SITUÁCIA (COVID-19) ROBÍME VŠETKO, ČO JE V NAŠICH SILÁCH, ABY SME CHRÁNILI VAŠE ZDRAVIE, VAŠU BEZPEČNOSŤ A VAŠU MOBILITU. PREČÍTAJTE SI VIAC

MEDZINÁRODNÝ MOTOR ROKA 2015-2016-2017 – benzínový motor

MEDZINÁRODNÝ MOTOR ROKA 2015-2016-2017 – benzínový motor Puretech 1,2

BENZÍNOVÉ MOTORY PureTech

Nový rad trojvalcových motorov PureTech predstavuje kombináciu efektivity a špičkových technológií. Tieto benzínové motory sú ľahšie a kompaktnejšie, čo vedie k zvýšeniu ich energetickej účinnosti. Ich výkonnosť je založená tiež na optimalizácii spaľovania a obmedzení strát vznikajúcich trením.

 Motory PureTech Vám už od nízkych otáčok motora poskytujú jedinečné potešenie z jazdy. S točivým momentom 230 Nm (ktorý je vo výkonnejších verziách k dispozícii už od 1750 ot/min) tieto motory ponúkajú najlepší pomer točivý moment v nízkych otáčkach verzus výkon na trhu. 95% točivého momentu je navyše využiteľný v rozmedzí 1500 ‑ 3500 ot/min, čím je chod motora a jeho používanie vo všetkých okolnostiach optimálne.

 Okrem vynikajúcich prevádzkových charakteristík a výkonu sú tieto nové motory tiež veľmi úsporné. V porovnaní s rovnako výkonnými štvorvalcovými motormi dochádza k zníženiu spotreby paliva a emisií CO2 až o 25%. Pri rovnakej miere komfortu riadenia ušetríte približne 1,5 l  na 100 km. A bol to práve nový motor PureTech, s ktorým Peugeot 308 pokoril svetový rekord v najdlhšej vzdialenosti, ktorú auto prejde na jednu nádrž.*

* Peugeot 308 s motorom PureTech 130k pri priemernej rýchlosti 57 km/h

 

 DIESELOVÉ MOTORY BlueHDi

 PEUGEOT, tvorca najefektívnejšieho systému na znižovanie emisií na trhu aj naďalej potvrdzuje svoje vedúce postavenie v oblasti vývoja ekologicky účinných riešení. BlueHDi je označenie, ktoré nesú dieselové motory Euro 6 značky Peugeot spojujúce vysoký výkon a nízke emisie.

 BlueHDi predstavuje najúčinnejšiu dieselovú technológiu zníženia emisií na trhu pre motory so zvýšenou výkonnosťou a dokáže zásadne znížiť emisie oxidu dusíka (o viac než 90 %), optimalizovať emisie CO2, spotrebu paliva a súčasne odstrániť 99,9 % nespálených častíc z výfukových plynov.

 Navyše model 208 HDi je držiteľom svetového rekordu 2,0l/100km v najnižšej spotrebe. (1,6 BlueHDi 100 S&S; certifikát UTAC).