/image/45/3/peugeot_fractal.91453.jpg
/image/45/3/peugeot_fractal.91453.jpg
FRACTAL

MESTSKÉ ELEKTRICKÉ KUPÉ

POTEŠENIE Z JAZDY

Po meste sa PEUGEOT FRACTAL pohybuje s obdivuhodnou ľahkosťou a zvukovým prepojením so svojim okolím. Koncept je mimoriadne kompaktný. S dĺžkou 3,81 m a šírkou 1,77 m "prebehne" mestom bez najmenšieho zaváhania. 

Pre uľahčenie ovládania sú 19" kolesá Tall&Narrow umiestnené do rohov, predný a zadný previs je tak iba 0,52 m.

Prirodzene vyvážený PEUGEOT FRACTAL je poháňaný elektromotorom, ktorý umožnil novú architektúru auta. Umiestnenie každého prvku bolo zvolené s ohľadom na maximálnu efektivitu. Uloženie lithium-iontových batérií v centrálnom tuneli umožnilo zníženie ťažiska a lepšie rozložiť hmotnosť. Batérie slúžia k napájaniu dvoch elektromotorov s výkonom 75 kW/102 k umiestnených na prednej a zadnej náprave. Použité pohonné mechaniky zlepšujú aerodynamiku vozidla. Toto zlepšenie demonštrujú menšie otvory sania na prednej strane, objem vzduchu potrebného pre napájanie a chladenie motorov je menší. 

ELEKTRICKÉ VÝKONY

Batérie s výkonom 40 kWh napájajú dva elektromotory s výkonom 75 kW/102 k, umiestnené na prednej a zadnej náprave. Dojazd konceptu PEUGEOT FRACTAL v kombinovanom režime je 450 km.

Elektropohon pôsobí na všetky 4 kolesá, čo mu dodáva vynikajúcu účinnosť v meste a stabilitu pri vysokej rýchlosti. Pneumatické pružiny automaticky alebo na pokyn vodiča menia svetlú výšku konceptu v rozmedzí 7 až 11 cm. Najnižšia výška optimalizuje aerodynamiku a predlžuje dojazd. Nastavenie na vyššiu polohu uľahčuje jazdu v meste, predovšetkým prejazd cez spomaľovač a vjazdy na parkovisko. 

Vďaka nízkej hmotnosti vozidla, ktorá je iba 1000 kg, zrýchli PEUGEOT FRACTAL z 0 na 100 km/hod za 6,8 s a 1000 m s pevným štartom zdolá za 28,8 s. 

Svetelná výška na zadnej strane konceptu presahuje pred spojler a vodiča prostredníctvom animácie typu "equalizer" informuje o stave indukčného nabíjania batérie. Keď sa vozidlo dá do pohybu, lišta tvorená LED diódami plní funkciu zadných svetiel. Predný svetelný blok konceptu FRACTAL siaha od masky chladiča k predným svetlometom a zahŕňa aj smerové svetlá, ktoré sa rozsvietia postupne z jedného konca na druhý.

COUPE FRANCHE

Z každého rysu tohto výnimočného vozidla je vidieť, že PEUGEOT FRACTAL bol stvorený do mestskej premávky. Dynamické línie sa bez prerušenia plynulo prelínajú celou karosériou. Dojem vitality a energie konceptu posilňuje "Coupe Franche" - dvojfarebný lak karosérie, predeľujúci auto na dve časti jasne bielou a matne čiernou. Strechu vozidla je možné sklopiť a kupé tak premeniť na kabriolet.

KUPÉ ALEBO KABRIOLET

/image/47/3/comparateur_naturellement_equilibre_-_1.91473.jpg /image/47/4/comparateur_naturellement_equilibre_-_21.91474.jpg