/image/45/3/peugeot_fractal.91453.jpg
/image/45/3/peugeot_fractal.91453.jpg
FRACTAL

EFEKTÍVNY DIZAJN

"Je to prvýkrát, kedy koncept auta začleňuje zvuk do svojho konceptu v takejto miere. Inovatívny prístup konceptu PEUGEOT FRACTAL spočíva v tom, že využíva materiály, ktoré sa prvýkrát objavili v koncepte Onyx. 3D tlač a využitie generatívneho dizajnu zvyšuje jeho efektivitu na maximum."

Matthias Hossann, Manažér pre koncepty PEUGEOT

3D TLAČ A GENERATÍVNY DIZAJN

PEUGEOT FRACTAL slúži ako laboratórium nápadov. Využitím 3D tlače sa podarilo vytvoriť takmer neskutočné tvary, ktoré sa inak nedajú získať. Takto vyrobené diely predstavujú viac než 80% interiérovej plochy a sú príkladným spojením funkčnosti a nového štýlu. Ramenami volantu prechádzajú prepojovacie káble k zabudovaným dotykovým displejom.

Zvukovo izolované plochy zaberajú v kabíne viac než 15 m² a boli vyrobené generatívnym dizajnom. Výkon výpočtu dnešných počítačov umožňuje skúmať všetky možné varianty tvarov a štruktúr daného dielu. Generatívny dizajn vytvára pomocou algoritmov efektívne tvary a výsledkom celého procesu sú ideálne diely. PEUGEOT FRACTAL vďaka tomu používa presné množstvo materiálu potrebné pre zabezpečenie akustickej účinnosti.

KONEKTIVITA NA VYŠŠEJ ÚROVNI

Tento výnimočný koncept uľahčuje každodenný život majiteľa, napríklad aj vďaka hodinkám "Samsung Gear S".

Tie mu poskytujú priebežné informácie o stave batérie, procese nabíjania, vnútornej a vonkajšej teplote. Vodič môže jedným stlačením tlačidla na hodinkách otvoriť dvere a podľa vlastného priania si prispôsobiť prostredie kabíny. Takto je možné nastaviť napríklad aj klimatizáciu a HiFi systém.

LABORATÓRIUM NÁPADOV