zahrať videohru alebo sledovať film.

100% ELECTRICKÝ POHON

/image/46/6/peugeot-e-legend-1809heme300-small.489466.jpg

Koncepčné vozidlo PEUGEOT e-LEGEND Concept napĺňa víziu značky o prechode na nové zdroje energie a je poháňaný 100% elektrickým motorom. S pomocou 100 KWh batérií dosahuje motor krútiaci moment 800 Nm a výkon 340 Kw prenášaný na všetky štyri kolesá. Vďaka tomuto úctyhodnému výkonu dokáže vozidlo zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej ako 4 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 220 km/h. Dojazd vozidla je 600 km podľa protokolu WLTP, z toho dojazd 500 km je možné zaistiť 25minutovým rýchlym dobitím. Koncepčné vozidlo PEUGEOT e-LEGEND podporuje myšlienku nulového technologického obmedzenia a ponúka indukčné nabíjanie.

DOKONALÝ ZVUK A KONEKTIVITA

Koncept PEUGEOT e-LEGEND ponúka v spolupráci so spoločnosťou SoundHound Inc.®, lídrom v oblasti technológií umelej inteligencie, hlasom ovládaného osobného asistenta, ktorý je upravený pre autonómne riadenie.

Vodič môže jedinou vetou zmeniť režim riadenia vozidla, pustiť svoj obľúbený zoznam skladieb alebo otvoriť či zatvoriť elektricky ovládané dvere vozidla. Systém hovorí digitalizovaným hlasom Gillesa Vidala (šéfdizajnér značky Peugeot) v 17 jazykoch! Verzia prispôsobená našim sériovým autám bude u výrobkov značky PEUGEOT k dispozícii do dvoch rokov.

/image/46/9/-dsc8312-small.489469.jpg

PEUGEOT a FOCAL spoločne vyvinuli spôsob reprodukcie zvuku, ktorý spája požiadavky na dokonalú kvalitu počúvania a inovatívne technológie a poslucháčom prináša neopakovateľný hudobný zážitok.

Akustická architektúra FOCAL® zaisťuje bez ohľadu na zdroj optimálne rozptýlenie zvuku. Systém zabudovaný do koncepčného vozidla PEUGEOT e-LEGEND je ukážkou ozvučenia interiéru budúcnosti a navyše ponúka dve úplne nové zvukové funkcie:

"Mapping", tá napríklad umožňuje posielať pokyny navigácie iba vodičovi, zatiaľ čo ostatní cestujúci môžu počúvať hudbu.

"Zoning" umožňujúca úplnú individualizáciu obsahu, vďaka ktorému je každý člen posádky vo svojom zvukovom prostredí a vzájomne sa nerušia.